Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Társasházban lakó öntörvényű...

Társasházban lakó öntörvényű demoralizáló lakót hogy lehet tisztességesebb viselkedésre bírni?

Figyelt kérdés
A társasházunkban lakik egy idős asszony, akinek mindennel baja van. A lakása ajtaját nem nyitja ki ha már egy csepp por is van a folyosón családtagokat sem enged be a lakásba...mindenbe beleköt. Volt nem egyszer hogy éjjel órákat kopogtatott a falon a felső szomszédnak bosszúból. Pihenni nem lehet tőle. Sugdolózva panaszkodik össze-vissza hogy neki milyen rossz, közben az unokahugát felhasználva szájnak balhékat generál. Nekem speciel a kis kertem kerítését bontatta le a kivitelezővel, mert ha tűz van nem lehet "elmenekülni elég nagy helyen" a lépcsőházból. Nemrég csikkeket szort az udvarra, hogy ráfoghassa hogy a felette lakók dobálták ki.

2012. jan. 3. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
fogj fegyvert rá
2012. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekünk is van egy hasonló kedves szomszédunk. tenni nem sokmindent tudsz vele, hiszen övé a lakás, ameddig fizikálisan nem csinál olyat, ami törvénybe ütközik, addig az Isten se állítja le.

sajnos már nem lehet igazán ép az elméje, ha így viselkedik, tehát meggyőzni sem tudod arról, h mi lenne a helyes.

meg kell várni szép csendben míg elpatkol...

2012. jan. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pontosan mi meríti ki a "fizikálisan nem csinál olyat" fogalmát?
2012. jan. 3. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:

végezzétek ki

a kutyának nem fog hiányozni

le lehet pontozni, de mindenkinek jobb lenne így.

2012. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden egyes alkalommal, amikor pl kopácsol hívd ki a rendőrséget, és annyiszor amennyiszer csak kell. Hidd el a rendőrök fogják megunni, és helyreteszik a nénit. Esetleg a gondnoknak/közös képviselőnek lehet még szólni.
2012. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezt nem öntörvényűnek hanem antiszociálisnak együttélésre alkalmatlannak mondanám.És sajnos túl sok van ilyen ma.Ötven évvel ezelött lényegesen kevesebb volt.Az a sok lakástűz és robbantás is ilyen hogy az ilető szabályosan a gyengeelméjűségig együgyű, hülyeségébn felrobbantja a társasházat.Más élete munkáját tönkreteszi.Mert az nem igaz hogy a saját lakásában azt tehet valaki amit akar.Még akkor sem ha különálló háza van!
2012. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos, más hasonló esetről is hallani-olvasni nem egyszer.

Az a baj, hogy az illetékesek se tudnak sok mindent tenni: olvastam már az egyik jogi / azon belül szomszédokkal kapcsolatos fórumon / olyat, hogy egy tömbházban lakó néni elmebajos volt, démonokat kergetett, éjnek idején verte a radiátort, dübörgött, zörgött, a szomszédokkal problémázott. A gyámja / vagy rokona / nem sokat törődött vele, a hatóságokat a ház lakói hiába hívták ki, mert mindig egy "aranyos nénike" nyitott nekik ajtót, akinek úgymond kutya baja.

Legjobb lenne a családtagokkal konzultálni, hátha tudnak tenni valamit...

Akár ide is beírhattad volna ezt a sztorit, amúgy is haldoklik ez a blog: [link]

Én sokat olvastam belőle, sok a szomszédos történet, noha eredetileg nem annak szánták ezt az oldalt...

2012. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!