Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csak olyan embereknek...

Miért csak olyan embereknek fogadják el a nem ivást, akik azzal indokolják, hogy sportolnak?

Figyelt kérdés

Sosem szerettem az alkoholt, semmi jót nem találok benne. Max. egy-egy koktélban. Tudni kell, hogy olyan vagyok, aki juszt se csinál valamit csak azért, mert mindenki más is azt csinálja, eléggé az elveimnek élek.


Azt vettem észre, hogy az emberek annál fogadják el, hogy nem iszik, aki sportoló. Ha én megyek egy társaságba, akkor általában tök hülyének néznek (főleg a lányok) ha azt látják, hogy nem iszom velük. Távol áll tőlem az egész, sosem értettem, miért kell kiskamaszkorban elkezdeni inni, az pedig különösen idegesít, ha egy lány iszik.


19/f


2012. ápr. 5. 18:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
És miért csak annak fogadják el, hogy vega, aki azt mondja, hogy egészségügyi okokból nem eszik húst...? Mert ilyenek az emberek.
2012. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A vega szerintem más. Én tökre el tudom fogadni, s ha egyszer egy vágóhíd felé vetődnék, lehet, hogy én is azzá válnék...
2012. ápr. 5. 18:09
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Téged is idegesít, ha egy lány iszik. Akkor neki miért ne lehetne joga meglepődni a szokásaidon?
2012. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
ha még nem voltál részeg akkor ne ítélkezz...
2012. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"osem értettem, miért kell kiskamaszkorban elkezdeni inni, az pedig különösen idegesít, ha egy lány iszik."


Én sem iszom, de egyáltalán nem zavar, ha valaki a környezetemben piál. Lényegében te sem vagy túl toleráns.

2012. ápr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túl toleráns, ez igaz, csakhogy nem én vagyok az, aki egy alapvetően káros szenvedélynek hódol. Azért valljuk be, a fiatalkori piálás sosem volt "normális".


"Téged is idegesít, ha egy lány iszik. Akkor neki miért ne lehetne joga meglepődni a szokásaidon?"


Mert az én szokásaim önfejlesztőek, nem önrombolóak. Az ember a fejlődés felé kell, hogy menjen, nem a leépülés felé, persze most kicsit sarkítva.

2012. ápr. 5. 18:29
 7/18 A kérdező kommentje:

4-esnek: voltam már részeg. Semmi élvezetet nem találtam benne, semelyik részében. Az ital íze alapvetően (számomra) rossz. Egy sör, egy bor, egy pálinka számomra kellemetlen ízű. Tehát mikor iszom, nem jó. Mikor be vagyok csípve, akkor lehet, hogy kicsit vicces, de azért már csinál az ember hülyeségeket, plusz szégyellem magam miatta. Tehát ekkor sem jó. Amikor nagyon részeg vagyok, akkor pedig fennáll a lehetősége, hogy teljesen leégetem magam, ráadásul a piával úgy birkózik meg a szervezetem, hogy 1. kihányom (ami nem jó) vagy 2. másnapos leszek (ami szintén nem jó). Mindeközben disznónak érzem magam, ami pláne nem jó.


Egyszóval semmi jót nem találok benne. Alapból se értem, miért jó valamit meginni aztán kihányni, vagy egész másnap lehúzott redőny mellett fájós fejjel az ágyban nyöszörögni.

2012. ápr. 5. 18:32
 8/18 anonim ***** válasza:
én pl. szinte egyáltalán nem szoktam másnapos lenni meg hányni is elég ritkán szoktam, azt is inkább akkor ha össze-vissza iszok. Hogy a sör számodra kellemetlen... az első sörök nekem se estek annyira jól életemben, egyszerűen hozzá kell szokni, ma már imádom. Pálinka is tud igen finom lenni, persze nem öblögetni kell vele hanem lenyelni. Persze tudni kell hol a határ, nem kell annyira leinnod magad hogy kiessen minden de a társaság kedvéért, meg hogy kicsit felszabadultabban tudjatok beszélgetni szerintem fontos dolog. Persze nem 13 évesen
2012. ápr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Az alkoholizálás szociális tevékenység. Visszautasítani sok esetben udvariatlanság.

Nem a tinikről beszélek természetesen, de te már felnőtt vagy. Az udvariatlanság az, amit nem néznek jó szemmel az emberek.

Mert elmész egy buliba, hogy jól érezd magad... és mások is jól érzik magukat, de te elrontod az ő jókedvüket azzal, hogy fatökű vagy...


több lehetőség is közül választhatsz.

- nem mész el olyan buliba ahol a többiek isznak.

- elmész és jelképesen iszol. Azaz 1-2 pohárral, olyasmiből aminek kellemes az íze. pl likőrök, koktélok.

- kocsival mész és azt mondod vezetsz


Amit pedig a leégésről meg hányásról írtál. Valószínűleg a szervezeted is úgy reagál, ahogy az elméd. Elutasítja az alkoholt és amíg így gondolkozol a témáról addig valóban nem is lesz kellemes érzés.


Egyébként pedig az alkohol nem feltétlenül önromboló. Tudni kell mértéket tartani és be kell tartani a szabályokat. Ennyi.

26/l

2012. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
hát tisztellek de inni jó
2012. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!