Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ciki ma Magyarországon...

Miért ciki ma Magyarországon egy magyar embernek igazi magyar nótát hallgatni?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok és én szeretem. Illetve szeretném, de a rádiókból teljesen kitiltották. A Jó ebédhez szóll a nótán nőttünk fel és iskolai kirándulásokon a buszon mindig oda lyukadtunk ki, hogy magyar nótát énekelünk.

Miért lett ez mostanra kinos és ciki? A mai fiatalok nem is ismerik és teljesen ki fog veszni. Pedig nagyon nagyon szép része a magyar kultúránknak. Vagy nem?

Persze nem azokra a gagyi popos-rockos-dáridós feldolgozásokra gondolok, hanem mondjuk egy Bangó Margit vagy Jákó Vera által énekelt szép nótára.


2009. júl. 22. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia

én mint 17/F ismerem magát a magyar mulatós nótát de nem tudnám el hallgatni mert nem születtem ebbe bele


Bangó Margit ő nem magyar :) inkább keveri a cigány kultúrát a magyarral-.-

2009. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Mert a nóta nem arra való h hallgassuk, hanem h énekeljük XD Amúgy a mai fiatalokat marhára nem érdekli a magyar kultúra
2009. júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Magyar nóta szeintem nem = cigány nóta.


Magyar nóta: Rákóczi induló, Horthy Miklós katonája vagyok, Ez a vonat most van indulóban stb.


A hosszú fekete haj stb. szerintem nem magyar.

2009. júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi baráti körben, ha olyan van, szoktunk nótázni, de a kereskedelmi rádiókban ez nem divat, de nem csak ez, mást is kizárnak onnan, amik jók, pl. szoktak játszani filmzenéket, de pl. az Apácashow filmek zenéit hallottad egyszer is rádióban? Nem, mivel az gospel, vallási tartalmú zene. 1db gospel szám volt, ami a rádióban elterjedt, Garreth Gates - Spirit in the sky, és ennyi, mert a kereskedelmi rádiók profiljába se ez, se a nóták nem férnek bele. Pedig emberek tömegei szeretik hallgatni.
2009. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igaz. A magyar nóta nem egyenlő a cigányzenével. Ilyen nótákra gondoltam, mint pl. a Nótás kedvű volt az apám, Akácos út, Nem születtél te sem mint én..., stb.

Ezek nem cigányzenék és nem is az oláh cigányok zenéjére gondoltam.

A 100 Tagú Cigányzenekarban mindenki képzett zenész. És őket is csak külföldön becsülik meg. Miért?

A Mátyás Pincéből kitiltották az élő zenét. Egyre kevesebb étteremben van élő nóta. Külföldi ismerőseim ilyeneket akarnak hallgatni és nincs.

Sajnálom, hogy igy van. Jobban meg kellene becsülni a kultúrának ezt a részét.

Amiket irtatok azok inkább magyar érzelmű nóták, de nem magyar nóták. És ne keverjük a mulatós zenével, aminek nem sok köze van a nótákhoz.

2009. júl. 22. 16:29
 6/13 anonim ***** válasza:

A mi korosztályunknak cikisek ezek a számok leginkább.Végülis...ki hallot már olyanról hogy egy tizenéves gyerek mindennap leül és nézi Fásy Ádám mulatós műsorát?Inkább a VIVA szól...

Én speciel nem azt mondom hogy ciki,de egyszerűen nem szeretem.És igen idazad van hogy előbb-utóbb elfognak tünni ezek a számok és emberek mert pl nekem foggalmam sincs ki az a Jákó Vera.Persze vannak örök slágerek is,de azokat igen keményen feldolgozzák.

15/L

2009. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért ezek nem eredendően honfoglaláskori ősi magyar zenék..:D


Mondjuk úgy, a dzsentri világból kifakadt populáris népdalok.

Inkább mondhatjuk magyarnak és autentikusnak a Sebestyén Márta féle dallamvilágot


Egyébként én is szeretem hallgatni, sőt néha kitalálok dallamokat(nagyon könnyű)

Duna tv és egyéb kívánságműsorokban hemzsegnek a magyarnóták

2009. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

na itten hallgathatjuk:

[link]

2009. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, ez egyrészt ízlés kérdése. a másik, hogy azért tűntek el a magyar nóták, mert a tömegízlés ma már mást diktál, mivel a rendszretváltás után ránk magyarokra is elkezdett hatni a popkultúra. az meg nézőpont kérdése, hogy ez jó-e vagy sem. nekem nem tetszik a magyar nóta, mert nem ezen szocializálódtam, már a szüleim is rockot hallgattak. bár nagyapámnál megtalálható volt a Gyere Bodri kutyám meg egyéb nóta bakeliten, de azon meg mindenki jót röhögött a fiatalabb generációból:)

23/L

2009. júl. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nem ciki a magyar nóta. Én 30 éves vagyok és már több éve tagja vagyok a helyi népdalkörnek, és még eddig ezt senki nem találta furcsának. A barátaim körében is sokan szeretik a népdalokat, nótákat, legyen az andalgó vagy csárdás. Igaz vidéken élek, és lehet hogy itt jobban élnek még a hagyományok.
2009. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!