Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor külföldön vagy szégyell...

Amikor külföldön vagy szégyelled, hogy magyar vagy, vagy ellenkezőleg, büszke vagy rá?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Amikor Svájcba költöztünk, indulás előtt pár hónappal úgy poénból rákerestem az adott kanton nyelvén, hogy "városneve"+magyar hát mintha a rendőrségi híreket hívtam volna le: betőrőcsoport, prostituáltak, feketemunkások, autótolvaj... sehol egy kiemelkedő tanulmányi, vagy sporteredmény a helyi egyetemeken, mintha csak bűnözni járnának oda. Mellbevágott a hír, onnantól kezdve nemigen büszkélkedtem a magyarságom miatt...
2012. jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Tegnap voltam állásinterjún Londonban, és a Spanyol főnököm igen elismerően beszélt a magyarokról, korábban dolgozott velük együtt egy hotelben, és azt mondta hogy a magyar munkatársai mind kiemelkedtek, főleg fejben.

Nekem nincs miért szégyenkeznem.

2012. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Ausztriában is szeretik a magyarokat mert jól (és olcsón) dolgoznak.
2012. jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
"Betörőcsoportok, prostituáltak, feketemunkások.." Igen. Svájcban rengeteghen vannak: mind magyarországi cigány. Magyar állampolgárok - sajnos! - de nem magyarok. Olaszországban, Kanadában, Ausztriában ugyanez történik: kitelepülnek, lerabolják a szociális ellátórendszert - és bűnöznek (fémlopás, csicskatartás, embercsempészet, stb.) ugyanúgy, ahogy itthon. A "magyar" magyar pedig, ahelyett, hogy felvilágosító munkát végezne, ahol csak tud, magába roskad és szégyellni kezdi a nemzetiségét. A románok bezzeg - és helyesen! - sehol sem restellkednek: kikérik maguknak, hogy a cigányaikkal azonosítsák őket. Mi miért nem követjük ezt a példát? Érthetetlen.
2012. jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Kedves első!

Talán ha az olyan kimagasló tálentumok, mint te, nem tagadnák le a származásukat, akkor nem csak a qrvák és stricik jutnának az ottaniak eszébe a magyarokról.

Ha úgy van, ahogy írtad, és szégyelled, tegyél érte, hogy ne úgy legyen.

2012. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Kedves túrórudi! Sajnálom, ha eddig neked még ezt senki nem mondta, de a külföldieket kib.aszottul nem érdekli, hogy cigány, vagy sem az a magyar származású egyén, aki a házát kirabolja. Az ilyen begyepesedtt rasszista barmokat is szégyellem, amilyen te vagy: honnan veszed, hogy cigányok az elkövetők, láttad őket, ismersz valakit személyesen??
2012. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Egyébként nézz be például a svájci magyarok fórumára, másból nem áll, mint hogy beregiznek és ezzel indítanak: "sziasztok, nincs szakmám és semmilyen nyelven nem beszélek, de a családommal szeretnénk Svájcba költözni, tudtok betanított munkát?" Ezek sem keltik túl jó hírét a magyaroknak, mint ahogy a VV Szandika-féle "táncoslányok" akik hemzsegnek a bárokban. De nem kell az igazságról tudomást venni, nyugodtan hidd, hogy te egy erkölcsös nemzethez tartozol, ahol csak azok a csúnya gonosz cigányok a rossz emberek.
2012. jan. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
6. Valamit elnéztél. Olvass, értelmezz, aztán írj.
2012. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kérdezik megmondom, ha nem akkor minek mondjam. Külföldön is ugyanolyan ember leszek, mint a többi, semmivel sem leszek több, ha most én verem a mellem, hogy de én magyar vagyok. Megkérdezték, mindig megmondtam és örömmel hallottam, amikor mondták, hogy Budapest milyen szép:) de ha nem kerül témára akkor felesleges hangoztatni és sem szeretem, ha valaki csak úgy kijelenti, hogy ő aki spanyol, amikor ez teljesen független a beszélgetésünk tárgyától.
2012. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz. Az európai és azon kívüli országokban (helyesen!) pontosan számon tartják, milyen nemzetiségű a bűnelkövető. Annál is inkább, mert a nagy számú bevándorlóval igen komoly közbiztonsági gondok vannak. Arról is készülnek rendőrségi kimutatások, hogy az elkövetők nemzetiségi arányszámai hogyan oszlanak meg a bevándorlók össztömegén belül. A nyilvántartások abszolut pontosak. Kettős állampolgárként tudom, miről beszélek. A vagdalkózást pedig abba is hagyhatod: először nézz utána a szótárban, mi az, hogy "rasszizmus". Szerinted valószínűleg az, ha meg merem nevezni, károsultként, az engem kirabló cigány nemzetiségi hovatartozását. Ebben is rosszhiszemű vagy. Végül: ne dugd a fejed a homokba. A külföldön lekapcsolt - magyarországi eredetű - bűnszervezetek és bűnözők kevés kivétellel mind cigányok. Felsorakoznak még melléjük a románok, albánok, koszovóiak - mind ugyanezzel az etnikai hovatartozással. Rom-ok, akik - romokat hagynak maguk után.
2012. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!