Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért románozzák le sokan a...

Miért románozzák le sokan a székelyeket, erdélyi magyarokat?

Figyelt kérdés

Nem akarok semmilyen politikai vitát indítani ezzel, (amúgy sincs semmilyen radikális nézetem ilyesmivel kapcsolatban, igazából tökre lesz.rok mindenféle politkát és ideológiát és f.szomtudjamit :))


A kérdés őszinte és egyszerű. Tényleg nem értem milyen alapon mondják az erdélyi magyarokra sok határon belüli magyar hogy románok?


Én jártam kint Erdélyben kirándulni, vannak ott magyarok is, románok is, elférnek egymás mellett, én is elfértem mellettük mikor kirándultam, nem voltak rossz tapasztalataim.


Lettek ott magyar ismerőseim és vannak itt élő Erdélyből származó ismerőseim is. Én nem mondanám őket románnak.


Aki mégis, attól szeretném megkérdezni hogy milyen alapon véli mégis úgy hogy románok?

Indoklással! Mert azt hogy "csak mert azok és kész" kicsit kevésnek tartanám válasznak.


Előre is köszi!


2012. jan. 26. 00:28
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
60%

u de sok okos embervan itt en Szekely vagyok 23 eve elek magyarorszagon es azota roman letem;- Mikor lesz egy székelyből román ?

- Amikor Magyarországra költözik !!

2013. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
1/21 Hallottál már olyanról, hogy nemzeti kisebbség? Elég nagy a zűr a mai fiatalok fejében. Az erdélyi magyarok, azok magyarok, függetlenül attól, hogy határon túl élnek. Magyar iskolába járnak (Romániában is), magyarul beszélnek otthon, a magyar hagyományokat őrzik, magyarnak vallják magukat.Az anyakönyvi kivonatban is ez szerepel: nemzetisége: magyar, anyanyelve: magyar, állampolgársága:román. Magyarországon is élnek szép számmal más nemzetek. Minden ember maga dönti el, hogy melyik nemzethez tartozónak vallja magát. Az erdélyi magyarok nem szeretik, ha lerománozzák őket főleg akkor, ha látod, hogy az illetőnek magyar a neve, és magyarul beszél, mert nem az. Ez kirekesztés, hisz a határon túli magyarok, a politika miatt, akaratuk ellenére, lettek román állampolgárok, de ettől még a nemzetiség, az anyanyelv nem változott meg. Egyébként a románokkal sincs különösebb gond. Az állandó román-magyar ellentétet a politika szítja. Az erdélyi magyarok elnyomása, bizonyos jogoktól való megfosztása is a politikának köszönhető.
2021. márc. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!