Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szülők mit rontanak el,...

A szülők mit rontanak el, amiért ennyi az elkorcsosult fiatal? Miért nem nevelnek rendesen? Kit válasszunk példaképnek?

Figyelt kérdés

Nem akarom meglett embereknek a 19 éves fejemmel osztani az észt, de annyi kérdés volt már arról az unalomig elcsépelt (de attól még nagyon is aktuális) témáról, hogy "miért ilyen szemtelenek, flegmák/iszákosak/vadak/drogosok/részegesek/felelőtlenek/buták/emosok/csőgatyások/vasalt hajú divatb*zik/csücsőrítősszájú, ribancos divatcicák/korán érők, írni nem, de szexelni már 13 évesen tudók/ stb... a mai fiatal generáció tagjai?", és annyi kérdésben kitárgyalták már végkövetkeztetésként, hogy ez "a buta, a gyerekeikkel nem törődő, de azoknak mindent megadó, nevelésre képtelen felnőttek hibája", hogy egyszerűen úgy érzem, fel kell tennem a kérdést: a FELNŐTTEK MIÉRT HAGYJÁK EZT?


Igen, ha valaki túljut a kezdeti megbotránkozás időszakán, amit érez, ha a mai fiatalokat megnézi, akik nagy többségükben tényleg marha tiszteletlenek, bunkók, kipróbálnak mindenféle drogot, isznak és fűvel-fával kefélnek, akkor eljuthat odáig, amikor rájön, hogy tényleg a szülők felelősek valahol ezért. Én, mint már írtam, fiatal vagyok, de a legtöbb helyen "kakukktojásnak" számítok: nem keveredek bele az őrütségekbe, nem járok bulizni, elhatárolódom mindenféle szertől (szartól), ideértve a cigit is. Alacsony vagyok, nem követem a divatokat, kutató-típus vagyok és igyekszem a lehető legjobban tanulni. Szöges ellentéte vagyok a gyúrós, tarkopasz, rózsaszínpólós "alfahímeknek". Nem mondom, hogy én tökéletes vagyok, mert tudom, hogy én meg a másik véglet vagyok, de azt hiszem, belőlem hamarabb válik normális, felelős felnőtt, mint belőlük.


Másrészről nekem rendben van a szülői hátterem. A legtöbb ismerősömnek azonban nincs. Igen, valóban így van, több olyan ismerősöm van, akinek a szülei elváltak, vagy valamilyen más probléma van, mint akinek rendezett a családi háttere. Rendezett alatt azt értem, hogy a szülők együtt vannak és nem kényeztetik el szemmel láthatóan a gyereket. Én is darabig a kortársaimra fordítottam a haragomat, akikkel nem bírok azonosulni, de egyre inkább a szülőket látom hibásnak. A gyerekek azért maguktól nem kanászodnak el. Miért divat nem foglalkozni velük? Miért nem szerveznek a szülők programokat és miért nem beszélgetnek a gyerekeikkel? Miért van érvényben ez a hülye divat, hogy "maradjunk "szinglik", építsük a karrierünket, a család másodlagos"? Szerintem egyre önzőbbek az emberek. A család miért nem fontosabb? Állandóan panaszkodik mindenki, hogy mennyi gyerek válik drogossá, meg mennyi -potenciálisan értelmes- fiatalból válik züllött, alkoholizáló hülye. De az ilyenek abba nem gondolnak bele, hogy az a szülő, aki nem veszi észre, hogy a gyereke drogozik, az meg is érdemli?? Miért akad ki mindenki a tüneteken de hagyja figyelmen kívül az azt kiváltó bajokat?


Hogy egy másik példát hozzak: az egyik, amitől mindig kiakadok, hogy szinte bárhova megyek, minden fiatal cigizik. Jelenlegi osztályomban talán 5-en vagyunk nemdohányzók (számoljuk most a példa kedvéért a "partidohányosokat" is dohányzónak), az előző osztályomban talán ketten voltunk, engem is beleértve. A létszám mindkét helyen meghaladta a 25 főt. Szóval, szinte minden fiatal cigizik. Ezen, mint mondtam én is kiakadok, és gondolom mások is, de nem lehet, hogy az ennek a magyarázata, hogy a szüleik közül is szinte mindenki dohányos? Ők nem ludasak? Hogy várhatjuk el a gyerektől, hogy ne dohányozzon, ha a szülei nem mutatnak példát?



A legtöbben megbotránkoznak, ha benéznek egy mai diszkóba. Válogatott lecsúszott agyatlan hülyék, kopasz, drogos divatmajmokkal van tele az összes, akik előszeretettel kötnek bele normális emberekbe. A lányok többsége olyan, mintha a sarokról lépett volna elő. Nem lehetne ezt megelőzni, ha a szülők jobban figyelnének? Az újságírók, a felnőttek, akik megbotránkoznak, miért nem fogják fel, hogy az ő hibájuk, ami történik?

