Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Haragszom a legjobb barátnőmre...

Haragszom a legjobb barátnőmre, szerintetek jogosan? 15/L

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy elmegyünk mozizni. A közelünkben van egy mozi, vonattal és busszal kb. 20 perc alatt érünk oda. 3-an mentünk volna, én, a legjobb barátnõm, és egy másik jó barátnõnk. Én felvetettem az ötletet, hogy a közeli mozi helyett inkább menjünk egy kicsit messzebbi pláza mozijába, ami Pesten van, kb. 40 perc alatt érnénk oda. Azért akartam oda menni, mert volt egy kártyám, amivel ingyenesen mozizhattam volna, ami jó lett volna, mivel a családomnak az utóbbi idõben nagyon kevés pénze van, mindent kétszer meg kell gondolni, mielõtt megvesszük. A legjobb barátnõm beleegyezett, késõbb viszont azt mondta, hogy ne oda menjünk, mert a másik lánynak így drága lenne az utazás. Az Lb-mnek van bérlete, nekem csak vonatbérlet, így a buszjegyet nekem is fizetnem kellett volna. A másik lánynak a vonatjegyet+buszjegyet kellett volna fizetnie, viszont õk nagyon jómódúak. Nagyon rosszul esett, amit csinált az lb-m, hiszen nagyon jól tudja, hogy mostanában szegényesen élünk, mégis a másik lány érdekeit vette figyelembe! :( Jogosan haragszom? Beszéljem meg vele? Végül én nem mentem el, mert nem tudtam volna kifizetni a mozijegyet. Õk ketten pedig elmentek.

Tudom, nagyon hosszú lett, és zavaros, de köszönöm, hogy elolvastad, és válaszolsz. :)


2011. dec. 19. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Az LB-d nyilván rájött, hogy jobban jár, ha inkább a gazdag csajjal barátkozik, mint veled.
2011. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szerintem kicsit túlreagálod, de ha ennyire bánt és tényleg legjobb barátnők vagytok, akkor vagytok annyira jó kapcsolatban, hogy meg tudjátok ezt beszélni.


Ne ess neki, csak mondd el, hogy ez neked rosszul esett és igazából nem érted a helyzetet, meg hogy tök kellemetlen ez az egész.


Ha neki is fontos ez a barátság, akkor meg fogjátok tudni beszélni.

2011. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
esetleg az is lehet hogy bár a másik lány jobbmodú a szülei nem adnak neki pénzt, csak egy bizonyos keretig. Az én szüleim is jbb moduak az átlagnál mégis csak havonta 500ft kaptam zsebpénznek tanulmányi átlagtól függöen (kb 1500-2000ftnak felel meg most).
2011. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon jó a kapcsolatunk, nagyon szeretem õt, pont emiatt nagyon szívenütött ez az egész. :(
2011. dec. 19. 23:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, akkor te olcsóbban jöttél volna ki, míg a a másik lánynak többet kellett volna fizetni a megbeszéltnél? Már ne is haragudj, de akkor ez a te részedről volt önzőség, lehet szépíteni de te a másikkal nem törődve akartál jót magadnak. És mit értesz az alatt hogy jómódú? Gusztustalan a másikról úgy gondolni "Ő gazdag, fizessen inkább ő többet, neki telik". Ráadásul lehet hogy most nekik sem megy túl jól. Szerintem semmi okod nincs haragudni.
2011. dec. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem nem reagálod túl, sőt!!! Neked van igazad! Nálunk is ez van, és ez sajnos velem sem egyszer esett már meg... Ezért nem megyek soha senkivel moziba... :(

Szóval! Próbáld vele megbeszélni, vagy mond meg neki, hogy vagy te, vagy inkább az a gazdag kiscsaj! :)

2012. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!