Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen dolog az...

Szerintetek milyen dolog az hogyha egy nő elvárja egy férfitól, hogy az ugyanúgy takarítson a házban?

Figyelt kérdés

Régebben a nők feladata volt a házimunka, főzés.. A férfiaké a munka. Most már változott, mert a nők is dolgoznak. Éppen ezért. Én elvárnám a férjemtől, hogy besegítsen a házimunkában. Persze ez függ attól, hogy mennyire végez megerőltető munkát.

Vélemények?


Ui: Nem vagyok olyan kommentekre kíváncsi, hogy a nők így meg úgy. De olyanokra sem, hogy a férfiak így meg úgy..

Most nem akarom össze ugrasztani a két nemet, csak véleményekre vagyok kíváncsi.


2011. dec. 20. 20:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy gondoltam mindegyikőtökre, embertársam:-)!

Azt írtam: általában. Utálok minden általánosítást. Előtted meg le a kalappal. SZÉP, HANGULATOS ÜNNEPET (mindenkinek)!

2011. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Reméltem is, és köszönöm!
2011. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ.

Régen más társadalmi munkamegosztás és szemlélet volt. A szerepek többé kevésbé akkor is az egyensúlyon alapultak, más kérdés, hogy sok vonzatában annak tekinthető e (választójog, öröklés, következményeik).

Mára az a munkamegosztás megszűnt, a hozzá tapadó szemlélet maradt. Akik nem tudnak váltani, általában fel sem fogják, miről van szó, csak valami hagyomány-féléhez ragaszkodnak görcsösen.


A természetes az lett, hogy - a biológiai különbségeket leszámítva - a társadalmi életben nincs megkülönböztetés. Ezért annak kellene a természetesnek lenni, hogy a magánéletben is így legyen. Ezt befolyásolhatják olyan egyéni különbségek, hogy valaki valamit szeret, vagy nem szeret, van érzéke, vagy nincs, de ezek nem nemfüggők.


A megszokás nagy úr, ezért ez a szemlélet egyáltalán nem terjedt el, a gyakoribb a megkülönböztetés - sajnos mindkét nem szemléletében. Az jó, hogy ezen a fórumon nem ez az arány látszik. Segítsünk a kérdezőnek, hogy náluk se a régi szokások uralkodjanak.


Kedves kérdező, ne a főzéssel kezdd. Hanem például a bevásárlással, de szigorú, pontos lista alapján. A tapasztalat majd finomítja. Olyasmit bízz rá, ami hasonlít a vadászathoz. Eleinte nagyon pontos útmutatóval és nagyon kedvesen (hogy milyen nagy segítség lenne ez neked...). A fokozatos terhelés eredményes mindenben. Itt is.

2011. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!