Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elítélendő az, ha valaki...

Elítélendő az, ha valaki azért lop ennivalót, mert nincs pénze megvenni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 11:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsót kiegészíteném: aki viszont büszke, az legyen a lopáshoz is büszke.
2012. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
25%

Nos,levették a válaszom,semmi olyant nem írtam ami ne lenne igaz.

Annyit írtam,hogy elég baj az ha már ilyen kérdést kell feltennie egy ország állampolgárának.

A valóságot biztosan látja mindenki.Utóbbi években hallani ilyesmiről...

Én nem ítélem el,nincs jogom hozzá! A törvény meg olyan amilyen.

2012. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szeretnék leszögezni valamit. Mivel gyanítom a kérdés célzatos hátterét, szeretném felhívni a kiíró figyelmét arra a tényre, hogy cigánygyerek egy sem "éhezik" - feltéve, ha ha a szülei betartják az oktatási törvényt, amely, ugye, rájuk is ugyanúgy érvényes, mint mindenki másra, és rendszeresen járatják őt óvodába, iskolába - ahol ingyen étkeztetésben részesül. Más kérdés, hogy - ahogyan óvónők és tanárok tapasztalják - a gyerek szemétbe hajítja a felvágottas zsömlét, mert ő otthon "csipszhez és kólához" szokott (és a "rászisták" nem átallnak neki szalámis zsömlét adni:D)
2012. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

Igen, elítélendő. (Nem a levegőbe beszélek, világ életemben szegény voltam.)


A szegénységre nem lehet válasz a bűnözés, a morális gátak átlépése. (Ne lopj!)


Gondolj bele, mi lenne, ha mindenki elmenne lopni, akinek nincs pénze - leggyakrabban pl. éppen hozzátok...


A "megélhetési bűnözés" duma nekem legutóbb Jean Valjean esetében jött be.

2012. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ennek a kérdésnek semmi köze nincs semmilyen népcsoporthoz! Nem tudom, miért kell rögtön belelátni mindenfélét.


Akinek pedig jelentettem a válaszát, azt nem a tartalma miatt tettem, hanem azért, mert a netikett ellen vétett és irritáló volt a csupa nagybetűvel írt válasza.

2012. ápr. 15. 14:14
 16/19 anonim ***** válasza:
50%

Én nem ítélem el.

(És nem tartom normális dolognak azt, hogy mi vagyunk az egyetlen faj a bolygón, akiknek a tagjai azzal szívatják magukat, hogy szinte csak pénzért cserébe juthatunk ennivalóhoz. -.-")

2012. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat a nagybetűkért! Nem szándékos volt.
2012. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ja és nem emlékszem,hogy bármilyen népcsoportot említettem volna. Üdv.
2012. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

# 3: " Ingyen ennivalót bárhol kaphat, ezért még nem kell lopni."


És hol van az a bárhol? Napok óta nem ettem, szédelgek az éhségtől! Miért szupertitkos az, hogy hol lehet egy tányér olyan meleg kaját kapni, amit előtte nem csócsált meg senki, nem járt a szemétben, nem fogdosott össze senki, és mindehhez nem kérik el sem a személyit, sem pedig nem dokumentálják le az ember pofáját?

2017. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!