Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek ennyire ódzkodnak...

Az emberek ennyire ódzkodnak a molett/mackós, néhány plusz kilós emberektől?

Figyelt kérdés

Kérdésemet az ihlette, hogy regisztráltam egy társkeresőre, ahol a vékony, átlagos, sportos alkatok mellett a kérdésben szereplőket lehetett választani. Böngészek az adatlapok között, és azt látom, hogy szinte minden embernek be van jelölve, hogy molett/mackós, néhány plusz kilós emberrel NEM akar ismerkedni.

Én személy szerint imádok sportolni, mozogni, rendszeresen művelem is, de elég erős alkatom van, és bevallom, hogy néhány plusz kiló is virít rajtam, (így az utóbbi opciót jelöltem be). Tehát érintettként pláne meg vagyok döbbenve, hogy mi ez az egyöntetű ellenérzés.. vagy mindenki olyan jól karban van tartva, hogy sosem szalad fel rá egy pár plusz kiló? Vagy ha mégis, akkor már veszít a vonzerejéből és kifejezetten antipatikussá válik?



2012. márc. 3. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Elarulnam neked, h a mackos/molett csak nehany plusz kilo alatt az emberek plusz 30 kilot ertenek.

Szal ennyit a nehany kilorol.

2012. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

szivesen megnézném az adatlapod


szerintem ne emészd magad emiatt. tudod divat manapság az anorexia ez van a cimlapokon jelenleg nem a mackós a divat,pedig volt már főleg amikor még másról szóltak a kapcsolatok. amúgy a társkeresők egy része csak kulturált módon keres szexpartnert valószínű ezért is utasítják el alapból.

amugy a mackósabb emberek vidámabbak (amikor épp nem az önértékelési problémáikkal küzdenek).

2012. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hát akik ilyen miatt fenn akadnak, azok pont olyanok, hogy nem fogod sajnálni, hogy nem ismerted meg őket
2012. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nehogy már két kategória legyen a plusz 30 kilós emberekre. Ráadásul ennyi erővel bárki átlagosnak is vallhatja magát, aki jócskán eltér attól. (A képen meg úgyis látszik mennyire pufi.)



Igyekszem, de tényleg nem gondoltam volna, hogy ez ennyi embernek kizáró ok. Hiszen az való életben úgy látom elég sokan megnéznek, (persze ebből nem lesz holtomiglan boldog párkapcsolat), itt meg az esélytelenek kategóriájában vagyok.

Szóval nem tűnt fel, hogy a bárminemű kövérség ennyire a diszkrimináció tárgya volna. Reklámok, divat ide vagy oda.



:-)

2012. márc. 3. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
hol regeltél? megkereslek.
2012. márc. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy tényleg csak pár kilóról van szó, vagy 20-30 kg-os többletről. Szóval, az emberek szeretnek szépíteni a dolgokon.


Nekem is volt már mackó alkatú barátom, de v.hogy a kifejezetten kövér emberek nem jönnek be.

2012. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért + 20-30 kilón nem igazán lehet szépíteni. Így meg úgy tűnik, hogy bármi nemű túlsúlyt elutasítanak az emberek. Nem hiszem el, hogy mindenki úgy gondolkodna, hogy "a plusz 20 kilós ember is biztos néhány plusz kilósnak vallja majd magát, így biztonság kedvéért elutasítom mindkét kategóriát".

Szerintem még mindig jobb, ha valakinek ír egy számára túl kövér ember, és nem válaszol neki, mintha alapból kiírja, hogy az ilyen-olyan emberek "NEM" jönnek be.

Legalábbis nekem nem attól lesz valaki ellenszenves, hogy kövér-sovány, magas vagy alacsony.

2012. márc. 4. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!