Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyedül mész az utcán, és a...

Egyedül mész az utcán, és a túloldalról elkezd jönni feléd 3 roma származású úriember, mit teszel?

Figyelt kérdés

Tegnap volt velem, megyek haza, és a távolból láttam, hogy 3 ember áll a túloldali buszmegállóba (4 sávos út), megyek el a másik oldalon, jönnek át az úton felém, és szólogatnak nekem h "Állj meg!" oda szóltam, hogy sietek, de itt jöttek utánam, és folyamatosan mondták, h álljak meg, "Mondom sietek!" mondtam, mondtak vmit, én mentem tovább ugyan olyan tempóba, ahogy eddig aztán bementem egy boltba (pont ott volt, itt ismernek mert itt szoktam vásárolni), ők megálltak egy darabig néztek (max 20 másodpercig) és megfordultak elmentek.

Na én ezt tettem, hogy bementem a boltba, mert valahogy ezt jobbnak éreztem, mint h 3 cigó kipakoljon.

Mert ha reálisan nézem a helyzetet: Buszmegállóba állnak, túl oldalon megyek, átjönnek, kiabálnak h álljak meg... sztem nem az időt kérdezik.. meg nem a kedves cigányoknak néztek ki (ismerek olyat, aki teljesen normális, ezt nem azért írtam, mert most utálom a cigányokat).

Kíváncsi vagyok ,hogy ti tettetek volna.


2012. márc. 27. 19:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
72%
Előző: halványlila gőzöd sincs arról, mi folyik az országban deviánscigány-fronton. Semmit nem tudsz a mindennapokról, semmit a vidék szétlopásáról, iskolai terrorról, közlekedésbiztonság kábellopásokkal való állandó veszélyeztetéséről, vonatokon folyó garázdaságról és rablásokról, és - ami a legszörnyűbb - az idős emberek megalázásáról, fenyegetéséről, sorozatos legyilkolásáról. Nézz utána és szerezd meg a reális információkat.
2012. ápr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%

Hozzátenném:

"neveltetési, kulturális és társadalmi okai vannak.."

???

Ha egy etnikum kb. 600 éve képtelen beilleszkedni a társadalomba bárhol, ahol él - és sehol nem tudott! - akkor annak az okai nem a többségiekben keresendők. Miért van az, hogy a cigányság által Európában befutott "karrier":D mindenki másétól - kunokétól, jászokétól, örményekétől, stb. stb. - gyökeresen eltér?? Többször lett volna alkalom a beilleszkedésre, felemelkedésre - legutóbb (az általam elutasított) Kádár-rendszer kínált minden téren pozitív megkülönböztetést (előnyöket a lakásszerzésnél, telepfelszámolást, egyenlő esélyeket az oktatásra) - és mégis itt állunk most egy szakképzetlen, félanalfabéta, agresszív tömeggel??? amely, persze, jelenleg is ezer féle pozitív diszkriminációban részesül, mégsem tud hozzátenni semmi saját akaratot a felemelkedésre?? Gondolkodj el..

2012. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
13%
Ok, szerinted létezik egy ilyen réteg, a bűnöző cigányok. Nem mondom, hogy nem, mert nem vagyok vak. De emiatt nem kell általánosítani, nem szabad az egész népet sértegetni.
2012. ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%

Már megint ez az "egész népet sértegetni"-mantra. Mondd: az sértegetés, ha valaki fehéren-feketén kimondja a tapasztalati tényeket? A telepi (putris) ciugányság túlnyomó része deviáns. Alig akad család, amelynek ne lenne börtönviselt, vagy éppo börtönben lévő tagja. Ezek realitások. "Sértegetés" ezt nyiltan kimondani? Micsoda logika ez, mondd csak?


Aztán: soha, sehol nem mondtam, hogy minden cigány ember ilyen volna. Vannak kivételek: beilleszkedettek, értelmiségiek is számosan - de az utóbbiak nem tűnnek ki abban, hogy visszamennének a telepekre egyfajta "missziós" munkára, felelősséget vállalva a népükért.

Tehát: súlyos bűnöket nevükön nevezni NEM SÉRTEGETÉS. Álljatok már le ezzel. A sértettek itt mi vagyunk, azok a magyarok, akiket említettem. Akinek pedig - cigányként - nem inge, az ne vegye magára.

2012. ápr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
a második válaszolónál a pont! miért fontos azt egyáltalán leírni, hogy cigányok voltak????? nem a viselkedés számít? ha magyarok lettek volna én is akkor is úgy tettem volna mint te!
2012. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%
Miért fontos? Azért, mert a leírt viselkedésforma és bűnözési mód magyarokra egyáltalán nem jellemző. Ismétlem: a gyengébbre, csapatban, mondvacsinált okkal történő "vadászat" ill. támadás - cigány műfaj. A szercsenmosdatási kísérletek itt hiábavalóak.
2012. ápr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó: ez egyszerűen primitívség. Csakazértis megjegyezni, hogy cigányok voltak...úgy ni, mindent bele a gyűlöletkeltésbe.
2012. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%

De a mindenségit neki! Micsoda logika a tiéd? Megjegyezni, hogy cigányok voltak (és azok voltak, mert ez tipikus!) "gyűlöletkeltés"? Normális gondolkodás ez? Az a "gyűlöletkeltő", aki ki meri mondani az igazat, a helyett, aki az agresszivitásával, bűnözésével meggyűlölteti önmagát?

Bezzeg, ha egy cigány áldozatul esik valaminek! (Pl. a cigánygyilkosságok-néven futó zavaros, titkosszolgálati akciónak..) akkor teli szájjal ordibál az egész tábor, hogy "jaaaj..az áldozat cigány!" Vegyétek már magatokat észre! A kettős mércéből elég.

2012. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
sztem totál felesleges oda rakni h cigányok voltak. annyira semmi értelme, igen csak gyűlöletkeltés mint az előző mondta és primitívség. semmit nem változtat a dolgon.
2012. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer-s mindenkorra: a kérdésben leírt cigány VISELKEDÉS önmagában, a tűrhetetlensége folytán, elegendő ahhoz, hogy gyűlöletet keltsen azok iránt, akikre jellemző. NEM a dolgok KIMONDÁSA kelt gyűlöletet, hanem a dolgok maguk. Azokon kellene változtatniuk a deviáns cigányoknak, hogy az emberek rokonszenvvel kezeljék őket.
2012. máj. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!