Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a protokoll és...

Mi a különbség a protokoll és az etikett között?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 21:54
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:

"A protokoll az etikett legszigorúbb formája."

[link]


Pedro

2011. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagy vonalakban ugyanaz a kettő, ha különbséget akarunk tenni, akkor azt úgy fogalmaznám meg, hogy az etikett a mindennapi viselkedés szabályait írja le (családban, otthon, barátok között), a protokoll pedig az üzleti és hivatali életben megkövetelt viselkedést.
2011. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valaki ha magyarul, érthetően megfogalmazná megköszönném!
2011. dec. 5. 22:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 5. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Kiegészítésül: a protokoll a diplomáciában is nagyon fontos és elég merev is.
2011. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A protokoll nem feltétlenül viselkedésről ír. A munkaköri leírásokat is nevezik protokollnak.
2011. dec. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem: A protokoll egy eljárásrend, a dolgok egymás utániságát, annak szabályait írja le, tulajdonképpen egy forgatókönyv arról, hogyan kell zajlania az adott dolognak. Ez vonatkozhat munkafolyamatokra, de az emberek közötti HIVATALOS érintkezésre is (ha nem barátként találkoznak, hanem valamilyen hivatalos szerepnek megfelelően, pl. politikusok, főnök-beosztott).

Az etikett az emberi udvariassági viselkedési szabályokat rögzíti, azt, ahogyan viselkedni illik egy-egy társadalmon belül, elsősorban MAGÁNEMBERKÉNT (tehát nem hivatalos szerepben).

Szerintem a protokollt megsérteni durvább és látványosabb hiba, az sokszor írásban is rögzített lehet; az etikett inkább erkölcsi kérdés, zömében íratlan szabályok összessége.

Ha pl. katonaként elöljárók előtt elküldöm a főnököm a fenébe, mikor éppen jelentenem kéne neki, akkor azon túl, hogy nem tartottam az etikettet (nem voltam vele udvarias), durván megsértettem a hivatalos protokollt is (jelentés elmulasztása, elöljáró megsértése).

2011. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!