Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyedül mész az utcán, és a...

Egyedül mész az utcán, és a túloldalról elkezd jönni feléd 3 roma származású úriember, mit teszel?

Figyelt kérdés

Tegnap volt velem, megyek haza, és a távolból láttam, hogy 3 ember áll a túloldali buszmegállóba (4 sávos út), megyek el a másik oldalon, jönnek át az úton felém, és szólogatnak nekem h "Állj meg!" oda szóltam, hogy sietek, de itt jöttek utánam, és folyamatosan mondták, h álljak meg, "Mondom sietek!" mondtam, mondtak vmit, én mentem tovább ugyan olyan tempóba, ahogy eddig aztán bementem egy boltba (pont ott volt, itt ismernek mert itt szoktam vásárolni), ők megálltak egy darabig néztek (max 20 másodpercig) és megfordultak elmentek.

Na én ezt tettem, hogy bementem a boltba, mert valahogy ezt jobbnak éreztem, mint h 3 cigó kipakoljon.

Mert ha reálisan nézem a helyzetet: Buszmegállóba állnak, túl oldalon megyek, átjönnek, kiabálnak h álljak meg... sztem nem az időt kérdezik.. meg nem a kedves cigányoknak néztek ki (ismerek olyat, aki teljesen normális, ezt nem azért írtam, mert most utálom a cigányokat).

Kíváncsi vagyok ,hogy ti tettetek volna.


2012. márc. 27. 19:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
19%

A deviáns cigányokat nem megváltoztatni kell, hanem börtönbe küldeni. De csakis akkor, ha egyénenként, konkrét vétségek szerint megállapítják a bűnösségüket.

Ja és nekem eddig több rossz tapasztalatom volt nem cigányokkal - utcai zaklatás, és hasonlók -, mint cigányokkal. Szóval ne általánosíts a saját tapasztalataid alapján, én sem teszem.

2012. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy általánosítok? A deviáns cigányt akkor nevezem deviáns cigánynak, ha a megnyilvánulásaival azt bizonyítja, hogy megérdemli ezt a "definíciót". A nem deviáns cigány embert eszembe se jutna a származása okán e csoportba sorolni - tehát ha valaki soha sem általánosít, az én vagyok (és rajtam kívül sokan mások).


Természetesen deviáns magyar is van (nota bene: NEKEM a tisztességes cigány származású is magyar!) - de az összlakosság létszámához viszonyítva sokkal alacsonyabb arányszámban, mint a cigány népcsoporton belül. Ez is egy makacs tény.

2012. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
100%
akármilyen származású, készítem a viperát jobbkézre, boxert bal kézre, ha baj van ne kelljen utána kapkodni :)
2012. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 ●●●● válasza:
A hülyéi. Kiabálnak, hogy állj meg, ezt sose fogom felfogni, már miért állnál meg, főleg ha okot adnak rá, hogy minél gyorsabban spurizz.
2013. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!