Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barátkozzak a visszahúzódó...

Barátkozzak a visszahúzódó lányokkal?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, aki bár nem egy központi alak, ettől függetlenül nyílt és kedves. Egy 36 fős osztályba járok, ahol többnyire mindenki megtalálta a helyét - nekem is vannak barátaim, és a többiek is szeretnek. Viszont van egy olyan lány az osztályban, aki nagyon visszahúzódó, gátlásos és csendes. Persze szívesen beszélgetek az ilyen lányokkal, tudom, hogy belül kedvesek és érdekes személyiségek. De ezt a lányt, ahogy kezdtem megismerni, egyre inkább távolodtam tőle és nem kívántam a társaságát. Káromkodik (én is mondok néha cifra szavakat, de ő azért gyakran) nagyon negatív, folyton szidja magát, és mindig a rosszat látja meg a dolgokban. Jó tanuló, bár nem sok mindenről lehet vele beszélni - nem ismer semmilyen sztárt, és ő nem az a "hülyülős" fajta. Úgy látom, nem vevő új barátságokra - van egy legjobb barátnője, akit már régóta ismer, de már ő se nagyon barátnője, mert ő is keres új barátnőket, ez a lány viszont nem akar új társaságokba járni. Hívtuk moziba, és most volt egy iskolai fesztivál, ezek lehetőségek lettek volna, hogy megismerje a többieket, mert annak ellenére, hogy több mint fél éve együtt járunk (ez a gimi első éve) még a fele osztállyal alig beszélt.

A kérdésem az lenne, hogy mit csináljak? Továbbra is próbáljak barátkozni vele? Őszintén szólva sajnálom, hogy annyira egyedül van, de én próbálom felkarolni - egy nagyszerű társaság tagja vagyok, mi vagyunk öten lányok, tényleg szeretjük egymást, és igaz barátok vagyunk. Terveztük, hogy hova megyünk pénteken, és ez a lány is odajött, amikor programokat választottuk. Visszanézve rettenetes bűntudatom volt, hogy nem hívtam magunkkal, tényleg, neki biztos hogy nem lett volna programja, de mégsem tűnt olyan jó ötletnek, hogy elhívjak egy ilyen negatív, gyakran panaszkodó lányt... Nektek mi a véleményetek? Próbáljak barátja lenni, vagy hagyjam őt a "saját világában"? Ti mit tennétek a helyemben?


2012. márc. 31. 19:09
 1/5 anonim válasza:
Szerintem igenis hivjátok el magatokkal, legyetek kedvesek vele, támogassátok; ez lehetséges, hogy kizökkenti valamennyire abból a negativizmusból es zárkózottságból; egy probát megér; ha pedig tényleg elviselhetetlen, akkor szerintem nagyon jó volna közölni vele ezt szemtol szembe és nem még hivjatok ( legalabbis addig, mig nincs semmi változás a hozzáállásában ); igy lehet elgondolkodna a dolgon; valoszinű, hogy még nem ébredt tudatára annak, hogy mi a baj vele, és hogy ezen akar változtatni is lehet ....egyik vagy másik hátha segitene rajta...
2012. márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én hagynám a lányt. Van mikor félénk az ember és igenis jó ha felkarolják, de mikor már annyira negatív valaki, akkor nem neked kell rajta segíteni, hanem magának kell megváltozni.
2012. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben egyszerűen előadnám ezt neki is. :) Tudom, hogy elég nyers megoldás, de én mindig ilyen vagyok, és nem nagyon származik belőle hátrányom. Meg jobb az őszinteség...
2012. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
azzal legyél akivel szeretnél... attól még hogy visszahúzódó nem muszáj vele barátkozni ha az oldottabb személyisége nem tetszik.
2012. ápr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, feladom... Igen, tényleg nem élvezem a társaságát. Ma volt az évkönyvfotózás, a barátnőimmel egy leheletnyi sminket felraktunk (szempillaspirál, szájfény) ő megnézte, hogy, na, XY, te is kifestetted magad?! Aztán teátrálisan felsóhajtott, és mondta az LB-jének, hogy ezek a hülye csajok itt pózerkodnak, ő tuti hogy nem lesz ilyen ribanc... persze ezt mi is hallottuk. Betelt a pohár. Visszaszóltam, de ezek után én nem szeretnék ilyen barátnőt..:(
2012. ápr. 3. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!