Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen dolog az...

Szerintetek milyen dolog az hogyha egy nő elvárja egy férfitól, hogy az ugyanúgy takarítson a házban?

Figyelt kérdés

Régebben a nők feladata volt a házimunka, főzés.. A férfiaké a munka. Most már változott, mert a nők is dolgoznak. Éppen ezért. Én elvárnám a férjemtől, hogy besegítsen a házimunkában. Persze ez függ attól, hogy mennyire végez megerőltető munkát.

Vélemények?


Ui: Nem vagyok olyan kommentekre kíváncsi, hogy a nők így meg úgy. De olyanokra sem, hogy a férfiak így meg úgy..

Most nem akarom össze ugrasztani a két nemet, csak véleményekre vagyok kíváncsi.


2011. dec. 20. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Szerintem természetes dolog, ha esetleg egy férfi (férj) segít a feleégnek a házimunkában. De fordítva is igaz!


Én is szoktam (nő létemre) füvetnyírni, autót takarítani, ásni, vagy éppen fát hordani, vagy fát vágni...

De a férjem is szokott segíteni elmosogatni, porszívozni...


Ha egy családban egyenrangúnak tekintjük a másikat akkor természetes ha besegítünk a másik munkájába. Ha nem tekintjük egyenrangúnak a másikat akkor nem lesz egyértelmű, és természetes, hogy segítek a másiknak, ha van időm és nem csak elvárásaim lesznek a másikkal kapcsolatban, hogy ezt vagy azt neked kell megcsinálni, és ha nincs kész akkor miért nem csináltad meg, ahelyett, hogy segítenénk a másiknak...


Ez persze csak az én véleményem...:)

2011. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
természetes, normális dolog.
2011. dec. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a normális, ha mindenki egyenlő mértékben kiveszi a részét a munkákból és ebbe a rendes állás és a házimunka is benne van. Nyilván, ha mondjuk a nő egész nap dolgozik, a férj meg otthon fekszik, akkor igencsak elvárható, hogy takarítson, elmosogasson stb. De az sem jobb, ha a férj 8 órás munka után arra ér haza, hogy az amúgy nem dolgozó felesége egész nap nem csinált semmit és még ebédet sem tudott odakészíteni. Tehát az én nézetem szerint mindenki tegyen le valamit az asztalra és semmi gond nincs azzal, ha egy férj felseper és felmos, ahogy azzal sincs, ha egy nő kereket cserél. Manapság már eléggé elmosódtak ezek a tipikus női-férfi munkák, nem újdonság, hogy pl egy nő kamionsofőr, vagy egy férfi ugye szakács.
2011. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Manapság az a normális, ha a férfi és a nő osztoznak a házimunkán, hiszen általában a nő is és a férfi is napi 8 órában dolgozik egy munkahelyen. Régen a nők "munkahelye" otthon volt és a háztartás és gyereknevelés tartozott főleg bele.

Amúgy ez a dolog megegyezés kérdése. Két értelmes, felnőtt ember képes úgy megosztozni a házimunkán, h mindketten elégedettek legyenek a felosztással.


Nálunk pl nem kérdés, h ha az egyikőnk fáradt és kimerült, akkor a másik fog mosogatni, stb. Ha mindketten kivagyunk, akkor ráér az másnap is. :) Igazából mindketten kedvünk szerint végezzük a házimunkát és mindketten tudjuk, h mikor lustultunk túl sokat és akkor belehúzunk, h megmaradjon az egyensúly. De igazából nem is beszélünk meg ezen semmit sem. Magától értetődő, h így kell működnie a dolognak. :)

