Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért háborog egy csomó...

Miért háborog egy csomó ember, hogy rengeteg országban (pl. az USA-ban) nem tudják, hogy mi Magyarország fővárosa? Vagy hogy hol van Magyarország.

Figyelt kérdés

Szerintem ha megállítanánk pár embert az utcán, Antigua és Barbadua, Sierra Leone, Egyenlítői Ghána és Kambodzsa fővárosa után kérdezősködve, a magyarok sem tudnák megválaszolni. Kérdezzük meg, hol vannak ezek az országok, és csapjuk hozzá Eritreát, Anguillát, Bahreint, Gabont, Belize-t, Benint, Kelet-Timort. Szerintem kevesen tudnák, hol is vannak.


Néha, ünnepek előtt a Fókusz szokott csinálni 'kérdezzük az utca népét' riportot. A válaszokat elnézve, nálunk is vannak hülye emberek, nem is kevesen.


El kell fogadni, hogy kis ország vagyunk, nem ismernek mindenhol minket.


2011. nov. 30. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkoztam már...


A magyarok sem tudják fejből az USA összes államát, miért várjuk el tőlük ugyanazt... Valószínűleg az egónkban keresendő a válasz :)


(Meg abból is vicces, hogy Magyarország lakossága sokkal-sokkal kisebb, mint jópár város náluk...)

2011. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha hiszitek ha nem nagyon sok amerikai tudja hol van Budapest mivel nem egy film játszódott ott és több filmben is volt róla szó , említve volt , volt valami kapcsolat.Persze vannak akik nem tudják hol van.De nálunk sem tudja mindenki hol van mondjuk Tampa vagy Salem.De Magyarország híres külföldön , az ázsiai népeknél főleg de más európai népeknek is.
2011. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
Pert a magyar gőgös, beképzelt, buta népség. Azért.
2011. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is: nincs olyan ország, hogy Egyenlítői Ghána, olyan van, hogy Egyenlítői Guinea, illetve külön Ghána.


Egyébként én nem háborgok emiatt, csak furcsállom, mert annyira azért nem vagyunk jelentéktelen ország, hogy ne tudják a külföldiek, hogy kb. merre vagyunk, jóllehet a fővárosunk ismerete lehet, hogy tényleg nagy kérés egy kanadaitól vagy egy amerikaitól.

Azt is nagyon furcsállom, hogy EU-s országok polgárai gyakran nem tudják, hogy mi a fővárosunk (pl. angolok). Ez azért szerintem durva, én álmomból felkelve sorolom az összes európai fővárost.

2011. nov. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezaz, nekünk fejből kellett tudni az összes európai ország fővárosát. Európaszerte ez annyira már nem jellemző.
2011. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, be kellett vágni föcire, de legyünk őszinték, a legtöbb magyar is elfelejti ezeket vagy inkább meg sem tanulja, hanem kipuskázza, mivel tanulni nem divat.
2011. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#4


ott a pont, valóban félreírtam.


viszont, hogy álmomból felkelve sorolom az európai fővárosokat... tudom az összeset, igen (önszorgalomból tanultam meg, hogy legalább ennyit tudjak), de szerintem Andorra, Málta, Lichtenstein, Ciprus, Montenegro, Moldova és Koszovó fővárosát nem sokan ismerik... én meg például a 3 balti államéit keverem össze mindig :)

2011. dec. 1. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a híresebb országok fővárosát tudjuk mi is a minap testvérem kérdezte mi Szlovákia ,Szlovénia , Horváth fővárosa és nem tudtam de ilyen Ausztria , Francia , Holland , Anglia , Finn ,Török ...stb ezeket szerintem mindenki tudja mivel híresek.
2011. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!