Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék én ez ellen?

Mit tehetnék én ez ellen?

Figyelt kérdés
Rövid leszek. :) Szóval az egyik barátnőm hihetetlenül szorongós. Én vagyok a legjobb barátnője és nekem is ő. Szinte mindent elmondunk egymásnak, de NAGYON szorong!!! Például nála ez már olyan szintű, hogy a keze is merev,görcsös. És ebből adódik, tudom! Ráadásul most szembefordult vele az egész osztály (kivéve engem), mert követett el egy hibát, és nem az volt a legfőbb baj, hanem hogy nem mert elnézést kérni!!! Pedig egy alapból kedves tanárnőtől kellett volna, aki tény, hogy elég idegesen rohant ki a teremből emiatt a hiba miatt, de elnézést kérni tudni kell! De ezt sem meri! Sokan ezért nem szeretik, mert egyik osztálytársam úgy fogalmazott, "olyan, mint egy agyhalott". Ez alatt azt értette, hogy nem igazán van a saját testében. Amúgy helyes kiscsaj, nem a legszebb lány, de a mosolyától igenis megszépül! Szóval a lényeg a szorongásán van, nagyon félek, hogy később esetleg öngyilkos lesz! Szóljunk az ofönknek hogy beszélgessen el a szüleivel? Mert valószínű, hogy nem meri ezt elmondani, a szülei elég magasra teszik a mércét!
2011. dec. 2. 18:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy ha utalt már arra, hogy öngyilkos akar lenni, akkor mindenképpen kérd felnőtt segítségét. Kezd az osztályfőnökkel.
2011. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Utalni nem utal rá, viszont szegény be fog csavarodni!!! Csak az a baj, hogy otthon ő a hibás, amikor cseszegetik a suliba....mert ő az antiszociális, aki nem tud beilleszkedni....
2011. dec. 2. 18:35
 3/18 A kérdező kommentje:
Van egy srác, aki nagyon tetszik neki, viszont meg sem próbálom őket összehozni, mert örökbe elkönyvelné magát egy csődtömegnek, ha a fiú visszautasítaná.
2011. dec. 2. 18:38
 4/18 anonim ***** válasza:

Hu én is hasonló voltam tiniként, csak én megpróbáltam palástolni...nem nagy sikerrel. Az én szüleim is engem hibáztattak mindenért, hogy nem tudok beilleszkedni, hogy "álomvilágban élek", stb. A szülei hozzáállásán kéne változtatni, mert rengeteg kárt okozhatnak benne.

Az a gond, ha az ofő dumál a szüleivel, lehet ők úgy veszik ezt le, hogy megint a lányukkal van pobléma, benne fogják keresni a hibát.

Mindenestre kedves tőled, hogy kiállsz mellette, egy barát sokat segíthet!

2011. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha barátok vagytok, akkor azzal tudsz a legtöbbet segíteni, ha meghallgatod, illetve beszélteted a problémájáról. Fontos, hogy rájöjjön, miből alakult ez ki nála (gondolom jócskán benne van, hogy írtad, a szülei magasra teszik a mércét) aztán szépen fokozatosan meg kell értetni vele, hogy nem dől össze a világ, ha neki valami nem sikerül, sőt...

Mindezt saját tapasztalatomból írom, én is roppant szorongó voltam, részben vagyok is, de szerintem a legjobb tényleg az lenne, ha foglalkozna magával (lelkileg), kicsit boncolgatná a problémákat, és egy kiegyensúlyozottabb ember, akár te, segítenél neki, tanácsokat adnál, belevinnéd olyan szituációkba, amitől fél, (eleinte a segítségeddel, majd egyedül) és ha már lesz sikerélménye kis dolgokban, akkor fokozatosan lehet felépíteni az önbizalmát...

2011. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kedves Utolsó! Nagyon aranyos vagy Te is, de hidd el, én ugyanezt teszem, s hála, már sokkal oldottabb, mint tavaly, de még így sem eléggé, sőt :/.

Kedves Előtte levő! Igen, valószínűleg megint ő lesz a rossz akkor otthon, mert te antiszociális, stb, stb. Neked hogy sikerült elfogadnod ezt a helyzetet mikor még tini voltál? Köszönöm!

2011. dec. 2. 18:55
 7/18 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem úgy kellene, hogy egy ofői órát rászánni erre, és megkérném, hogy mondja el, hogy miért szorong. Mert sokan nem tudnak erről, csak a nyomit látják benne :(.
2011. dec. 2. 18:56
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez elsőre túl nagy nyomás lenne neki... mások előtt beszélni, gondolom amúgy is a poklok pokla számára, pláne hogy a saját gyengeségeiről...

kisebb dolgokkal kezdjétek, de erről kérdezd meg őt is... olyasmivel, amit nehéznek érez, amitől tart, de azért ne blokkoljon le teljesen...

És azért azt meg kell értened, hogy ez hosszú folyamat lesz, lehet, hogy évek múlva is meglesz benne valamennyire, fokozatosan lehet csak leépíteni...

(18:43 voltam)

2011. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy senki sem fogadja el őt, és azt hiszi ezért, hogy ő egy hülye. Én is ilyen voltam. Onnantól változott meg a helyzet, hogy rájöttem, hogy attól, hogy másképpen gondolkodom, mint a többség, nem vagyok idióta, sőt éppen azért nem értenek meg, mert követni sem tudnak oda, ahol én járok. És ezt felismerni egy barátom segített.
2011. dec. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is segítettem neki felismerni...csakhogy a szülei olyan terrorba tarthatják, hogy elfelejtetik vele ezt. Nem értékesnek, antiszociálisnak fogadják el a lányukat. Ráadásul - pont, hogy az öccse a minden otthon, mert az öccse a kitűnő,... Nagyon nehéz ez a helyzet, és TUDOM, hogy nem fog szólni otthon erről, mert tuti hogy megint Ő lesz a hibás. Segítségre van szüksége, elsősorban minden gyermek pszichológusa az édesanya, ha egy édesanya nem segít, akkor igazán más sem tud. (Saját tapasztalat).Ráadásul még 3év, mire érettségizünk, de szegény már MOST most ezen kattog :/. Szörnyű ez a helyzet!
2011. dec. 3. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!