Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert utaljak a zsidokat a...

Miert utaljak a zsidokat a vilagban sok helyen?

Figyelt kérdés
en sem szeretem oket,de mas velemenyekre is kivancsi vagyok!
2011. nov. 29. 14:21
1 2 3 4
 1/32 Antimod ***** válasza:
34%
Mert antiszemiták. Úgy születnek. Furcsa genetikai mutáció.
2011. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

Mert nagy a politikai és pénzügyi befolyásuk. Ezzel sokan közülük visszaélnek. Továbbá éppen emiatt sok irigyük is van. Tehát kétoldalú a dolog: egyrészt sokan közülük arcátlanul, csúnyán visszaélnek a helyzetükkel, másfelől meg azok, akik nem vitték olyan sokra, mindig utálják azokat, akik viszik valamire.


A zsidók ügyesen üzletelnek. Szerintem sokat lehet tőlük tanulni is, természetesen a tisztesség figyelembevételével! A zsidók a "Jobb a szapora fillér, mint a ritka forint" üzletpolitikával vitték sokra. Mindenki a zsidó boltosnál vásárolt régebben is, mert ő egy árun nem akart 30-40%-ot nyerni, míg a magyar boltos drága volt. Aztán, mikor már az egész falu odajárt, zsidózták, meg azt mondták, ő tette tönkre a magyar ember üzletét...


Hozzájárul még sztem a kisebbségi politika, aki a kisebbségeknek több jogot biztosít. Az átlag, többségben lévő embereket ez (jogosan) sért. Hiszen én sohasem hivatkoznék arra, hogy azért ütött meg valaki, mert magyar vagyok. Egy zsidó viszont hivatkozhat erre, és akkor már megkülönböztetett figyelmet kap. (ez egy elég rossz példa volt, de talán a lényeg érthető.)

2011. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
csak a kivancsisag miatt tettem fel a kerdest,de a szemelyes tapasztalatom,hogy ahany zsido fonokom volt, rendkivul nagykepu es bunko volt, nem a penze miatt irigyeltem,hiszen a mostani fonokom is dus gazdag de szeretem,mert nem jatsza az eszet,es nincs felsobbrenduseg erzese mint a magyar zsidok 80 szazalekanak,az izraelirol nincs tapasztalatom, ennyit akartam tudni,koszonom,de egy nem zsido valaszara is kivancsi lennek!!!
2011. nov. 29. 17:01
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Én nem utálom őket, ugyanis az egy buta sztereotípia, hogy ők mind a világot akarják bekebelezni. Az persze tagadhatatlan, hogy egy részük tényleg utálatra méltó.

Például ott vannak azok a gazdag fajták, akik csak a szintén gazdagokat tekintik egyenrangú embertársaknak. Ezeknek fő jellemzője, hogy hallani sem akarnak arról, hogy a gyerekük egy munkásosztálybelivel házasodjon össze, vagy ha megteszi, kitagadással fenyegetik.

Vagy ott vannak a munkahelyi főnökök, akik a beosztottjaikat rabszolgáknak tekintik. Én külföldön élek, a korábbi munkahelyemen (étterem) egy izraeli zsidó volt a főnök. Ő például tipikusan az a felsőbbrendűségi komplexusos fajta volt. Emlékszem, egyszer a konyhába jött valami kaját kotyvasztani magának, és odalökött nekem egy konzervdobozt, hogy nyissam ki neki. És végeredményben azért rúgott ki, mert hazamentem a téli ünnepekre.

Tehát való igaz, hogy egy részük tényleg megérdemli a negatív jelzőt, de nem mind olyanok. Sokkalta kisebb a megérdemelten utáltak aránya, mint a cigányok esetében.

2011. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
36%

Mert sokuk aljas, gátlástalan és kétszínű.

Tudom, van köztük rendes is, de kevés.

2011. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
ajánlott irodalom G. Myrdal: a közvetítő kisebbség elmélete
2011. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
53%
Előzőekhez hozzátenném azt, hogy pl anyám főnöke nem volt zsidó, román volt és egy nagy tahó. Most akkor kezdjük el utálni az összes románt is?:)
2011. nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem! A romannak csak a 99 szazaleka rohadek,a maradek 1 szazalekkal meg nem talalkoztam;;; A zsido sem mind szemet, eggyet ismertem aki rendes volt, de sajna total alkoholista es nem gazdag, sot szegeny,o sohasem volt nagykepu,sem penzsovar,de a legtobb fonokom 3 bol 3 bunko es ketszinu volt!
2011. nov. 30. 20:31
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nem zsidóként írtam azt, hogy lehet tanulni tőlük. Gondolj csak bele, mennyi szemét főnök van a világon. Az én (volt) német főnököm pl. egy nagy paraszt volt. Aztán az előző, magyar is egy hatalmas tahó. Szóval ez nem függ attól, h vki zsidó-e, vagy magyar.

Tény, h sok zsidó dúsgazdag paraszt, de ettől vannak értelmes dolgaik. Nem attól szemét valaki, mert zsidó.


És sokáig nem találkoztam kimondottan zsidókkal, de aztán később kapcsolatom lett a zsidókkal. És találkoztam köztük rettentően szimpatikus, rendes emberekkel is, akik nagyon udvariasak és kedvesek voltak, velem is, pedig én nem vok zsidó. Az egyik, aki mérnök (doktori fokozaton) pl. "ismeretlenül" is készségesen segített nekem munkát keresni. Igaz, h végül nem az ő cégéhez kerültem, de ez semmit nem von le annak az értékéből, hogy igyekezett segíteni. Pedig nem vagyok zsidó.


De ismerek olyat is, akiről már messziről is megmondod, mekkora bunkó. Azokat kikerülöm.

2011. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Mondhatni hagyomány, itt Európában aztán meg végképp szép hagyományai vannak a középkor óta, tehát valamilyen előítéletek alapból szép szinten benne vannak a társadalomban, már csak amolyan "népi bölcsesség" szintjén is. És aki már eleve erre van beállva, az már úgyis tudja igazolni saját maga számára, hogy ez bizony tényleg így van, hiszen ő is ismer vagy 2 vagy 3 antipatikus emberkét, akikről tudja vagy tudni véli (azt vagy igaz vagy nem), hogy zsidó, szóval rögtön már a "tapasztalat" is igazolja a híreket. A többi 50 barommal meg, akikhez ugyanúgy naponta van szerencsénk, de tudjuk, hogy nem zsidó, vagy azzal a valahány teljesen rendes emberrel, akiről telán nem is tudjuk, hogy ők viszont azok - ezekkel ilyenkor nem foglalkozunk, és kész is az igazolás, hogy 3 hülyét ismerek, az is mind zsidó (állítólag...).
2011. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!