Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Halyós András az zsidó?

Halyós András az zsidó?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 9. 12:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt válaszolok, 1 dolot mindneképpen szeretnék leszögezni.

Azt írod, hogy: "

Ha alapvető történelmi tényekkel nem vagy tisztában, akkor nem kéne megszólalni."


Már bocs, de én 2 sort írtam neked összesen, annak egyik fele a vakondokról szólt, ebből hogy is szűrted le, hogy nincsenek alapvető történelmi ismereteim. Az, hogy a véleményem különbözik egy dologról, nem jelenti, hogy nem vagyok tisztában azzal a dologgal. nagyon is rendben vannak a történelmi ismereteim, köszönöm.


Amúgy hadd emeljem ki ezt a pár szavadat: "vérünktől bűzlő gyümölcseit." Megfigyeltem, hogy mindig az utálkozók fogalmaznak ilyen "költőiesen" nagy pátosszal. Szerintem annyira nevetséges hétköznapi környezetben így beszélni.


Nem védem őket, és nem mondom rád, hogy antiszemita vagy, csak nem értem, hogy egy ember - akármilyen témában - hogy lehet ilyen utálkozó. Magadban dühöngsz, szerintem. Bezzeg ha szembe jönne veled, az akiről írsz, nem lennél ekkora arc.


És még valami:


"...akkor kíváncsi vagyok, hogy Weöresre, Tisza Istvánra, Ady Endrére, Arany Jánosra vagy Berzsenyi Dánielre is ezt mondanád-e, mivel mind csúf, gonosz zsidóellenes volt..."


Az, hogy azt hiszed, hogy valakikkel szemben nem védeném meg az álláspontomat, csak azért mert híres és elismert emberek, akkor nagyon tévedsz. Lehet, hogy Te, vagy a legtöbben ilyen képmutatóak, de én Weöres Sándorral is leállnék vitatkozni. Végül is rólad sem tudom, hogy ki vagy.


Ady Endrét pedig mióta ismerem utálom, szerintem szarok a versei. És mielőtt az irodalomtudományomat is kétségbe vonod: 7-én megyek emelt szintű érettségit írni, és irodalom OKTV döntős vagyok. És képzeld, mégis van véleményem.

2012. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"nagyon is rendben vannak a történelmi ismereteim, köszönöm."


A történelmi ismereteid drága barátom nincsenek rendben, és ezt az idióta "Mit ártottak neked?" kérdésedből szűrtem le. Ha tisztában lennél az igazsággal, akkor ez fel sem merült volna benned.


"Megfigyeltem, hogy mindig az utálkozók fogalmaznak ilyen "költőiesen" nagy pátosszal."


Az irodalmi ismereteidet nem amiatt fogom megkérdőjelezni, mert nem szereted Adyt, hanem azért, mert egy ilyen egyszerű szövegrészletet is költőinek nevezel. Ha megnéznél pár újságot a negyvenes évek előttről, akkor látnád, hogy a legtöbb így van fogalmazva. S mivel én ezekkel foglalkozom, hát elnézésed kérem, hogy rám mert ragadni!


"Magadban dühöngsz, szerintem. Bezzeg ha szembe jönne veled, az akiről írsz, nem lennél ekkora arc."


Az utálkozás, gyűlölködés nem célravezető, mivel ha valaki ezeket hordozza magában, ott él benne a megbocsájtás. De viszont a közönyben (a saját nemzetem iránti szeretettel társítva) sokkal több lehetőség rejlik, mivel az nem játszik szerepet benne.


"csak azért mert híres és elismert emberek, akkor nagyon tévedsz. Lehet, hogy Te, vagy a legtöbben ilyen képmutatóak"


Kit érdekel a hírnév? A tudás számít, csupán közismert embereket hoztam példának, mivel kétlem, hogy Ónody Gézát ismernéd.

A képmutatás pedig inkább a szabadelvű fajtá(d)ra jellemző.

2012. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Az irodalmi ismereteidet nem amiatt fogom megkérdőjelezni, mert nem szereted Adyt, hanem azért, mert egy ilyen egyszerű szövegrészletet is költőinek nevezel. Ha megnéznél pár újságot a negyvenes évek előttről, akkor látnád, hogy a legtöbb így van fogalmazva. S mivel én ezekkel foglalkozom, hát elnézésed kérem, hogy rám mert ragadni! "


Tudtam, hogy ebbe bele fogsz kötni, de tartom magam hozzá. Na most a '40-es évek előtt hogy mi volt, az egy teljesen más dolog. A honfoglalás korában meg aztán végképp másként beszéltek, és akkor mi van? A '40-es évek 70 évvel ezelőtt volt. Ha Te ilyesmivel foglalkozol, megértem, de ez nem egy alapvető dolog, amit nekem feltételeznem kéne Rólad, ezért nem az én irodalmi hiányosságaimat mutatja, ha mégis erőltetett pátosznak gondoltam. És igenis egy ilyet már költőinek gondolok. Nem jónak, nem olyannak, amit jó költők használnak, sosem írnám bele egy versbe, de nem is köznapi. Legalábbis ma nem, és mi ma vitatkozunk.


Én azt kérdeztem, mit ártottak neked, személy szerint.


De nem az zavar, hogy valakiket utálsz, mert szíved joga. Hanem az ilyen erőteljes utálkozás szokott zavarni, amilyen stílusban te is előadod magad.

2012. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ja és még valamit hozzátennék. Ónody Gézának hallottam már a nevét, meg hogy regényei (is?) vannak, de ennél többet valóban nem tudok róla. De nem hiszem, hogy ez az én hiányosságom lenne. Mint ahogy te sem tudod, mi az az atomabszorpciós spektrofotométer, alap esetben az ember egy alap műveltséget tud. Ónody Géza még emelt szinten sem tananyag, és tudom, valamit olyasmit fogsz mondani, hogy nem csak az iskolai dolgokat kell ismerni, hanem azt is, ami azon kívül van, és ez alapvetően jogos is, de nyilván velem sem jönnek szembe a művei, mint veled se a légi fotózáshoz felhasználandó eszközök (lásd atomabszorpciós spektrofotométer).
2012. ápr. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ismét mellé, mivel Ónody Géza besimul a többi közé, a cuccodnak pedig semmi köze hozzá...
2012. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy besimul a többi közé, mármint ezt mire válaszolod? És a "cuccomnak" nyilván semmi köze hozzá, azzal azt akartam alátámasztani, hogy neked sincs gőzöd olyasmiről, amivel nem foglalkozol, mint ahogy azt sikerült is, különben nem tagadnád ilyen erősen, és nem várhatsz el mindenkitől minden ismeretet egy bizonyos szinten túl.
2012. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én lehet nem értek a cuccodhoz, de te meg ahhoz sem, amivel foglalkozol.
2012. ápr. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Te most miről beszélsz? Támaszd már alá légy szíves, amiket mondasz! Miért nem értek hozzá? Így én is tudok, hogy csak mondok valamit, hogy ebben meg ebben vagy hülye.
2012. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Olvasd végig még párszor, és akkor talán rájössz. Nincs kedvem már ilyenekhez, eleget csináltam...
2012. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Oké. Nem olvasom végig, mert épp akartam kérni, hogy inkább hagyjuk abba. Örülök, hogy fáradt vagy bebizonyítani a saját igazad, akkor nem is akarod igazán, én sem akarom igazán megérteni, hagyjuk.
2012. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!