Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Innen már csak elmenni lehet?

Innen már csak elmenni lehet?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 2 nyelven beszélek, még egyetemen tanulok. Albérletben lakom, mert nem kaptam kollégiumi elhelyezést, mondván, hogy a szüleim anyagi helyzete megfelelő, minimálbért keresnek, hitelünk van... plusz az összes tesóm már önellátó. Semmi gond, van albérlet. Akkor még munkám is volt. Aztán elküldtek, mert diák vagyok, kell másnak a munka. Közben szorgalmi időszak lett, nem tudok heti 40 órákat dolgozni. Emiatt nem is találok munkát, mert nekik olyan ember kell, aki minimum(!) 40 órát dolgozik hetente. És ezek a diákszövetkezeteknél meghirdetett állások. Arról nem is beszélve, hogy nekik már nem elég a 2 nyelv, több kell. Az összes állambácsink csodálkozik, hogy a fiatalok zöme el akar menni innen. Ilyen körülmények között ne csodálkozzanak... és plusz, akkor még a tanulásért is fizessünk. De honnan, miből??? És mikor???

Azt hiszem, megfogadom a középsulis töritanárom tanácsát és elmegyek innen...ahol talán egy kicsit jobb lesz...


2011. nov. 29. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Jövő évre vonatkozólag nem lesz jobb, sőt még rosszabb 27,5% áfa stb...

Ilyenkor jobb elhagyni a süllyedő hajót aztán kintről figyelni a híreket, talán 2014 után majd érdemes lesz visszajönni. Én hamarosan költözök Sopronba még tanulom a német nyelvet, de ha azt kicsit elsajátítottam első dolgom lesz átmenni a határon! Ha tudnám a nyelvet akkor már most mennék.

2011. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, egyelőre ez tűnik a legjobb megoldásnak. Csakhát ilyenkor merül fel a kérdés, hogy akkor a családdal mi lesz??
2011. nov. 29. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Akinek nem tetszik itt, az menjen el. Neked is jobb lesz, mert végre külföldön leszel, ahol minden szép és jó. Nekünk is jó lesz, mert eggyel kevesebb embertől kell hallgatni, hogy "itt nem lehet élni, kivándorlok".


Csak akkor követsz el hibát, ha itt maradsz, miközben állandóan azt mondogatod, hogy nemsokára kivándorolsz. Százezrek csinálják ezt, te ne vegyél részt benne.

2011. nov. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo,kb. ezek miatt en is eljottem,es most mar nem stresszelem magam halalra,bar teny,hogy az anyukam jobban hianyzik,mint azt elkepzeltem,es a skype meg a videokameras beszelgetes cseppet sem old a hianyan....A szuk csaladon kivul semmi se hianyzik.
2011. nov. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!