Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csendesebb, félénkebb lányok,...

Csendesebb, félénkebb lányok, nők! Ti a munkahelyeteken is ugyanígy viselkedtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy a munkahelyeteken hogyan "érvényesültök"? Ott is ilyen félénkebb, visszahúzódóbbak vagytok? Beszélgettek a többiekkel? Hogyan illeszkedtetek be az új környezetbe? Hány évesen kezdtetek el dolgozni? stb...

Légyszi normális válaszokat, előre is köszönöm!


2012. márc. 5. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
16-17 évesen már dolgoztam nyáron 1-1 hónapot. Leghosszabb ideig gyakorlaton voltam eddig 22 évesen. Csendes vagyok, de azért elvoltam melóhelyen. Inkább nekem meséltek de ha hozzá kellett szólni valamihez akkor persze megtettem :) Meg nagyokat vihorásztunk az is jó volt :)
2012. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magánéletben visszahúzódó, csendes, nehezen ismerkedő, kevés baráttal rendelkező nő vagyok.

A munkahelyen pár év után nagy rutinnal osztályvezető lettem, embereket irányítok, oktatásokat, megbeszéléseket tartok, a külföldi anyacéggel tárgyalok stb. A családom el nem tudja képzelni, hogy a cégnél teljesen más vagyok, mint otthon.

Ilyen is van, de szerintem nem ez a gyakoribb, hanem az, hogy aki a magánéletben is csendes, visszahúzódó, az a munkahelyen is inkább a háttérben marad.

Nálam úgy működött, hogy a főnököm látott bennem fantáziát és bedobott a mély vízbe. És ha akarod, akkor megy, csak nem kell félni a kihívásoktól! Meg kell mutatni, hogy a visszahúzódó nem egyenlő a tudatlan szürke kisegérrel!

Mosolyogj sokat és segíts mindenkinek, akinek tudsz, így gyorsan jó kapcsolatot tudsz kialakítani a kollégákkal.

2012. márc. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a baráti társaságomban általában csendes, félénk vagyok, nem az a nagyszájú lány, de valamiért a munkahelyemen kitör belőlem az állat :d nagy hangom van, rengeteget röhögnek rajtam, felveszek egy teljesen idióta stílust. h miért van ez arról fogalmam sincs. lehet h talán azért, mert vhogy a korombeliekkel szemben nem tudom annyira elengedni magam. 20 éves korom óta dolgozom, most vagyok 23, ahol dolgozom ott a legtöbben 40 fölöttiek. valahogy velük teljesen más vagyok. én se értem miért :)
2012. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát remélem én is alkotok majd valamit.

2012. márc. 5. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Új környezetbe akkor lehet jól beilleszkedni, ha olyanok az ott levők is. Értelmi szinten és munka végzés szempontjából. Akkor lessz az ember félénk , visszahúzódó ha van rá oka. Nem önbizalom hiány, csupán nem szól szám nem fáj fejem alapon. Az olyan kollégákkal úgy is lehet kommunikálni, hogy nem visszahúzódva. Nekem például kimondottan jól esett amikor látták rajtam, hogy gondom van és beszélgettek velem és nem hallottam visszhangot. Szóval az tény, hogy az ember munkahelye a második családja, ha van első. Akkor jó,ha jól érzi magát benne az ember , bármilyen munkáról legyen is szó.
2012. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Baráti körben eléggé felszabadult vagyok, munkahelyen meg igyekszem semleges maradni, utálom a klikkesedést (amit elég nehéz elkerülni olyan munkahelyen, ahol sok nő van). Mindig az eszemmel vívtam ki magamnak a dolgaimat.
2012. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!