Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A félvérek hogy tudják feldolg...

A félvérek hogy tudják feldolgozni származásukat?

Figyelt kérdés
Melyik oldalra húznak inkább? Takargatni akarják a rosszabbik oldalt és teljesen letagadják mások elött, föleg az olyanok akiken nem látszik meg külsőre a másik fél faji jellegzetesége,vagy kisebbrendüségi érzésekkel küzd egész életében? Magyar-cigány keveredésről van. Már felnött félvérek véleményére lennék kiváncsi, mit éltetek át?
2009. máj. 25. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
férjemről tudják, hogy félcigány, de nem foglalkozik vele, és ezálltal senki nem nézi le. Élünk,mint minden rendes ember, és elismerik, kikérik a véleményét.
2009. máj. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy ilyen félvért, de ránézésre senki meg nem mondaná róla, hogy az. Nagydarab, erőteljes alkat, az az igazi "viking harcos", szőke hajjal, kék szemmel, és erdőbe elvonulós-csendes filozofálgatós természettel... holott az egyik szülője ténylegesen cigány. De mint írtam is, meg nem mondaná róla senki, és senki nincs is vele semmi baja. Őt magát meg különösebben nem izgatja a származása.
2009. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
én félvér vagyok, apám cigány. de sosem látszódott rajta, ahogy rajtam sem. a nevünk sem cigánynév. gyerekkoromban szégyeltem nagyon, kínosan ügyeltem rá, hogy azért a titok titok is maradjon. szent meggyőződésem volt, hogy a barna haj és szem "lebuktat", de sohasem kérdezte rá senki, így nem is kellett letagadnom. felnőtt fejjel már nem izgat tudják e mások, vagy nem. normálisan élünk, szüleim is diplomás emberek, nincs miért szégyenkeznem. magyarnak tartom magam és elítélem a primitív ösztönembereket, legyen az cigány, vgy bármilyen nemzetiségű.
2009. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Ismerek egy negyedrészt cigány lányt, aki azonban külsőre egy az egyben cigánynak néz ki. Ő minden létező módon megpróbálja letagadni a származását, a kreol bőrét egy nem létező olasz ősnek tulajdonítja, és kerüli az összes kontaktust a cigányokkal. Szégyelli a származását, mert volt már belőle problémája, nem is kevés (pl. amikor ismeretlen emberek beszóltak neki az utcán). Nem tehet róla, hogy a nagyapja cigány volt, nem is ismerte, mégis folyamatosan bántják emiatt: igazából nem is csodálom, hogy ilyen szinten tagadja a származását, és egy kicsit maga is cigánygyűlölő lett.
2009. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, én is ismerek több cigányszármazásút, aki eredetét leplezendő olasznak állítja be magát... közben meg persze mindenki tudja, hogy mi a helyzet.
2009. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én félvér vagyok.Anyukám cigány apukám magyar származású.Sajnálatos módon a magyar része a családomnak a gázosabb..a cigány része tanult,tiszta,dolgos.Holott ezt a magyar részéről a családomnak nem mondhatnám.Ők nézték le mindig is a cigány részét a családomnak.Én is megvoltam ezáltal különböztetve családon belül is,pl nagyim magyar részének állandóan vett mindent,nekünk meg semmit.Rajtam nem látszik származásom,de testvéremen igen,őt több atrocitás is érte életében mint engem.És még így is ért iskolában megjegyzés mert ismerték származásomat.Eddig zavart néha,főleg az hogy azok miatt néznek le akikhez semmi közöm.De most már felnőtt lettem és nem izgat ki mit gondol,mivel tisztességes vagyok.És őszintén örülök is valamennyire hogy külsőmön nem látszik hogy cigány is vagyok,mert pl munkahelyen így nem kell ugyanazért a munkáért 10x-esét dolgozni hogy elfogadjanak..
2009. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Mióta ilyen fontos a származás? 10 évvel ezelőtt nem hiszem, hogy ilyen kérdések bárkit nagyon érdekeltek volna. Mi az értelme most harmincas éveket játszani?
2009. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Cigány származásnak a külső tulajdonságai nem annyira lehet örükölni, van olyan ismerősöm akinek a nagyapja cigány, de ő szőke és kékszemű, a cigány gén nem olyan erős mint egy négeré.
2010. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!