Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kezelni az...

Hogyan tudnám kezelni az emberek iránt való félelmem? 21/L

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta szorongós vagyok.

Izzad kezem lábam.szinte állandóan.Nem szeretek emberekkel ismerkedni.Ha buszon vagyok és nagy a tömeg ki ver a víz.Ha idegenekkel beszélni bármilyen okból zavarban vagyok.Az egész életem befolyásolja ez a szorongás nagyon idegesít van még más hasonló helyzetben?


2012. márc. 28. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


most ez nagyon viccesen fog hangzani, de nekem segít az, ha láthatatlannak képzelem magam. (vagy a többieket valami kicsinek és aranyosnak)

2012. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az önbecsüléseddel van a baj. Lehet, nem fogadod el magadat és ezért azt gondolod mások sem. Szerintem ezt a részét kellene kezelni a dolgoknak. De az is lehet, hogy történik majd valami változás az életedben és fokozatosan felbátorodsz majd. Még fiatal vagy, változhatsz. Egy darabig én is így voltam, bár ennyire nem szorongtam, de azért eléggé fusztrált ha társaságba kellett mennem. Aztán valahogy ez szép lassan megváltozott.
2012. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonló gonddal küzdök, ráadásul pár éve emiatt beszédhiba is kialakult nálam (dadogás), és így csak jobban félek.

Ha kimozdulok, mindig zenét hallgatok, buszon könyvet olvasok, teljesen kizárom az embereket, így nem is leszek ideges.

Tervbe van véve, hogy keresek egy pszichológust.

2012. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akármilyen nehéz is ezt csak gyakorlással tudod kezelni. Az elején talán vért fogsz izzadni, de megéri. Járj többet társaságba, ha boltba mész beszélgess az eladóval. Hamarosan rá fogsz jönni, hogy nem nehéz. Nekem nagyon sok pozitív élményem van.Régen én is ilyen voltam de már nyitott vagyok, ha bemegyek valahova rámosolygok az emberekre. Meglepő, de ilyen apróságok nagyon pozitív hatással vannak másokra és saját magamra is.
2012. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!