Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire illik "foglalkozni"...

Mennyire illik "foglalkozni" a tolószékes, vagy vak emberekkel?

Figyelt kérdés
Mindig felmerül bennem a kérdés, ha ilyennel találkozom, hogy mit kell figyelembe venni, meddig kell elmenni a segítésben? Azt alapnak tartom, hogy ahol tudok, segítek, de hallok ilyesmit, hogy nem szeretik ha sajnálják őket, vagy ha feleslegesen pattognak körülöttük - amit mondjuk meg is értek. de kicsit el vagyok bizonytalanodva, hogy mi az, ami nem számít túlzásnak, mégis illik velük szemben.

2011. dec. 21. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg őket, hogy segíthetsz-e nekik. Ezért nem fognak harapni, legfeljebb azt mondják, hogy köszönöm, nem.
2011. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell erőszakoskodni, hogy te igenis segíteni akarsz. Ha azt látod, hogy nem boldogul, megkérdezet, segíthetsz-e. Ha azt mondja, nem, akkor nem. És tudják ők is, hogy csak jó szándékkal akarsz segyíteni nekik, de azért rosszul esik, ha lesajnálják őket.
2011. dec. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elöttem lévőknek teljesen igaza van, elöbb kérdezz asztán cselekedj.

De pl. ha tömegközlekedésre felazál egy vak ember és már nincs hely, akkor szó nélkül felálok, megérintem a karját és a helyemre segítem.

2011. dec. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Csak annyit segíts nekik, amennyire igényük van. Hogy utálják, ha sajnálják őket? Naná!Őket is ugyanabból az anyagból gyúrták, csak kicsit másképp működnek. Fontos, hogy ne érezzék, hogy felsőbbrendűnek gondolod magad náluk, csak mert egészséges vagy!
2012. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg teljesen természetes hangnemben szólni hozzájuk. Mintha csak egy anyukának akarnád a babakocsit lesegíteni a buszról. Tőle is teljesen természetes hangnemben szoktad megkérdezni, hogy segíthetsz-e. Ha így teszel, nem kell mérlegelned, hogy vajon szüksége van-e segítségre, vagy sem. Ha igénybe veszi a segítséget, és tanácstalan vagy, hogy hogyan tedd, pl. egy vakot hogyan kisérj át az úton, kérdezz tőle bátran. Csak ezt is teljesen természetesen. Vaktól simán megkérdezheted ilyenkor, hogy belé karolhatsz-e, ha magadtól nem mersz. Csak ne két újjal fogd meg a karját, és úgy kisérd, hanem karolj bele rendesen. Csak ha kutyával van, akkor ne akutya oldalán, ha csak bot van nála, akkor ha lehet, ne a bot oldalán. Azt hiszem ennyi.:) ( ja, nem ide tartozik teljesen, de vakvezető kutyust ne simogass meg kérdezés nélkül, mert dolgozik )
2012. márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!