27/N

2011. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként én még nem vagyok felnőtt, csak eléggé elgondolkodtat ez a dolog. Itthon is azt látom, hogy anyának sosem segít apa.
2011. dec. 20. 22:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszoló vagyok. Igen én is gyakran látom, hogy pl apukám hazaér, leül az ebédlőbe és várja, hogy édesanyám elé rámolja az ételt. Aztán egy csomószor van, hogy kijelenti, ez nem elég meleg. Ilyenkor meg azt várja, hogy anyukám rohanjon a mikróhoz megmelegíteni. Mintha apukámnak nem lenne lába, vagy nem tudom. Tehát szerintem az ilyen nagyon elkényelmesedésnek is azért megvannak a határai akkor is, ha valaki egész nap dolgozik, otthon meg várja a feleség. Egyszer volt, hogy szüleim majdnem elváltak, egy időre szét is költöztek. Apukám nem albiba ment vagy ilyesmi, hanem elment a szüleihez, akik egyébként már igencsak elmúltak 80-ak és ott várta, hogy nagyim süssön főzzön neki, mert semmit nem tudott magától megcsinálni. Tehát még egy mosás sem, nem tudja kezelni a mosógépet. És a ház körül sem tesz túl sokat, fűnyírás meg hasonlók azok mind rám maradnak (nő vagyok). Ez engem néha zavar, mert szerintem nem lehet úgy tekinteni senkit mint egy "házi csicskás", azért egy minimális önállóságot mindnekitől el lehet várni.
2011. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg aztán volt olyan is, hogy anya megkért rá, hogy szedjek apának enni és melegítsem meg. Ha így belegondolunk nem nagy feladat de hát most apa nem tudná megcsinálni? Ráadásul pont ettem.
2011. dec. 21. 00:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a normális ha mindenben osztozik egy nő és egy férfi a háztartásban.

Ha a párom úgy látja hogy fáradt vagyok, vagy szimplán nincs kedvem szó nélkül elmosogat vagy felsöpör, egyedül pakolni nem pakol mert nem szeret.

De olyan dolgot amit én is meg tudok csinálni annak ellenére hogy "férfi" munka én is megcsinálom.

Kimegyek rakni a tűzre, ha úgy van vágok is fát.

A bojlert rosszúl rakták fel, nem vezették el sehova a túlfolyót, azt is én csináltam meg hogy ne álljon a víz a fürdő szobába.

A csöpögő wc-t is megcsináltam szó nélkül.

Szóval mi mindenben osztozunk.Elvégre ő miatta is telik a mosogató, és rám is van fűtve..

2011. dec. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Helyes és jogos a kérdésed, amelyre én is azt tudom csak válaszolni, hogy - ha mindkét fél házon kívül is dolgozik, - a férjtől háztartási segítséget várni magától értetődő, sőt: fel sem merülhet, hogy másként legyen.

Engedd meg azért, hogy - legtisztább szándékkal - felhívjam a figyelmedet valamire. A kérdés magyarázatában írod: "régebben a nők feladata volt a házimunka, főzés. A férfiaké a munka". Látod, itt (akaratlanul) megkülönböztetést tettél a "házimunka" és "A" MUNKA közt. Tudat alatt tehát téged is befolyásolt az a káros és nőellenes közvélekedés, amely szerint a háztartásbeli - úgymond - "nem dolgozik", míg a férfi a házon kívül MUNKÁT végez. Kétségem sincs, hogy nem így gondolod, hisz családban élsz..jól tudod, milyen volumenű MUNKA háztartást vezetni. Főként gyereknevelés mellett, egész embert kíván. (Ha egy-egy férfi valamilyen oknál fogva belekóstol, három nap után, általában, "lóg a nyelve"..visítva menekül:-))


Csak nyelvileg szerettem volna pontosítani. Mi nők ügyeljünk arra, hogy házimunka és munka közt "szavak szintjén" se disztingváljunk. A véleményemet meg megismétlem: IGEN. Az elvárás jogos.

2011. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ha egy-egy férfi valamilyen oknál fogva belekóstol, három nap után, általában, "lóg a nyelve"..visítva menekül"

Remélem, hogy nem minden férfira gondolsz! Én már nagyon régóta csinálom és nem "visítok" annak ellenére sem, hogy a gyerekem (aki már segíthetne szinte bármilyen házimunkában) nem segít!

2011. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!