És még egy utolsó gondolat: a napokban azon gondolkoztam, hogy honnan vesz valaki (mondjuk az én korosztályom) példát. Természetesen a szülők a magától értetődő válasz, de néha az nem elég. Akkor honnan vegyen az ember példát? Ki legyen a példakép? Azok a személyek, akiket a TV-n, a médián keresztül látunk, elég katasztrofális példaképek. Ha én ismerkedek az ellenkező nemmel, és szeretnék "férfiasabbá" válni, hogy a lányoknál sikeresebb legyek, vajon hova fordulhatok példát venni? Pontosan azért válnak a normális emberekből is "bunkó hímsoviniszták" (női nézőpont), mert nem tudják például, hogy hogyan udvaroljanak. Nincsenek férfi mintáik. Nincs példakép.



Mi a véleményük erről?


2012. jan. 17. 15:14
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
39%
szerinted ezt valaki végigolvassa?
2012. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 tetro ***** válasza:
42%
van erre valami hivatalos statisztika, hogy mennyivel növekszik az elkorcsosult fiatalok száma generációról generációra, vagy csak úgy érzésre idebökted?
2012. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%
Kinek van joga eldönteni, hogy ki az "elkorcsosult"?
2012. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"van erre valami hivatalos statisztika, hogy mennyivel növekszik az elkorcsosult fiatalok száma generációról generációra, vagy csak úgy érzésre idebökted?"



érzésre ideböktem. Van egy szubjektív kiindulási alapom: pár éve, ha kimentem az utcára még nem botlott az ember ennyi hülyébe. Amikor 10 éves voltam, még nem a Való Világ volt az, amit mindenki nézett esténként. Évről-évre rosszabb.


Aki nem hisz nekem, olvassa el ezt: [link]

2012. jan. 17. 15:32
 5/21 tetro ***** válasza:
45%
sajnos szociológia szempontból az hogy te mit érzel, épp semmit sem jelent. a magyar társadalomban kimutathatóan anómiás válság van, de az lassan száz éve. de ez sem azt magyarázza meg, hogy a fiatalok miért egyre inkább "elkorcsosultak", hanem csak azt, hogy te miért érzed így. ráadásul bármennyire is szeretnéd elválasztani magad, de 19évesen te is a fiatalokhoz tartozol. már pedig ha sztereotípiákban szeretnél gondolkozni, akkor nincs kivétel, te is elkorcsosult vagy.
2012. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Igazából nem csak a fiataloknál van a probléma ez a 40-50es korosztálynál is élesen kirajzolódik szerintem.

Én inkább azért vagyok kiakadva, hogy mindenki mindent leakar egyszerűsíteni mindent /többek közt a beszélgetésekbe/ és oda jutottunk hogy csak tő mondatokban 'beszélünk'. És engem inkább az bánt hogy a nyelv szépségeit nem használjuk ki. /Hozzá kell tenni hogy semmilyen témában nem lehet így dülőre jutni/

2012. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Na most majd jól kioszt a sok értékcsökkent :D

Minden évben változnak az emberek, mindig más a divat. Egy valami sosem változik: aki nem akar kilógni a sorból, mindig a leghülyébbet követi, a leghülyébb meg azt, amit az ipar megvár tõle.


A szülõknek kevés részük van ebben, a társaság zülleszt. Pl. miért cigizik minden kamasz? Mert ha a 3/4 osztály az udvaron található a dohányzó helyeken, akkor bizony ott lehet a legjobban haverkodni. Plusz menõ, nem? Ha nem lenne az, a dohányipar lehúzhatná magát a klotyón.


Probléma a szülõkkel akkor lesz igazán, ha a mai kacsacsõrös rózsaszín inges mutánsoknak lesz gyereke.

Na azok vajon mit adnak át az utódoknak?


Ne agonizálj ilyeneken, mert csak elrontod a saját életed.

Zárkózz el ahogy én teszem, ne nézz tévécsatornákat, ne hallgass rádiót. Ne bulvárújságot olvass, hanem hírújságot.

A barátkozásra keress normális embereket, és voile: normális maradtál, teljes életet élsz. Max annyi a hátránya, hogy te is csaka viccekbõl ismered sp-t :)

2012. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Már a szüleink sem kapták azt a nevelést, amit kellett volna.


Paksi Endre, az Ossian (híres metálzenekar) énekese mondta a Szeresd jobban című számukról 1993-ban, hogy az ő közönségük már azoknak az embereknek a gyerekei közül kerül ki, akik a hetvenes végén a Piramis koncertjein csápoltak, és döbbenetes, hogy pontosan ugyanazokkal a beilleszkedési, szociális, családi problémákkal küszködnek, mint a szülők.


Most pedig már tinikorba értek az ő gyerekeik is, és ma sincs jobb helyzet.


A szülők gyerekkorukban nem kapnak annyi törődést, mint kellene, de mikor ők lesznek szülők, ugyanabba a hibába esnek, mint saját szüleik.

2012. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Olyan érdekes,hogy már ezelőtt ötven évvel (gondolom korábban is) ment az "ezek a mai fiatalokozás". Én csak annyi különbséget látok, hogy ma már a fiatalok is mondogatják, ami szerintem elég viccesen hat.
2012. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én elolvastam, amit írtál... végig. És jogosak a kérdéseid, és egy másik hozzászólónak is, hogy az a durva, hogy tényleg már a fiatalok azt mondják, hogy "ezek a mai fiatalok".

A választ nem tudom, talán az internet is hibás, meg a szülők - mindenképpen. De nem jó ez így, ezt te is jól érzed. :)

N/33

2012. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!