Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Büszke valaki arra hogy...

Büszke valaki arra hogy cigány vagy félvér?

Figyelt kérdés
Természetesen azoktól kérdem,akiket érint,hogy van e még olyan ember egyáltalán a világon aki büszke cigány gyökereire?Vagy már teljes mértékben elutasítják a származásukat,hagyományaikat?

2012. ápr. 6. 12:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

Utolsónak - ez azért más, mintha félcigány lennél, én félig ázsiai vagyok (nem kínai) és tulajdonképpen én is büszke vagyok rá.

De ha félcigány lennék akkor arra lehet nem lennék büszke, nem tudom, nem vagyok az.

2012. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
tehát bármilyen más "nemzetség vére" folydogál az ereidben nem okoz szégyenérzetet avagy problémát,de ha cigány vér folyik benned,akkor az igen?Hogy is van ez?
2012. máj. 9. 14:27
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sok embernél ilyesmi lehet, pl. egy kulturált, tanult cigány lehet nem örül neki, hogy a "társai" 100 Forintért gyilkolnak.

De egy spanyolnak, vagy mondjuk egy új-zélandinak nincs oka ilyenekért szégyenkezni.

Persze vannak büszke cigányok is, bár ahogy észrevettem, inkább az alacsonyabb végzettségű-munkanélküli-dikmámoreheg*ci stílusúak büszkék a származásukra.

Magyarországon a cigányokkal szemben van ilyen, de pl. Franciaországban az arabokkal szemben. Ha egyes fajtársaik tesznek azért, hogy a többség ne szeresse őket, addig lesz is ilyen.

2012. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%
Én félig cigány származású vagyok, főiskolán tanulok. Örökbe fogadtak a szüleim gyermekkoromban. Pár éve tudok a vér szerinti családomról és származásukról. Eleinte nehéz volt elfogadnom ezt a származást, de mára megbékéltem vele, és büszke is vagyok rá.. nem csak a negatívumokat kell látni abban ha valaki egy adott népcsoport tagja, hanem annak szépségeit is..:) És a cigányságnak is megvannak a maga értékei, melyet én felismertem és félretettem a negatív érzéseket velük kapcsolatban. Szeretem és tisztelem cigány népemet!
2012. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 rostas martin ***** válasza:
86%
n buszke vagyok arra hogy cigany vagyok es aki elutasitja vagy szegyeli a szarmazasat azt szanom de lennezem ezzen semmi szegyelni valo nincs!!!
2012. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%

Azok alapján, amit én nap mint nap tapasztalok és látok, se arra nem lehet büszke, hogy cigány, se arra, hogy félvér.

Mert olyanokkal találkozom, akit nagyon szeretnék magamtól távol tudni.

De ez az én környezetem, lehet másutt más a helyzet./Kétlem/

2013. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én félvér vagyok. Igazából inkább negyed cigány, mert már cigány apukám is, azon kívül, hogy minden vonása cigány, barna bőr stb. a szeme zöld.. Anyukám szép magyar nő. Arra nagyon büszke vagyok és hálás vagyok, hogy félvér lettem. Se nem egész magyar, se nem egész cigány nem lettem volna, úgyhogy szerintem így pont jól jött ki. Sajna nem örököltem apukámtól a barna bőrt egyáltalán, bár a napom sosem égek le szerencsére, és szépen fog, de csak ha sokat napozok. A szemem kékeszöldesszürkés színű. Örülök, hogy belátást nyertem mindkét világba, bár a magyarokhoz közelebb érzem magam, mivel a cigányok felszínesek és hát tudjuk is hogy a többség milyen. Egy érv szóljon a cigány mellett, amit ti is írtatok: a CSALÁD. Egy magyar családot se láttam soha összetartónak és nyíltnak. Nem gondolom egyáltalán azt, hogy a magyar családkép megfelelő lenne számomra. Nekem így tökéletes. :)
2016. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
81%

Még annyit elfelejtettem hozzátenni, hogy ugyebár apukámnak fekete haja, anyukám pedig világosbarna és kék szemű. 2 lánytestvérem van, ők világosbarna hajúak lettek, én sötétbarna, de nem annyira sötét. Mindegyikünknek nagyon tetszett a fekete haj, így mind befestettük. Bár nővérem azóta már szőke.

Néhány cigány lányt szépnek látok, ahogy néhányat nem, és ugyanígy magyarból is.

Még annyit azért elmondanék, hogy apukámat is eszesnek tartom, de az anyukámnál nincs okosabb és értelmesebb nő a világon, és ha cigány lett volna az anyukám, nem lett volna ilyen világnézetem, amilyen most. Mindent az anyukámtól tanultam, rá nézek fel!

2016. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!