Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek miatt maradjak vagy...

A gyerek miatt maradjak vagy hallgassak róla és menjek?

Figyelt kérdés
Hosszú idő után, végre, rászántam magam, hogy elhagyom a férjem. 5évig éltem terrorban, a szó minden értelmében. A kapcsolatunk elején próbálkoztunk a babával, de nem sikerült. Később már alig lehetett rá esély, mert egy idő után a stressz és az átélt mindennapok miatt elmaradt a menzeszem is. Most kiderült, hogy terhes vagyok, ráadásul a baba erőszak következménye. Nem tudom,hogy mit csináljak! Annyiszor adtam esélyt a házasságunknak, annyi igéreten vagyok túl, nem tudok már hinni neki. Egy ideig-óráig minden szép és jó lesz, aztán újra elkövetek valami "bűnt".(2napja nem volt leszedve a ruha a fürdőben, amikor fürödni indult) Vetessem el a babát és menjek, vagy szüljem meg egyedül? Egyáltalán szóljak-e róla? Vagy várjuk együtt a gyereket és adjak még egy utolsó esélyt? (nagyon szeretnék már anya lenni, de szeretném a kicsit biztonságban és nyugalomban felnevelni)
2010. ápr. 30. 11:06
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
54%

Én elvetetném, nem tudnék kiegyezni az erőszakkal akárkitől van és akármilyen édes gyerek.

A másik viszont ha te fel tudod nevelni egyedül is és akarod akkor tartsd meg. A gyereknek sokkal jobb egy anyával felnőni mint ha apja is lenne és utálnák egymást a szülei. Tapasztalatból mondom.

2010. ápr. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
67%
Azt monsod minen szar.Csak a gYerek miatt maradni?
2010. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
72%
Pokollá tennéd a gyerek életét is? Nem értem egyes nők miért nem bírnak elszakadni állatias férjüktől/élettársuktól. Szerinted bármit változna azaz ember, ha gyereket szülnél neki? Vele is úgy bánna, csak még rosszabbul...Én is tapasztalatból beszélek, szörnyű gyerekkorom volt.
2010. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Én megélek vhogy. Eddig is elvoltam. A játékszabályokat ismerem, nincs már új amit nem tudnék előre. A picinek meg mégis ő az apja. Megtehetem, hogy nem is szólok a létezéséről? Akár megszületik, akár nem?
2010. ápr. 30. 11:21
 5/53 anonim ***** válasza:
86%
Persze , megteheted
2010. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
83%

Az attól függ, hogy mennyire messze mész tőle. De ha kiderül, hogy van egy gyermeked, és gyanút fog, indíthat apasági pert, hogy neki is legyenek jogai... Nagyon nehéz kérdés, amit fölvetsz, mert ráadásul amíg nem váltok el, úgyis az ő nevére anyakönyvezi a babát. Később meg újabb hercehurca, hogyha el akarod tiltani a láthatástól...

Semmiképpen ne maradj egy ilyen emberrel, nekem pokoli gyerekkorom volt, tudom, miről beszélek. A gyerek sorsáról neked kell dönteni. Én egyébiránt abortuszellenes vagyok, kivéve, ha a baba beteg vagy erőszakból származik. És ebből a szempontból teljesen mindegy a szememben, hogy a férjed vagy épp egy vadidegen követte -e el az erőszakot.

Nehéz helyzetben vagy, sok erőt kívánok, de én azt gondolom így kívülállóként, hogy elmennék jó messzire, elválnék, és nem szeretném megszülni a tőle származó babát (tudod, a gének...).

2010. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) Egyesület

Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101 (este 6 és 10 között)

Postacím: 1447 Budapest, Pf. 502.

E-mail: info@nane.hu ** Internet: www.nane.hu



menj, amíg tudsz

2010. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Kedves 11.19! most mondom,hogy szeretnék végre elszakadni tőle! csak ha vki hosszú ideig él egy bizonyos környezetben, ha hiszed, ha nem megszokja. A fő ok viszont , az én esetemben az, hogy egyedül vagyok mint az ujjam. Barátaim rég nincsenek, a szüleim nyakába pedig nem varrhatom magam. Ráadásul mi a külvilág felé mindigis álompár voltunk
2010. ápr. 30. 11:29
 9/53 anonim ***** válasza:
47%
Hagyd el, és abortusz. Kezdj új életet.
2010. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
59%

Könnyű csak igy irni, hogy vetesd el, meg igy meg úgy. Az én válaszom az, hogy nem tudom..Sajnos...igen én is azt tanácsolnám, hogy a tudta nélkül menj és vetesd el, mert tényleg szegény gyermek ő is ilyen terrorba veled együtt nőne fel!

De azt nem tudom, hogy majd esetleg életed végéig nem-e fogod bánni ezt a döntést..Sajnos tényleg nem tudom..Nem irigyellek..A máésik meg az, hogy ha megtartod akkor nem fogja követelni a gyereket? Persze ha el is hagyod?

Szerintem inkább vetesd el..és persze hagyd el ezt az állatot...ok?

2010. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!