Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rossz barát vagyok, ha ezt...

Rossz barát vagyok, ha ezt nem tudom elfogadni?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy jó kategória, nem tudom, hova kéne írnom, de muszáj ezt megkérdeznem. Legjobb barátnőmet 4 éve ismerem. Ő az, akinek tényleg minden elmondok és mindenben számíthatott rám ezalatt az idő alatt. Nagyon sokat beszélgettünk és azt mondta, hogy nem működnek a párkapcsolatai és hogy talán megpróbálná lánnyal. Meg is történt, most egy fiús csajjal jár. Erről csak én, meg még egy barátnőm tudunk. Szerintem ez nem jó, ez nem Ő, csak a kíváncsiság hajtja. Mellette olyanokat csinál, hogy smárol a fiúbarátjával, flörtölget a pasikkal stb, miközben ott van neki ez a csaj. Az a lány úgy szereti, látszik is rajta, szinte meghalna érte. Barátnőm is hangoztatja, hogy szereti, d eközben ilyeneket csinál. Mindig mondja, hogy álljak mellette, meg hogy ne ítéljem el. Mindig csak bólogatok, de ezt nem tartom helyesnek, nagyon nem. Nem leszbikus, soha nem is volt az, csak azért játssza ezt el, mert eddig a pasijairól kiderült, hogy hülyék és csúnyán váltak el. Szerepet játszik, közben a csajt összevissza hülyíti. Legszívesebben megmondanám neki ezt, hogy ne szórakozzon vele és ha szereti, ne akarjon fiúkkal lenni vagy pedig hagyja ezt a leszbi dumát és maradjon a pasiknál. Nem merem neki ezt mondani, mert annyira lelkiismeretfurdalásom van, hogy elvileg mellette kéne állnom, de közben a lelkem legmélyén elítélem azt, ahogy viselkedik. Mit mondhatnék neki? Nagyon rossz barát vagyok szerintetek?

18/l


2010. jún. 17. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

először is: nem vagy rossz barát, viszont! : nem a te dolgod, h megítéld. a bartá dolga nem ítélkezni, hanem barátnak lenni. elmondhtaod neki amit gondolsz, de te úgysem mondhatod meg neki, h mit tegyen. legrosszabb esetben még te is elveszítheted.

másodszor: szerintem a barátnőd tényleg nem a lányokat szereti, ez divatmelegség. vagy biszexuális.

a harmadik: ha nagyon nem tetszik, és képtelen vagy tolerálni...hááát. az ember a családját nem, de a barátait megválogathatja.

23/L

2010. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nem vagy rossz barát, de a barátság egyik legfontosabb alapja az őszinteség! Ha ezt gondolod, akkor meg kell beszélned vele ezt is, persze attól még figyelhetsz arra, hogy hogyan fogalmazol. Nem kell ítélkezni, de azt elmondhatod, hogy mit gondolsz és ha tényleg olyan jó barátok vagytok, akkor neki is el kell fogadnia, hogy most nem értesz vele egyet. Aztán persze még mindig dönthet úgy, hogy ezt így folytatja. Mindkettőtöknek el kell fogadnia azt, hogy a barátságban előrfordul, hogy nem értetek mindenben egyet.
2010. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs jogom megmondani neki, hogy mit tegyen, mert 18 évesen már nem kisgyerek és ezért is nem akarom neki elmondani, amit gondolok. De már párszor megkérdezte és én nem akartam neki azt mondani, hogy ez így egyáltalán nem jó, hanem azt mondtam, hogy szerintem ezzel nincs baj. Ha elmondanám neki, valószínűleg összeveszne velem. Egyszerűen csak rossz nézni, amit csinál. Smárol idegenekkel, közben a csajt hülyíti.
2010. jún. 17. 22:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak teljesen igaza van.

De ha téged ennyire zavar ez az egész,akkor beszélj a barátnőddel...ha olyan jó barátok vagytok,akkor azért nem fogod elveszíteni,ha elbeszélgetsz vele... ha meg megsértődik,akkor...nem igazi barát.

2010. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
nem vagy rossz barát! viszont tényleg nem kéne neki megmondanod, hogy mit csináljon, mert könnyen megsértődhet, és akár vége is szakadhat a barátságotoknak (ezt tapasztalatból mondom, mivel én is csak tanácsot akartam adni egy bizonyos ügyben a 'legjobb' barátnőmnek, és annyira megsértődött, hogy azóta nem is beszélünk, hiába próbáltam vele tisztázni a dolgokat...) SZval csak óvatoan!
2010. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szóval normálisan el kéne neki mondanom, amit gondolok, igaz? Ő nagyon temperamentumos és mindig én voltam a zárkózottabb, volt már olyan, hogy valamiről elmondtam a véleményemet és azt mondta, ellene vagyok és nem beszélt velem hetekig. Most is ez lenne. Voltam egy olyan helyzetben egyszer,hogy miközben volt barátom, megismertem egy másik srácot és elmondtam barátnőmnek, hogy tetszik, de szeretem a barátomat, ő meg leribancozott. Ezen én nem sértődtem meg, de azért rosszul esett. Most meg Ő van olyan helyzetben, hogy egyáltalán nem jó, amit csinál, nem a lányokat szereti, mert ismerem és látom, hogy ezt azért csinálja, mert ki van bukva a pasik miatt, de mégis csak kellenek neki, különben nem smárolna, meg flörtölne titkon velük. Úgy beszél erről az egészről, mintha ez csak egy játék lenne és elhülyéskedi az egészet.
2010. jún. 17. 22:25
 7/13 anonim válasza:
100%

Küldd el neki ennek a kérdésnek a linkjét azzal, hogy "Te vagy a legjobb barátnőm, de nem tudom hogy kezdjem el a beszélgetést veled, valami nagyon zavar."

Hátha elgondolkozik! Próbáljátok megbeszélni úgy, hogy nem tanácsot adsz, ő maga dönt, de attól még te is elmondhatod a véleményedet!

2010. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy kár lenne érte.
2010. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22:22-nek--> talán akkor nem is volt igazi barát ?! nem gondolod?!
2010. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

22:58-> hát nem, sajnos..... Amúgy intelligensebbnek gondoltam őt attól, hogy besértődjön egy tanács miatt, de sajnos tévedtem.....S



(22:22 es voltam)

2010. jún. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!