Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért divat nyilvánossá tenni...

Miért divat nyilvánossá tenni a magánéletünket?

Figyelt kérdés

Engem baromira idegesít, több szinten is.


1. Mivel fiatal vagyok, nap, mint nap szembesülök azzal, hogy a FB-n mi megy. Mindenki nyálas idézeteket ír ki, amiknek a felét sem érti és állandóan a szerelmi életét teregeti ki az üzenőfalán. Azt is furának tartom, amikor valakine eleve az a profilképe, hogy csókolózik az Élete Szerelmével... Mi közöm hozzá? Régimódi gyerek vagyok, jó dolog a szerelem, de szerintem a hálószobába való. Kifejezetten bunkóságnak tartom, ha társaságban kezdik el ketten nyalni-falni egymást. Elszigetelődnek egyrészt, nem szólhatsz hozzájuk, ami bosszantó, másrészt vonzza a tekinteteket, az ember nem lehet semleges, mert vagy elvárják, hogy olvadozzon, vagy idegesíti, de azt meg nem illik kimutatni. Sose tudom, hogy most el kéne-e fordítani a fejem, mert illetlenség odanézni, vagy nem. Zavarba hoznak másokat vele. Harmadrészt egyfajta dicsekvés is, és nem is érdekel. A fb-ról is ugyanez a véleményem.

Gondolom az elvárásoknak való megfelelés az oka, jelzése annak, hogy igenis ők nincsenek egyedül.


2. Az ember miért ilyen rohadt pletykás? Ki a francot érdekel, hogy a való világban ki kit dug meg meg ilyenek? Miért érdekli ennyire az embereket a bulvársajtó? Én szégyellném magam, ha ilyen szemetet olvasnék, ha az lenne a hír számomra, hogy ez a híresség elvált, amaz megcsalta XY-t... kit érdekel? Rokonom nekem? Nem. Akkor mi közöm hozzá? A hírességek is csak emberek, miért nem lehet mgaánéletük?



A magánélet szerintem olyan dolog, aminek titokban, két ember között kell maradnia. Olyan, mint a fotóspapír: megsérül, ha napfényre kerül. Amint az egész világ tudja, értéktelenné válik, hatása lesz az egyénre, mintha meztelenül kellene járnia felöltözött emberek között. Megalázó. Miért csak én gondolom ezt így?


2012. jan. 16. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

és nekünk miközünk a te kérdésedhez? :D


najó, egyébként egyet értek veled, a FB egy rakás sz*r, kb felét nem érteni...

VV-t soha nem nézek

2012. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Ugyan. Mindenki folyton ezt szajkózza.

Válogasd meg a társaságod. Én is fiatal vagyok, csak mivel nem ilyen emberekkel ismerkedem, érdekes módon az üzenőfalam sem ilyenekkel van tele. Ha te ilyen emberekkel veszed körül magad, az már egyéni döntés kérdése. Akkor talán mégsem zavar annyira.

A pletyka pedig egy igen fontos szociális kapcsolat. A szociális kapcsolatok pedig fontosak, majd látni fogod, hogy a begubózó antiszociális emberek 10-15 éven belül teljesen abnormálisakká válnak.

A hírességekről meg annyit, hogy csak annak teregetik ki a magánéletét, aki akarja. Ha akarnák, megoldanák, hogy ne tudjanak az emberek az életükről - no de ebből ők rengeteg pénzt keresnek, megéri nekik. Különösen ilyen a való világ, oda pont azért mennek az emberek, hogy a magánéletük kiteregessék.


Az egy dolog, hogy neked van egy véleményed, de attól még nem lesz automatikusan igazad. Mellesleg akinek az a legfőbb értéke, hogy nem tudnak róla semmit, az akár főbe is lőheti magát. Normális embernek ezen kívül is vannak értékei, és azok a fontosak.

2012. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, ennyire elcsökevényesedett a világ? Van olyan suttyó, aki szerint a pletyka FONTOS SZOCIÁLIS KAPCSOLAT?! Uram, segíts...


Kérdező: igazad van, csak ezek a kis gyökerek nem tanultak illemet, ezért nem tudják, hogyan illik viselkedni társaságban.

2012. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ugyan. Mindenki folyton ezt szajkózza.

Válogasd meg a társaságod. Én is fiatal vagyok, csak mivel nem ilyen emberekkel ismerkedem, érdekes módon az üzenőfalam sem ilyenekkel van tele. Ha te ilyen emberekkel veszed körül magad, az már egyéni döntés kérdése. Akkor talán mégsem zavar annyira. "


Ne legyél már ilyen merev, nem hiszem el, hogy olyan nehéz ezt elképzelni. Most utasítsam vissza csak ezért fb-on az osztálytársaim vagy az évfolyamtársaim vagy bárki olyan ismeretségét, akit viszonylag közelről ismerek és bejelöl? Annak sértődés az eredménye és bunkóság. Viszont ha nem utasítom vissza, akkor meg jönnek az idézetek. 22-es csapdája.



"A pletyka pedig egy igen fontos szociális kapcsolat."


ár akinek. A falusi vénasszonyoknak és a bugyuta, unatkozó embereknek mindenképp.


A szociális kapcsolatok pedig fontosak, majd látni fogod, hogy a begubózó antiszociális emberek 10-15 éven belül teljesen abnormálisakká válnak.

"A hírességekről meg annyit, hogy csak annak teregetik ki a magánéletét, aki akarja. Ha akarnák, megoldanák, hogy ne tudjanak az emberek az életükről - no de ebből ők rengeteg pénzt keresnek, megéri nekik."


