Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyedül mész az utcán, és a...

Egyedül mész az utcán, és a túloldalról elkezd jönni feléd 3 roma származású úriember, mit teszel?

Figyelt kérdés

Tegnap volt velem, megyek haza, és a távolból láttam, hogy 3 ember áll a túloldali buszmegállóba (4 sávos út), megyek el a másik oldalon, jönnek át az úton felém, és szólogatnak nekem h "Állj meg!" oda szóltam, hogy sietek, de itt jöttek utánam, és folyamatosan mondták, h álljak meg, "Mondom sietek!" mondtam, mondtak vmit, én mentem tovább ugyan olyan tempóba, ahogy eddig aztán bementem egy boltba (pont ott volt, itt ismernek mert itt szoktam vásárolni), ők megálltak egy darabig néztek (max 20 másodpercig) és megfordultak elmentek.

Na én ezt tettem, hogy bementem a boltba, mert valahogy ezt jobbnak éreztem, mint h 3 cigó kipakoljon.

Mert ha reálisan nézem a helyzetet: Buszmegállóba állnak, túl oldalon megyek, átjönnek, kiabálnak h álljak meg... sztem nem az időt kérdezik.. meg nem a kedves cigányoknak néztek ki (ismerek olyat, aki teljesen normális, ezt nem azért írtam, mert most utálom a cigányokat).

Kíváncsi vagyok ,hogy ti tettetek volna.


2012. márc. 27. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Spré.
2012. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
36%
Ha három magyar jönne is így tennék,ahogy leírtad...
2012. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
LELÖVÖM MAGAM
2012. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okosan jártál el. Hasonló helyzetben és is ugyanezt tettem volna.

Ilyenkor tényleg a legjobb gyorsan bemenni az első olyan helyre, ahol emberek vannak. Jó szándékaik nem lehettek, ha a túloldalról kiabáltak és indultak utánad. Ez a fajta cigány akkor sem ártalmatlan, ha azzal állít meg, hogy megkérdezi tőled, hány óra van. Vigyázz! Arra számít, hogy előveszed a telefonodat és azon nézed meg az időt. Ha így teszel, azonnal kikapja a kezedből és elrohan vele (hacsak nem fenyeget késsel, hogy add oda a nálad lévő pénzt és egyéb esetleges értékeket is).


Az ismerősök, különösen, ha kedvesek, ha cigányok, ha nem, más elbírálás alá esnek. Ismeretlen cigányok, többen együtt, legyenek azonban minden helyzetben gyanúsak. Ha a gyanú nem igazolódik be, annál jobb. Vigyázzunk magunkra (és ha lehet, másokra is.)

2012. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Undorító banda...
2012. márc. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Már megbocsáss, kérdező, de miért írod, hogy úriemberek?
2012. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
15%
A második vagyok. Miért gondoljátok,hogy három hőzöngő magyar faxi kíméletesebb lenne,mint három roma? Vagy a magyar csak szépen megkér,hogy add oda a tárcád?
2012. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Miért? Az életszerű statisztikai arányok muiatt. Annak az esetnek a valószínűsége, hogy három rosszképű magyar támad meg az utcán, majd vár a bolt előtt, hogy kitedd a lábad és kirabolhasson, kb. 1:100-hoz. Ezért.
2012. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
Még annyit: az idejét sem tudom, mikor olvastam volna arról, hogy magyar bandák (3-4-5-en együtt) rendszeresen egyedül közlekedő diákokat (lányokat/fiúkat) szólítgatnának fel megállásra a túloldalról, majd utánuk mennének, hogy kifosszák őket. Arról sem, hogy hasonló módszerekkel idős járókelőket fognának közre és vennék el az értékeiket. Cigány változatban ugyanez mindennapos a fővárosban és vidéken, bárhol. Etnikai műfaj (többen az elszigetelt gyengébb ellen!), akár a zsebtolvajlás vagy a nyugdíjasok megkínzása/megerőszakolása, mielőtt megfosztanák őket mindenüktől.
2012. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
13%

A statisztikás érv hülyeség. Ilyen statisztikák nem léteznek. Tényleg nem.

Utolsó: hülyeséget írsz, minden konkrétum nélkül, és nagyon eltúlzod a dolgot.

Amúgy se etnikai oldalról kell megközelíteni a kérdést. Ha esetleg tényleg több - arányaiban - a bűnöző cigány, mint nem cigány, akkor annak neveltetési, kulturális, társadalmi okai vannak. Semmi köze a biológiai származáshoz.

2012. ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!