Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szülők mit rontanak el,...

A szülők mit rontanak el, amiért ennyi az elkorcsosult fiatal? Miért nem nevelnek rendesen? Kit válasszunk példaképnek?

Figyelt kérdés

Nem akarom meglett embereknek a 19 éves fejemmel osztani az észt, de annyi kérdés volt már arról az unalomig elcsépelt (de attól még nagyon is aktuális) témáról, hogy "miért ilyen szemtelenek, flegmák/iszákosak/vadak/drogosok/részegesek/felelőtlenek/buták/emosok/csőgatyások/vasalt hajú divatb*zik/csücsőrítősszájú, ribancos divatcicák/korán érők, írni nem, de szexelni már 13 évesen tudók/ stb... a mai fiatal generáció tagjai?", és annyi kérdésben kitárgyalták már végkövetkeztetésként, hogy ez "a buta, a gyerekeikkel nem törődő, de azoknak mindent megadó, nevelésre képtelen felnőttek hibája", hogy egyszerűen úgy érzem, fel kell tennem a kérdést: a FELNŐTTEK MIÉRT HAGYJÁK EZT?


Igen, ha valaki túljut a kezdeti megbotránkozás időszakán, amit érez, ha a mai fiatalokat megnézi, akik nagy többségükben tényleg marha tiszteletlenek, bunkók, kipróbálnak mindenféle drogot, isznak és fűvel-fával kefélnek, akkor eljuthat odáig, amikor rájön, hogy tényleg a szülők felelősek valahol ezért. Én, mint már írtam, fiatal vagyok, de a legtöbb helyen "kakukktojásnak" számítok: nem keveredek bele az őrütségekbe, nem járok bulizni, elhatárolódom mindenféle szertől (szartól), ideértve a cigit is. Alacsony vagyok, nem követem a divatokat, kutató-típus vagyok és igyekszem a lehető legjobban tanulni. Szöges ellentéte vagyok a gyúrós, tarkopasz, rózsaszínpólós "alfahímeknek". Nem mondom, hogy én tökéletes vagyok, mert tudom, hogy én meg a másik véglet vagyok, de azt hiszem, belőlem hamarabb válik normális, felelős felnőtt, mint belőlük.


Másrészről nekem rendben van a szülői hátterem. A legtöbb ismerősömnek azonban nincs. Igen, valóban így van, több olyan ismerősöm van, akinek a szülei elváltak, vagy valamilyen más probléma van, mint akinek rendezett a családi háttere. Rendezett alatt azt értem, hogy a szülők együtt vannak és nem kényeztetik el szemmel láthatóan a gyereket. Én is darabig a kortársaimra fordítottam a haragomat, akikkel nem bírok azonosulni, de egyre inkább a szülőket látom hibásnak. A gyerekek azért maguktól nem kanászodnak el. Miért divat nem foglalkozni velük? Miért nem szerveznek a szülők programokat és miért nem beszélgetnek a gyerekeikkel? Miért van érvényben ez a hülye divat, hogy "maradjunk "szinglik", építsük a karrierünket, a család másodlagos"? Szerintem egyre önzőbbek az emberek. A család miért nem fontosabb? Állandóan panaszkodik mindenki, hogy mennyi gyerek válik drogossá, meg mennyi -potenciálisan értelmes- fiatalból válik züllött, alkoholizáló hülye. De az ilyenek abba nem gondolnak bele, hogy az a szülő, aki nem veszi észre, hogy a gyereke drogozik, az meg is érdemli?? Miért akad ki mindenki a tüneteken de hagyja figyelmen kívül az azt kiváltó bajokat?


Hogy egy másik példát hozzak: az egyik, amitől mindig kiakadok, hogy szinte bárhova megyek, minden fiatal cigizik. Jelenlegi osztályomban talán 5-en vagyunk nemdohányzók (számoljuk most a példa kedvéért a "partidohányosokat" is dohányzónak), az előző osztályomban talán ketten voltunk, engem is beleértve. A létszám mindkét helyen meghaladta a 25 főt. Szóval, szinte minden fiatal cigizik. Ezen, mint mondtam én is kiakadok, és gondolom mások is, de nem lehet, hogy az ennek a magyarázata, hogy a szüleik közül is szinte mindenki dohányos? Ők nem ludasak? Hogy várhatjuk el a gyerektől, hogy ne dohányozzon, ha a szülei nem mutatnak példát?



A legtöbben megbotránkoznak, ha benéznek egy mai diszkóba. Válogatott lecsúszott agyatlan hülyék, kopasz, drogos divatmajmokkal van tele az összes, akik előszeretettel kötnek bele normális emberekbe. A lányok többsége olyan, mintha a sarokról lépett volna elő. Nem lehetne ezt megelőzni, ha a szülők jobban figyelnének? Az újságírók, a felnőttek, akik megbotránkoznak, miért nem fogják fel, hogy az ő hibájuk, ami történik?

És még egy utolsó gondolat: a napokban azon gondolkoztam, hogy honnan vesz valaki (mondjuk az én korosztályom) példát. Természetesen a szülők a magától értetődő válasz, de néha az nem elég. Akkor honnan vegyen az ember példát? Ki legyen a példakép? Azok a személyek, akiket a TV-n, a médián keresztül látunk, elég katasztrofális példaképek. Ha én ismerkedek az ellenkező nemmel, és szeretnék "férfiasabbá" válni, hogy a lányoknál sikeresebb legyek, vajon hova fordulhatok példát venni? Pontosan azért válnak a normális emberekből is "bunkó hímsoviniszták" (női nézőpont), mert nem tudják például, hogy hogyan udvaroljanak. Nincsenek férfi mintáik. Nincs példakép.



Mi a véleményük erről?


2012. jan. 17. 15:14
1 2 3
 21/21 I.B.T. ***** válasza:

Én is írtam már ki párszor hasonló témában kérdéseket de nem igazán jutottam vele semmire csak elvesztegettem 1 órát mire megfogalmaztam a dolgokat.


A lényeg az, hogy el vagyunk kényelmesedve. A mai nők annyira oda vannak a "cuki" és "férfias (értsd: kigyúrt justin bieber)" jellemekért, hogy elkorcsosultak.

A fiúk is elkorcsosultak mert egyrészt a lányoknak akarnak megfelelni illetve sokkal könnyebb lejárni gyúrni + fehérjét inni mintsem felelősségteljes férfivá válni , művelődni , szerezni egy jó munkát és biztos hátteret nyújtani a leendő családjának.

A volt csoportunkból (kb 25 fő) 4-en jöttünk egyetemre, egy pár ment továbbtanulni (értsd: okj, rendőr szakközép, stb) a többiről meg nem is tudok... de nem is érdemes...

2015. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!