És mia helyzet azokkal, akit a paparazzók sodornak depresszióba?


"Különösen ilyen a való világ, oda pont azért mennek az emberek, hogy a magánéletük kiteregessék. "


Persze, ez világos, nekem azzal van bajom, aki nézi.


"Az egy dolog, hogy neked van egy véleményed, de attól még nem lesz automatikusan igazad."


Nem, de ilyet nem is mondott senki. Ebben az esetben ettől függetlenül szerintem nekem van igazam.


"Mellesleg akinek az a legfőbb értéke, hogy nem tudnak róla semmit, az akár főbe is lőheti magát."


Az, hogy nem teregetem ki a magánéletem miért jelenti azt, hogy semmit nem tudnak rólam? Tudják ki vagyok, de nem teregetem ki a nemi életem és a kapcsolatom részleteit.


"Normális embernek ezen kívül is vannak értékei, és azok a fontosak."



Senki nem vitatja.

2012. jan. 16. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

"Van olyan suttyó, aki szerint a pletyka FONTOS SZOCIÁLIS KAPCSOLAT?!"


Bizony, sőt ebben a kérdésben minden szociológus egyetért. Kicsit utána kéne nézni a dolgoknak, nem érzelemből, sznob módon reagálni.

2012. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Most utasítsam vissza csak ezért fb-on az osztálytársaim vagy az évfolyamtársaim vagy bárki olyan ismeretségét, akit viszonylag közelről ismerek és bejelöl? "

Miért ne? Ha az illető annyira agyatlan, hogy számára közhelyes idézetek kiírása a filozófia magasiskolája, akkor nem sokat veszítesz vele. Másrészről tényleg nem nagyon tudom elképzelni, általánosban még voltak ilyen ismerőseim, de utána egyszerűen jobb iskolába mentem, és ott már ilyenek nincsenek.


"És mia helyzet azokkal, akit a paparazzók sodornak depresszióba?"

Elenyésző kisebbség. Mellesleg ők is választhatnak. Ha egy ideig elutasítják a meghívásokat, nem vállalnak fellépéseket, viszonylag hamar elfelejtik az emberek. Tehát megint csak saját döntés.


""Különösen ilyen a való világ, oda pont azért mennek az emberek, hogy a magánéletük kiteregessék. "

Persze, ez világos, nekem azzal van bajom, aki nézi. "

Ezt nem értem. Őszintén nem érdekel, hogy ki mit csinál otthon. Ha valóvilágot néz, az az ő dolga, hálisten nekem nem kell vele néznem. :D

2012. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Miért ne? Ha az illető annyira agyatlan, hogy számára közhelyes idézetek kiírása a filozófia magasiskolája, akkor nem sokat veszítesz vele. Másrészről tényleg nem nagyon tudom elképzelni, általánosban még voltak ilyen ismerőseim, de utána egyszerűen jobb iskolába mentem, és ott már ilyenek nincsenek."



Nem tudom, hova jársz, de nagyon irigyellek. Én egy átlagos magyar középiskolába járok és azt hiszem sokan tanúsítanák rajtam kívül, hogy a lányok nagy része sportot űz a nyálasabbnál nyálasabb, bugyuta idézetek kíirásából.



Való Világ:



Azért van közöm hozzá, mert


1. Aki nem olyan elvek szerint él, mint én és kicsit is hajlamos rákattanni ezekre a hülyeségekre, azt bekebelezi és onnantól kezdve butítja. ennek eredménye lesz az, hogy miután fél Mo. azt a szart nézi, egyre hülyébbek az emberek. Lehet, hogy amúgy is meglenne benük a tendencia az elhülyülésre, de ha kívzműsorokat tennének be helyette, akkor azzal csökkentenék azt. Ehelyett a média tudatosan hülyít. És ha egy idő után túl sok ilyen ember lesz, akkor én leszek kinézve. Érted? Ezért van közöm hozzá.


2. A műsorprogramot a nézettségi adatok alapján állítják össze. A tököm tele van azzal, hogy szombat-vasárnap este nem ülhetek le megnézni egy jó filmet, mert főműsoridőben az a hülye VV megy állandóan. Hétköznap meg teljesen reménytelen. Ez az agysorvasztó baromság kiszorít más, értelmes és nézhető dolgokat.

2012. jan. 16. 21:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek veled, hogy FB-n túl sok olyan dolog van, amit nem biztos, hogy látni/hallani/olvasni szeretnék. Kezdve rögtön ilyenekkel, hogy : Jaj Tomika itt van és ketten együtt romantikusan fekszünk az ágyon és élvezzük egymás társaságát! <-- tényleg nagyon élvezheti, ha közben FB-ozik. A magánéletét mindenki tartsa meg magának azért MAGÁNélet. Viszont az sem jobb, ha felmész és az első 10 post kapásból 1 embertől van. Kirakja azt, hogy esik a hó, kimegy WC-re, kék az ég, reggel van, már 10 perccel múlt 9, iszom egy kávét, csoki evés ideje, fáradt vagyok, átöltözöm, még mindig pizsiben vagyok, szoliznom kell , gyúrnom kell és lópiluka...

Illetve ami még ettől is undorítóbb , amikor valaki állatkínzós képeket rak fel. Felmegyek FB-ra és egy képernyőt beterítő véres kutyus néz velem szembe. Kapja be az, aki ilyeneket kirak tök mind1 milyen célból (nem igazán bírom az ilyeneket, mert nagyon meg tud viselni pszichikailag egy ilyen látványa)


A VV-ról meg az a véleményem, hogy aki nézi annak irigyelem azt a sok szabadidejét...

2012. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!