Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Maradjak a kismama barátja,...

Maradjak a kismama barátja, vagy inkább hagyjam főni a saját levében?

Figyelt kérdés

Én lány vagyok és van egy jó barátnőm. Legalábbis az volt. Szerintem. Régen mindenhova sülve-főve együtt mentünk, de most már semmi, mert teherbe esett és megtartotta a gyereket. Most szült. Beleszült egy teljesen bizonytalan kapcsolatba (3 hónapja voltak együtt amikor a gyerek fogant), egy olyan kapcsolatba, ahol a pasi olyanokat mond neki, hogy ez egy börtön...stb. Ráadásul a lány se teljesen ép szerintem. Folyamatosan pszichés problémái voltak/vannak neki. Most jött ez a gyerek és az óta engem nem keres. Amikor terhes lett, akkor én támogattam is, holott havi 30 ezer forintból élek. Vettem neki gyerekjátékot, ruhát, mert neki még ennyi pénze se volt. Havi 500(!!) forint volt neki zsebpénz és sokszor nálam kajált, mert még arra se volt pénze hogy enni vegyen. (Ilyen körülmények mellett én NEM szülnék!!) A faszival tartatja el magát, ő nem keres, nem is dolgozott előtte se sokat, csak éjszakában ivott meg pasizott. Most ebbe a fasziba szerelmes lett és becsúszott a gyerek, gondolom így könnyebb odaláncolni a pasit is. A csávó már ki-ki nézegetett egy időben a kapcsolatból, holott nem sok ideje vannak együtt. Ez alatt azt értem, hogy találkozgatott a pasi a régi nagy szerelmével...akiről azt hazudta először, hogy az unokahúga.


Ez csak a körülmény. Nos én közben külföldön jártam, majd megjöttem és akkor már nagy hasa lett a lánynak. Akkor találkoztunk, beszélgettünk, de csak a gyerek téma..."jól van." mondom magamban, mert hát ilyenkor sok nő másról se tud beszélni (a másikat letojva). Végighallgattam és egyetlen egy "hogy vagy? veletek mi van?" kérdés én nem kaptam viszonzásul. Elmesélte a saját kis dolgait és engem meg se kérdezett, hogy mi volt/van, holott bejártam egy másik országot, szóval nekem is lett volna miről beszélni. Elhízott voltam, lefogytam ez idő alatt, s amikor megint találkoztunk, de már hármasban a pasijával is, akkor meg csak tette neki a megjegyzést, hogy "Ugye Józsi, ő milyen szép! Nem olyan mint amilyen én vagyok..." s mind ezt gúnyosan, mert mindenkire féltékeny és komplexusa van. Ebben én is próbáltam neki sokat segíteni, mert ő is szép nagyon, csak nem veszi észre.


S idő közben most megszült. Már 2 hete, de a "legjobb barátjának=NEKEM!!" (ő állítása szerint) egy db. sz..ros sms-t nem küldött hogy mi van, holott kíváncsian vártam, hogy mi lesz...természetesen idő közben már a f..bookon már fel van azonnal töltve a gyerek képe, és a chaten is fent volt. S amikor most rákérdeztem hogy miért nem jelentkezett, akkor azt mondta hogy sok baja van, mert nem volt egyszerű a szülés.


Akkor kérdezem én , ha valaki már TUD facelni meg chatelni, akkor egy sms-t is meg tud írni, nem?!?!


Milyen barát az ilyen?? Én már nem is tudom...


2011. nov. 4. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem "maradhatsz" a barátja ennek a nőnek, hiszen ő sosem volt a barátod.. Te annak tartottad, de ő téged csak az udvartartása egyik alattvalójának tekint. Mit ad neked ez a baràtság? Semmit. Mit vesz el tőled? A pénzedet, az érzelmi energiádat... én a helyedben hagynám az egészet.
2011. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aztán majd jelentkezni fog, amikor majd elhagyja a srác és az utcára kerül a gyerekkel...
2011. nov. 4. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Fajhat Neked ami tortent, de semmi jogod itelkezni. Az o elete. Felhanyni dolgokt szemetseg. Nem kell bratnak lenni, de elhordani mindennek, az sem kell. Embereken azert segitunk, mert akarunk, mert latjuk hogy sz.rban vannak, remenykedunk hogy kijonnek a sotet alagutbol. Szerinted ez nem torten meg a novel, de lehet hogy most O epp nagyon boldog.

Szoval ha segitesz, nincs "ad vissza a babaruhat".

2011. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hagyd az egészet, ennek semmi jövője. Talán múltja sem volt... Nincs rá szükséged, ennyi.
2011. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe, ha majd jön mikor kidobják akkor meg hajtsd el.
2011. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz a "barátnőd", de kicsit hadd védjem meg. Ha eleve nem volt pszichésen ép, a szülés, a kisbaba megérkezése méginkább felkavarhatta a lelkét. Az első hetekben még egy "normál" anyuka is össze van zavarodva, olyan érzelmi hullámzást él meg, nincs ideje még normálisan enni sem.

Lehet, hogy az apuka semmit nem segít neki, ő meg ott van egyedül egy üvöltő újszülöttel.


Mindez persze nem mentség, mert igenis te voltál az egyetlen, aki mellette állt, támogatta. Szánalmas ez a facezés, hogy inkább ott éli az életét, a valódi kapcsolatot meg kizárja. Ezért nem mentség neki, amit fentebb leírtam, mert arra tényleg van ideje.

Én csak a babát sajnálom, hogy ilyen körülmények közé született.


Lehet, hogy a lány féltékeny is rád, mert nincsenek olyan kötöttségek az életedben, mint neki, szórakozhatsz, lefogytál, előtted az élet.


Szerintem szakítsd meg vele a kapcsolatot, mert a közeljövőben még több problémája lesz ebben a kapcsolatban, a kisbabával és akkor biztos, hogy anyagilag/érzelmileg rád akar majd telepedni. Ne hagyd, hogy kihasználjon, mert nagyon nem volt korrekt veled.

2011. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!