Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elítélendő az, ha valaki...

Elítélendő az, ha valaki azért lop ennivalót, mert nincs pénze megvenni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 11:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az elítélendő az, hogy ilyen helyzetbe került.
2012. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

emberileg teljesen elfogadható, törvényesen nem.

de azokat elítélem akik a segélyt elisszák, aztán mennek lopni, de akkor sem kaját, hanem pénzzé tehető dolgokat

2012. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem igen. Ha ennyire nincs pénze, akkor fogadjon el segítséget. Mondjuk a családjától, a barátaitól. Vagy segélyszervezetektől. Vagy valamelyik egyháztól. Ingyen ennivalót bárhol kaphat, ezért még nem kell lopni.
2012. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
mivel ma Magyarországon mindenmi kérhet segélyt, szoc támogatást, ott vannak az ingyenkonyhák,lehet ételt kérni kb 200 szervezettől ezért elítélem. Lenne más megoldás is.
2012. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
Ha tényleg olyan helyzetbe lenne az ország, hogy az emberek éheznének akkor nem ítélném el, de akármennyire is ezt sugallja itt gyk-n 3-4 félbolond nincs ilyen helyzet. Aki nem tudja a havi kajáltatását megoldani a segélyekből az mondja le a kábeltévét, a telefont, az internetet, ne akarjon munkanélküliből kocsit fenntartani és máris lesz pénze kajára.
2012. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%

Nyugi már, kapcsold ki a capslockot. Nem arról van szó, hogy nem sajnálom és nem igyekszem segíteni azon, aki éhezik és fázik.

DE akkor sem tartom elfogadhatónak, hogy ezzel az ürüggyel valaki lop. Tisztességes ember nem lop. A tízparancsolatban is benne áll, hogy ne lopj. Sajnos aki ilyen, azt én nem tudom sajnálni. Tudom, milyen dolog éhezni. Én is átéltem. De soha, soha nem jutott eszembe, hogy bemenjek a boltba és akár egy kiflit is lenyúljak. Viszont bementem és ahol kóstoltatás volt, többször is megkóstoltam a kirakott kaját. Elfogadtam az ismerősök meghívását vacsorára, jóllehet nem tudtam viszonozni. Megkerestem a lelkészt és kértem tőle segítséget - és kaptam is.


Sajnálom, de aki lop, az a szememben nem tisztességes ember. Megkockáztatom, magára vethet, hogy olyan helyzetbe került, amilyenbe.

2012. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

Tisztázzuk akkor: ez a kérdés cigány nemzetiségűre nem vonatkozik, mivel ő NEM ENNIVALÓT lop, éhségétől hajtva, pénz hiányában. Ha mégis élelmiszer-féleséget tulajdonít el, akkor az leginkább a legmárkásabb csokoládé és ital, vagy bárki füstölthúsa, sonkája, szalonnája, terménye - nagy tételben (akár a tulajdonos életével megfejelve, mint több esetben láttuk). Cigány vonatkozás tehát kizárva.


Az idős magyar kisnyugdíjas ugyancsak nem lop, mert lehet ugyan (ledolgozott élet után) farkaséhes, de inkább belehal, mintsem megszégyenüljön. Aki közülük elrágcsál egy kiflit a vegyesboltban, aztán pirulva távozik, az "fehér holló". Napokig az üzlet tájára sem merne menni..és meg sem fordul a fejében, hogy tőle kéne bocsánatot kérnie azoknak, akik miatt idáig jutott.


Akkor ki az, akire vonatkozhat ez a kérdés? Talán néhány hajléktalan, végképp "padlóra került" szegény ember...bár ők általában tudják, hol vannak segélyszervezetek, ingyenkonyhák. Több tippem nincs.

2012. ápr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

11:51-es:


ne légy demagóg, kérlek..

Igen: sokan éheznek, fáznak az országban. Becsületes kisnyugdíjasok, minimálbéren vegetáló fiatal családok..csak ők, mivel dolgoztak/dolgoznak eleget, nem kapnak pozitív diszkriminációt, sem intézményes segítséget.

2012. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A kérdést úgy is lehet érteni, hogy egyébként van pénze, csak bizonyos kajákra nincs. Ha csak 200 Ft van nálam, veszek belőle 2 kiló krumplit, nem rákpástétomot meg téliszalámit lopok. Kaptam én is önkormányzati segélyt, tudom, milyen az, mikor 22800 forintból kell "gazdálkodni" az embernek. De lopásra még a legnagyobb csóróság se vitt rá.
2012. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

én a mi városunkról tudok beszélni. Gyerek itt nem éhezik,mert kapnak ingyen kaját az oviban, suliban.A nyugdíjasoknak ban ingyen ebéd a nyugdíjasházban, aki nem tud bejöbbi,annak kiviszik. annyi,hogy vacsira is jut.

Van ingyen ruha a családsegítőknél,annyi, hogy még marad is mindíg. A templomban minden hónapban van kajaosztás,liszt cukor,zöldség,krumpli..mindenki kaphat aki kér. még karácsonyi ajándékot is oszt az önkormányzat annak aki rászorul. (ha 3 gyerek van,akkor kapnak agyerekek is) van ingyen fa és szén.

Tehát szerintem senkinek nem kelléheznie, vagy fáznia. De kérniekell.Aki ehhez büszke, az megérdemli.

2012. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!