Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Akinek a fejére 1 millió...

"Akinek a fejére 1 millió dollárt tűztek ki, annak nincsenek barátai" -így nem tud bújkálni. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintetek manapság létezik még olyan barátság, amely mentes mindenféle anyagi befolyásoltságtól, és tegyük fel, ha 10 millió dollárt kapna, hog yfeladja, ebben a dilid világban, van még olyan barátság, ahol a jó barátokat egyszerűen hidegen hagyja a pénz, ha egymásról van szó?

Létezik még ilyen? Mit gondoltok?


2009. jún. 17. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha megölt valakit, akkor sajnos nem bírok a barátja maradni tovább.És ez nem pénz kérdés, az hidegen hagyna.
2009. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyesmiről? Attól függ... Mit követett el, hogy ekkora vérdíjat tűztek ki a fejére? Embereket ölt? Akkor nem a pénz miatt adnám fel (ha a "barátja" lennék), hanem mert ilyet tett... Bűnhődjön érte. Ha olyan vmiről lenne szó viszont, hogy tudnám, hogy nem ő tette, akkor, ha igaz barátja lennék és ő is nekem, akkor segítenék neki, amiben csak tudok, s nincs az a pénz, amiért kiadnám. Sajnos viszont, az a helyzet, hogy ez én vagyok, s talán még a legjobb barátomról se tudom elképzelni, hogy ilyet megtenne értem, pedig én megtenném őérte. :(
2009. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem nem, most ne mi ítélkezzünk, és ne legyen szó smemilyenemberölésről. Csak elviekben kérdezem, eleve a barátság sztem ott kezdődik, hogy pl. feltétel nélkül segítek neki, ha annyira jó barátom, és ismerem. Nem pedig erlkezdeném faggatni mi miért hogyan, és majd eldöntöm, jó barátom-e vagy sem.

Nekem ez furcsa.

De ezek szerint akkor jól gondoltam és nem létezik ma már ilyen barátság? Pedig én ilyen vagyok, akkor úgy látszik eléggé egyedül. De elszomorodtam.

2009. jún. 17. 08:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom tudható a barátodról, hogy mit követett el.Ha a példádnál maradunk, akkor valami rettenetessel gyanusítják, ha ennyi a vérdíj.És nagyon is számít, mit követtett el.Valószínűleg nagyon fiatal vagy, és nem vagy túl következetes.mindennek oka van és következménye.Például nagyértékű sikkasztás is követelhet emberáleteket.

Mondjuk az én barátaimról nem tudom elképzelni, hogy gyanúba kerüljenek 1 millió dollár vérdíj erejéig.De én öreg vagyok, és már nincs fantáziám, ahogy hamis illúzióm sincs.

2009. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
az olyan embereknek akiknek pl. vérdijat tűznek ki annak olyan barátai vannak tehát hasonló emberek azok meg egymást nem adják fel
2009. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na pont ezt kérdeztem, ennyi pénzért már sajnos feladják sztem, de pont ez a gondom, hogy tehát anyagiaktól mentes baráti viszony akkor már nem létezik?

Ja és nem vagyok fiatal!!!


De hozhattam volna más példát is, akkor egy másik összefüggésben szeretném ezt megkérdezni:


Adott két gyerekkori barát. Az egyikből orvos lesz, amásik pedig betegként kerül hozzá. Egyuik esetben gond nélkül elfogadja a borítékot, aztán álszenten kezet ráznak a "nagy barátságra", a másik esetben pedig elküldi a fenébe, ha egyáltalán megfordul a fejében, hogy pénzt adjon neki, és természetesen elképzelhetetlen, hogy bármilyen pénzt kérjen tőle akár magánrendelésen is. Na kb ezt is kérdezhetném.

Nekem ez utóbbi eset azért jóval szimpatikusabb, és szerencsére azért inkább ilyen barátaim vannak (még az említett orvosos esetben is), hogy csak nevet és evidens, hog yszó nem lehet pénzről, de akkor ezzel is egyedülálló lennék? Szerintetek az úgy helyes, ha pl két gyerekkori barát később kicsit megfeledkezik erről? Tudom, azt ember nagyon gyarló. Na de ennyire? Az más kérdés, hog yén felajánlom neki, ő pedig kereken visszautasítja, de ha elfogadná, hát nemtom, sztem többet biztos nem tartanám barátomnak. Valahogy ez olyan nagyon visszatetsző számomra.

2009. jún. 17. 10:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan emberekkel nem barátkozom, akikből ilyet kinézek. Ha mégis megteszi, akkor rosszul ismertem és nem a barátom.
2009. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!