Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell valaki undok...

Miért kell valaki undok legyen attól mert dohányos?

Figyelt kérdés

Ha az ember kritikát mer mondani vagy javaslatot tenni a dohányzással kapcsolatban a DOHÁNYOS érdekében,miért van az,hogy 10 dohányosból 9 elkezd támadni és úgy tesz,mintha valaki az anyjukat szidná ?

Nem értem,hogyha már valaki dohányos akkor miért nem fogadja el,hogy igenis az egy gyengeség és nem olyasmi amiért ők bármilyen plusz tiszteletet érdemelnének.

Vélemények ?


2012. jan. 11. 20:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ milyen kritikára vagy javaslatra gondolsz?..

Például arra, hogy azt mondod egy dohányzó embernek, hogy ne üljön melléd a buszon, mert büdös? Vagy ne ott cigarettázzon, ahol te is vagy ,mert téged zavar? Vagy ne szívja, mert beteg lehet és meghalhat?


Ezek senkit sem érdekelnek. Engem sem érdekelt sosem. 20 évig cigarettáztam napi 2 dobozzal szívtam el és másfél éve szoktam le. Egyébként a dohányzás nem gyengeség. Egy cselekvés, amit szeret az ember fia (lánya). Olyasmi, mint amikor te (vagy nem) leülsz egy könyvvel a wc-re és olvasgatsz székelés közben. Kérdezem én, nem utálsz a szarszagban ülni 10-20 percet, amikor kész vagy? Ez is csak szokás és/vagy pótcselekvés kérdése.


Várom, hogy te mit gondolsz építő kritikának vagy javaslatnak egy dohányzó érdekében. És ezt, hogyan tálalod...

2012. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
54%

"nem fogadja el,hogy igenis az egy gyengeség és nem olyasmi amiért ők bármilyen plusz tiszteletet érdemelnének"


Te ugyan úgy beszélsz róluk. Akkor miről beszélünk?

2012. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

pont erről beszélek.ez a flegma hozzáállás.


figyelj,az hogy én beülök lappal WC-zni az miben káros,mond már meg ?

És amúgy nem tudom mit akarnád hogy tálaljak neked. Az,hogy a dohányzás gyengeség az nem vélemény, hanem tény.

Dohányzás,alkohol,drog- ezek mind egy kupachoz tartoznak. Nem véletlenül okoznak függőséget,nem véletlenül nehéz leszokni róluk. És ha valakinek bizonyítani kell,hogy a dohányzás gyengeség,akkor abba nem is érdemes belekezdeni,mert a dohányosnak mindigis lesz valami amivel kifogásolja a szokását- pont mint az alkoholista és a drog-függő is.


Engem nem zavar ha valaki dohányzik.De az már igen ha közben elakarja hitetni azt,hogy a dohányzás csak egy kellemes és relaxáló szokás,és semmi több. Kellemesnek kellemes, relaxálónak relaxáló és még szokás is. De ennél több-gyengeség. Mert nem egy építő szokás,hanem egy romboló.

És ha már van annyi bennetek hogy dohányoztok akkor már legyen annyi is bennetek,hogy felvállaljátok,hogy ez egy destruktív és nem pedig konstruktív szokás. Már nem azért,mert a ti vallomásotoktól függnének a tények,de nagyon zavaró az amikor valaki amellett hogy dohányzik még gyáva is ahoz,hogy felvállaljon olyasmit ami amúgyis egyértelmű

2012. jan. 11. 21:42
 4/21 A kérdező kommentje:

Ja igen,még annyit hozzáfűznék,hogy én is dohányoztam régebb,kevés ideig. És igen,felvállaltam,hogy gyengeségem volt.Nem véletlenül mondtam le róla.

Nem értem ha bennem volt annyi becsület legalább,hogy felvállaljam akkor másban miért nincs

2012. jan. 11. 21:46
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Mert mindig a dohányos van b×sztatva!És igen igazuk van....Ez a kormány előbb a sírba tesz még téged is kedves nem dohányzó kérdező!
2012. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szóval csak azért támadtok mert támadva érzitek magatokat ?
2012. jan. 11. 21:49
 7/21 A kérdező kommentje:

amúgy MÁR nem dohányzó kérdező,kedves 3.válaszoló

dohányoztam,felvállaltam,leszoktam. az első kettőt szeretném látni minden dohányzóban,az utolsó mindenkinek már a privát ügye,de legalább a becsület legyen meg bennetek

2012. jan. 11. 21:50
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
Fejtsd ki ezt az undokságot...
2012. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Már kifejtettem


Mondom,én is ex-dohányos vagyok. Az zavar a dohányosok nagy részében,hogy nem vállalják fel ezt a gyengeségüket. Nincs semmi gond ezzel, hát én is dohányoztam, tudom mit jelent, de volt annyi becsületérzetem,hogy legalább nem tagadtam le azt,hogy ez gyengeség nekem. És szeretném ha a többi dohányos személyben is lenne ennyi becsület.

Nem leszokásról beszélek,csak becsületről

2012. jan. 11. 21:54
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező!A dohányos foglalkozik veled?

Nem

Akkor te/ti miért pofáztok bele abba ,hogy a másik ember mit csinál?!Van életetek azzal törődjetek!Nem tom miért kell gerjeszteni ezt a dolgot.Idióta népszokás,ikyenkor nagyon aggódtok a másik egészségéért,amikor meg valaki az utcán oty fetreng szó nélkül elmentek mellette!Akinek nem inge.....

Minden esetre nagyon szánalmas....

2012. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!