Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ki a hibás?...

Szerintetek ki a hibás? (bolhából elefánt. )

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni a történetet. Elég gyerekesen hangzik ahhoz képest, hogy 21 évesek vagyunk.


Egyetemi szobatársamról van szó. Még október közepén sürgősen le kellett adnom egy beadandómat, és megkértem, hogy nyomtassa ki, mert nekem órám lesz (neki nem volt). Azt mondta, hogy nem, mert tanulni akar. MEgoldottam magam, és egyáltalán nem haragudtam rá.


Múlt héten egyik nap nekem nem volt órám, neki pedig igen. Megkért, hogy fénymásoljak le neki 40 oldalt, hogy az 1 órával korábbi buszával haza tudjon menni. Mondtam neki. Először azt mondtam, hogy nem tudom, mert tanulnom kell, 5 vizsgánk lesz. (most héten) Itt már kicsit felkapta a vizet, hogy nem igaz, nincs fél órám, akkor legalább vinném el a fénymásoló üzletbe. Jó, montam, hogy akkor fél 10-kor megyünk.


Miután elment, 10 perc múlva (8:10-kor) jött vissza és mondta a másik szobatársának: "Azt ígérte, hogy lefénymásoltatja. Nem érdekel, megoldom magam, nehogy problémája legyen vele!". Fogta magát és kiviharzott.


Azóta duzzog, levegőnek néz, elfordítja a fejét ha elmegy mellettem.


2011. dec. 12. 18:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja ma próbáltam beszélni vele. Eleinte azt mondta, hogy nem haragszik rám, a végén kibökte, hogy "Nem néztem volna ki belőled, hogy nem segítesz, és még beteg is voltam" (nem tudtam, hogy beteg, állítólag aznap délután betegedett meg.

És azt mondta, hogy örökké benne marad ez a szálka, és többet nem leszünk már "jóba".


Szerintetek mit csináljak? Vegyem fel a stílusát, és menjen a sárdobálás, vagy viselkedjek úgy mint eddig. Akkor pedig úgy gondolja, hogy igaza van, és jogosan van vérig sértve.


Igazából az a baja, hogy megfordult a fejembe, hogy amiért ő sem, én sem segítek neki.


Egyébként eddig nagyon jóba voltunk.

2011. dec. 12. 18:05
 2/11 bánomisén ***** válasza:

Tiszta ovisok vagytok :-D

Hagyd, majd kiduzzogja magát.

2011. dec. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rettentően gyerekes. Nem kellett volna elmondanom neki, hogy legközelebb azért ő is segítsen. :/
2011. dec. 12. 18:08
 4/11 anonim ***** válasza:
hidd el ilyen felfogással te többre fogod vinni, mint ő, és ő ilyen felfogással sok problémát fog még magának okozni a társadalomban
2011. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azóta olyan, mintha minden pillantásával azt mondaná: "Hát te meg mit keresel itt?!"


Mindenben megpróbálja éreztetni, hogy utál. Pl még ez előtt mondta, hogy hoz nekünk receptet. Ma átjött és mondta a szobatársamnak, hogy nézd, hoztam amit megígértem. Nekem pedig hátat fordított.


Így is van elég bajom otthon is, vizsgák is egymás hegyén-hátán és még ő is idegesít.

2011. dec. 12. 18:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Amit csinál, azt érzelmi terrorizálásnak hívják... Csak azzal tudja megcsinálni, aki beszáll a játékba. Ne törődj vele...
2011. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De akkor mit csináljak? Fel tudnék robbanni, amikor látom, hogy direkt nem szól hozzám, csak a szobatársamhoz...
2011. dec. 12. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:

A: egészen egyszerűen nem törődsz vele


B: leülteted, és elmondod neki, hogy "Nézd. Látom, hogy mit csinálsz: büntetsz engem azért mert.... Sajnálom, hogy így látod, és így reagálsz rá, mert én szívesen tartanám veled továbbra is a kapcsolatot. Felnőttek vagyunk, nem ovisok. Ha részedről ennyi volt, elfogadom. Ha pedig szívesen maradnál te is kapcsolatban, akkor beszéljük meg, és ne duzzogj, mert az nem vezet sehova."


Ez például...?

2011. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eddig mind2 megvolt. Nem lehet megbeszélni vele. Úgy érzi vérig van sértve és hajthatatlan. Ma is végig levegőnek nézett. Átbeszélt a fejem felett. Elkerüli pedig nem tudom, mert együtt élünk.
2011. dec. 13. 10:26
 10/11 bánomisén ***** válasza:

Elkerülni nem tudod, de levegőnek nézni igen. Aki ilyesféle terrort alkalmaz, azt a legjobban azzal lehet észretéríteni, ha nem éri el vele a célját, magyarul: nem beszélsz vele, nem lelkizel, nem kérsz kétszázadszorra is bocsánatot, nem próbálod vele tisztázni a helyzetet. Amíg pedálozol, addig nyeregben van.

Egyszerűen foglalkozz a saját dolgaiddal, a többi barátoddal és te is ugyanúgy nézz át rajta, mint ő rajtad. Süssön rólad a közöny és az, hogy feladtad a könyörgést, a továbbiakban nem érdekel, ha fejreáll is. Akkor majd észheztér.

2011. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!