Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szeressem meg az...

Hogyan szeressem meg az embereket?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Most miért nem szereted őket?
2011. dec. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, talán inkább a mentális egészség kategóriába kellett volna tennem.

Nem tudom pontosan, általában úgy érzem, hogy "félek" tőlük, és ez biztos abból fakad, hogy kisebbrendűségi érzésem van. Nekem az teljesen magától értetődő, hogy arra számítok, lenéznek majd vagy únnak vagy utálnak, vagy ha jónak tartanak akkor meg irígységből fognak kiközösíteni. Ez csak egy érzés, nem tudok rajta változtatni (legalábbis eddig nem tudtam). Szóval ilyenkor egyértelműen magamban látom a hibát. Viszont néha meg rámjön, hogy mégiscsak a többiekkel van a baj, mert szinte mindenkit olyan "romlottnak" látok, egyfajta gőg, hogy én különb vagyok (pedig tudom, hogy nem). E között a kettő között csapongok, mindig az aktuális állapotot érzem az igazinak. Ja, és az önbeteljesítő jóslat működik, mert tényleg megérzik rajtam, hogy valami nem okés, és onnantól nem nagyon barátkoznak.

2011. dec. 7. 00:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, tudom, miről beszélsz, mert én is ilyen szoktam lenni. De általában, akikkel kapcsolatban így érzek, azokkal nem is akarok semmilyen kapcsolatot, és akkor nem érdekelnek. Akire kíváncsi vagyok, azzal képes vagyok kedves lenni és érdeklődő, bár gyakran tudatosan teszem ezt, nem jön magától, hogy kedves legyek, erre oda kell figyelnem. De én nem törekszem arra, hogy szeressem az embereket. Ha valaki nem szimpi, akkor nem szimpi, ez van. Nem erőltetem a dolgot.
2011. dec. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra nem szoktál gondolni, hogy van aki rólad gondolja ugyanezt?Tőled fél?Ez talán inkább bizalmatlanság az emberek, a világ felé.Gyerekkorodban nem értek rossz dolgok?

Én is érzek hasonlót, hogy úgysem érdeklek másokat,úgyis csak a konfliktus lesz velük, kibeszélnek, stb...De nem kisebbségi érzésből, ez, ahogy az előbb is említette, bizalmatlanság, negatív beállítottság.Én kiskoromtól kezdve sokat voltam egyedül, kis családban nőttem fel, nem nagyon ajnározott senki, tehát nem alakult ki bennem az az érzés, hogy igazán szerethető és fontos vagyok.És az sem, hogy másokban bátran megbízhatok.

2011. dec. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én gyűlölöm őket. És ez jó érzés.
2011. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!