Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ezen meg kellene...

Szerintetek ezen meg kellene sértődnöm?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel állítólag a legjobb barátnők vagyunk, mégis mikor facebookon kitöltött egy ilyen 100 kérdéses micsodát, annál a kérdésnél, hogy hogy hívják a legjobb barátnődet nem írt oda. Felsorolt vagy hat embert, de én nem voltam köztük.

Több éve vagyunk barátnők, nagyon sokat vagyunk együtt, a legtöbb problémáját velem beszéli meg, mikor más osztályba kerültünk, ő részből értem jött át abba az osztályba, ahol én vagyok, hogy mellettem legyen. Rengeteget segítek neki, mind tanulásban, mind a magánéletben. Pár hónapja pedig mikor olyan nagyon össze volt zuhanva egyedül én voltam az a barátai, és családtagjai közül aki ének énadján megbeszéltem vele a dolgot. Mondta is többször anno, hogy én vagyok a legjobb barátnője.

Mostanában azt éreztem, hogy nem számítok neki annyit, mint régen, de pár napja meghívott magukhoz, hogy aludjak ott. És azért nem olyan aki minden barátnőjét csak úgy felhívná magukhoz, ezért hagytam a dolgot. De ez most fájt. Akkor most meg kellene sértődnöm, vagy mit csináljak?


2012. jan. 3. 14:59
 1/7 bánomisén ***** válasza:

Szerintem sértődés helyett inkább mondd el neki, hogy úgy érzed, mostanában nem számítasz neki annyit, mint régebben, ha így van, mondja el, mi a gondja.

A Facebook-ot meg hagyd a csudába, az online érintkezésekből csak baj van, te is idejöttél a netre ahelyett, hogy a barátnőddel tisztáznád a kapcsolatodat :-)

2012. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A barátságban az a jó,hogy kendőzetlen őszinteséggel lehet kommunikálni.Ne sértődj meg az gyerekes dolog,inkább kérdezd meg tőle miért tett így s nyilatkoztasd ki neki,hogy ez neked rosszul esett.Ha flegma lenne a reakció akkor vonulj háttérbe és majd jön békülni ha tényleg igazi barát.
2012. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ja az elsőnél ott a pont!Személyes kontakt a titok nyitja.
2012. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
TE mindig ott vagy, ha szüksége van segítségre. Ő ott lenne-e , ha neked lenne szükséged segítségre? Az, hogy meghív hozzájuk aludni, az egy szép gesztus(sem idejébe sem fáradtságába nem kerül) de ha a jóbarátok listájára a nagy nyilvánosság előtt nem írja fel a nevedet, akkor én a te helyedben elgondolkodnék ezen az "őszinte" barátságon.
2012. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
... mert a barátság legfontosabb ismérve a kölcsönösség...
2012. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek is említsem meg ezt neki? Amúgy picit rosszul fogalmaztam, de azt akartam kérdezni, hogy törődjek-e ezzel, reklamáljak-e nála vagy felejtsem el a dolgot a rossz érzéssel együtt.
2012. jan. 3. 17:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. jan. 3. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!