Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elhivatottnak érzed magad a...

Elhivatottnak érzed magad a szakmádban, a munkádban? Ha nem, akkor akkor valaha így volt? Miért?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a szakmám (vegyész), és elhivatott is vagyok. Mondhatni munkamániás...Ami kissé levesz a dologból, h nem túl sok pénzért kb. 3 munkakört töltök be. Nem tudnék olyan helyen és munkakörben dolgozni, amit nem szeretek.
2009. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert szeretem a nyelveket, szeretek írni és szeretek fordítani, márpedig fordítóként is dolgozom. Csak az vesz le az értékéből néha, ha alacsonyabb a fizetés a vártnál, vagy ha maga a szöveg dögunalom. De amúgy élvezem a nyelvi leleményeket, fogalmazási és átfogalmazási trükköket, szeretem ezt a munkát. :)
2009. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az elején úgy éreztem. Három szervezet nemzetközi kapcsolatait és kommunikációját csinálom(rendezvény- és utazásszervezés, sajtózás, honlapok, promóciós cikkek, stb.), 2 teljes és két félállású kollégával. Aztán megszaporodtak az intézmények, kb. 20 van ma. Nagyon fárasztó, noha vannak jó részei.

Gyerekkorom óta író akartam lenni, de mára jutottam el oda, hogy tele a fejem írnivalóval (újság, könyv). Váltani kéne, de abból meg nem lehet rögtön megélni. Meg vonzana egy kevésbé kötött munka, kevesebb felelősséggel. 34 vagyok, itt az idő, azt hiszem.

Akartam tanár is lenni (nyelvszakot végeztem), egy időben nagyon hiányzott, de ez mára elmúlt.

2009. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanár vagyok. Jól csinálni ezt ennyi pénzért csak elhivatottan lehet. És úgy érzem jól csinálom, szóval... :) A másik szakmám újságíró, azt is hasonlóan szeretem, bár abban most éppen nem dolgozom. Szeretem nagyon mindkettőt, akkor is csinálnám, ha nem fizetnének érte.
2009. máj. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó ezt hallani, én még nem dolgozom a szakmámban, de nagyon várom. Pedig a segítés sem a legjobban fizetők közé tartozik. De az elhivatottság és a jólét egész már kérdés.
2009. máj. 26. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!