Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor tudtad biztosan, hogy...

Mikor tudtad biztosan, hogy mit szeretnél csinálni? Mi fogott meg a szakmádban? Ha nem azt csinálod, amit szeretnél/amihez lenne tehetséged, miért? Boldog vagy?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, ki hogyan csinálja és miért...:) Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 23. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Középiskolában megtetszett a DNS szerkezete és a transzkripció-transzláció folyamata, negyon ötletesnek találtam ezt a kodon-dolgot. Onnan "egyenes út vezetett" addig, hogy most a doktori felvételimre várok, hogy elkezdhetek-e foglalkozni a ribozimokkal (RNS-enzim), vagy sem. Bár eddig molekuláris biológiával foglalkoztam, ez tiszta bioinformatika lesz.

Boldog ettől még nem vagyok, csak roppant elégedett (az is inkább csak akkor leszek, ha sikerül a felvételi).

2011. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez tényleg érdekes lehet.:)

Azért is kérdezem, mert nekem lételemem az önkifejezés.

Az én utam ehhez a zene.

De azon gondolkozom, egy orvos, egy autószerelő, mondjuk úgy, egy "nem művész" hogyan fejezi ki magát, a gondolatait a világról? Vagy erre nincs késztetése?

(Bár hozzátenném sok "művészt" ismerek, aki azon kívül, hogy festéket ken vagy gitárt penget semmiben nem hasonlít egy művészre...)

Nagyon csodálom azokat az embereket, akik ilyen hideg fejjel egy szakmának szentelik az életüket. Legyen az újságíró vagy eladó...

Annyira kétségbe vagyok esve, hogy rájöttem, rövid az életem és még olyan keveset tudok, mégis honnan tudhatnám, hogy valóban buszsofőrként vagy zenészként akarom-e leélni? Legszívesebben elmennék világot látni, hogy aztán Romániában letelepedjek és zenéljek az állataimnak meg magamnak...meg annak, aki oda téved...

(persze a munka nyilván csak egy szelete az életemnek, de azért nem olyan kicsi az a szelet...)

Sokan tudom a megélhetésért csinálnak egy munkát.

Ami szerintem jaj katasztrófa.

Hogy az életüket a pénzre pazarolják.

De sajnos pénz meg kell.

Istenem legszívesebben lerombolnám ezt a világot, hogy egy újat hozzak létre teljesen más alapokra fektetve.

Az életem vagy mindent megér, vagy semmit.

2011. jún. 23. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Érettségi előtt kb háromnegyed évvel eldöntöttem, hogy programozó leszek, előtte nem tudtam milyen mérnöki szakra menjek, de aztán elkezdtem csinálni otthon, és baromira megtetszett, hogy a semmiből állítok elő valamit (ugye a gyártsi folyamatot a programozásnál a fordítás folyamat jelenti, ami kb ingyen van és gyors). Szóval lehet játszani az ötletekkel, bármit ki tudok próbálni, ha nem tetszik, nem vesztettem semmit, átírom, kb mint a sci-fikben amikor valami terv alapján szintetizálja a gép a cuccost, csak ez még annál is gyorsabb. No meg hogy tudom irányítani a gépet, nem szorulok rá kizárólag a mások által írt programokra.


Jelenleg fél év van a diplomázásig, majdnem egy éve dolgozom teljes állásban, egyelőre élvezem.

2011. jún. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nahat, erdekes! En is 3. gimiben dontottem el, hogy biokemikus leszek. Engem is a transzkripcio, transzlacio nyugozott le, majd az anyagcsere biokemiai resze: glikolizis, citratkor, kelvin ciklus. Nagyon tetszett a minden nap tapasztalhato dolgok mogotti hihetetlen komplexitas szervezettseg... Szoval gimiben csak biologus szakokra adtam be a jelentkezest. Az egyetem utan doktori, jelenleg egy amerikai egyetemen kutatok. Azt kell, hogy mondjam szuper, bar nagyon nagy adag elkotelezettseg kell hozza.


Sikeretelen pillanatokban programozo szeretnek lenni, amihez van is nemi affinitasom, el is kezdtem a progmatot a doktori alatt, de nem lehetett mellette rendesen keszulni, meg penz se nagyon volt a koltsegteritesre. Hobbi szinten most is nyomom, pl ha kell valamilyen feladat kivaltasara adatelemzeskor, akkor jol jon.


A programozast is kb azert szeretem, mint amit a masodik valaszolo leirt. Nagy kolunbseg a kiserletes biokemiaval, hogy itt gyorsan, latvanyosan lehet eredmenyeket elerni, ha valamit nem jol csinaltal, atirod a kodot, es nem kell egy egesz heti munkat ujrakezdeni. :-D

2011. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!