Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gáz ha a mai világban egy...

Gáz ha a mai világban egy fiatal korúnak nincs facebook-ja?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy manapság sok minden a facebook-on történik, fontos hogy legyen valakinek facebook-ja vagy hátrány az ha nekem nincs? Amikor közlöm valakivel hogy nekem nincs akkor olyan érzésem vagy hogy ezért lenéznek:D

#gáz #Facebook #facebook-ja
2012. ápr. 15. 23:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs, és nem is lesz. Szerintem lassan múzeumokban fognak minket mutogatni. :D
2012. ápr. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, és egyszerűen meg lehet oldani a dolgot, ne keresd azok társaságát, akikről azt gondolod hogy emiatt lenéznek.
2012. ápr. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 <random> ***** válasza:
100%
Semmi probléma, az én ismerőseim kb. harmadának nincs facebook-oldala, sokuknak elvből nincs. Van is benne igazság, a virtuális találkák és ismerősök helyett ők a valódiakat preferálják! És ezt főleg a komolyabb emberek mondják...
2012. ápr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%
Nem a lenézésről van szó, de kukkants csak bele egy mai egyetemista életébe. Ha elmarad a csoportnak egy órája, akkor nem riadólánc van, mint régen, hanem valaki felteszi facebookra. Tananyagokat osztanak meg, megbeszélik mi lesz ZH-n, sőt én olyat is láttam, hogy gyógyszerész évfolyamnál egy választható tárgy különböző időpontjaira a Facebookon jelentkeztek, mert 1 ember tárgyalt az oktatóval, és ő gyűjtötte össze a névsort. Akinek nincsen Facebookja kivagyiságból, az csak szívni fog. Természetesen nem kell előtte órákat tölteni, de a kategorikus kizárása a közösségi oldalaknak tényleges hátrányokhoz vezethet.
2012. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
56%

3:

"Van is benne igazság, a virtuális találkák és ismerősök helyett ők a valódiakat preferálják!"


Aha, persze. Mert Facebookon nem lehet ugye megbeszélni az igazi találkákat?


Szvsz ugyanígy gondolkodtak sokan anno a mobiltelefonról, hogy bármit el lehet intézni nélküle. Igen ám, csak nehezebben, bonyolultabban, a világ meg azóta felgyorsult annyira, hogy ne legyél meg nélküle. Mikor érettségiztem (7 éve), abban az 1-2 hónapban elég sok szabadidőnk volt a haverokkal, így rendszeresen lejártunk kosarazni. Mikor kicsik voltunk, korábban lement az ember a pályára, és ott voltak az emberek. Ekkorra viszont már hozzászoktunk, hogy mobiltelefon van, így adott helyet és időpontot beszéltünk meg (több pálya jöhetett szóba). Mikor elromlott a telefonom és 1 hétig nem volt, bajba kerültem, mert nem voltam elérhető, és több kosarazásból is kimaradtam emiatt. Így járnának ma is sokan, ha csak azért sem regisztrálnak közösségi oldalra, ahol a barátaik vannak.

2012. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Én most 20 évesen jutottam el oda, hogy deaktiváljam az accountomat. :)
2012. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

(Első vagyok.)

Tény, hogy hasznos is lehet, mint ahogy mondták (tananyag, házi feladat stb). Ugyanakkor barátaimmal nem kell FB-on üzengetnünk egymásnak, ha valamit tudatni akarunk a másikkal. Ha mondjuk valamelyikünk nem volt suliban, akkor fölhívtuk telefonon vagy lemásoltuk neki az anyagot.

Középsuli után, amikor OKJ képzésre mentem, ott is volt a sulinak lapja, ahol el lehetett küldeni a házikat meg minden, de nem éreztem szükségét annak, hogy ezért fölmenjek.

2012. ápr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz ha nem vagy fent ,az egész egy mesterségesen generált igény, egy nagy marketingcsapda amibe önként besétálnak.Néhány éve amikor nem volt ,ugyanúgy vígan éltek az emberek ,viszont társaságban nem a mobiljukat bújták, hogy felrakják a fészre hogy éppen társaságban vannak.Ez szerintem szánalmas.

Egyáltalán nem érzem semmi hátrányát ,hogy nem vagyok rajta, érdekes nekem is van mobilon és azon emailem ,msn-em ,ha nagyon kell valakivel ingyen kommunikálni bőven sok ez is !

Ahogy láttam a többség csak magamutogatásból és versengésből van fent,no meg a birkaösztön, kutyát nem érdekli ,hogy mit csinál ,de kirakja azt is ,ha wc-n van, likeversenyeznek meg ismerős db szám háborúznak közben lehet egy igazi barátjuk sincs aki átjönne ha baj van ,nem csak dobna egy szomorú szmájlit. No meg rettenetes közhely és giccsképekkel és mondásokkal idegesítik egymást.

Aki szereti a South parkot annak kötelező darab a Frászbuk című epizód:D Nagyon adja a lényegét a dolognak.

2012. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%

8:

Akkor nem érted meg miről is van szó.


Nem arról van szó, hogy a Facebook fejlődés lenne-e. A Facebookra nem azért regisztrál az ember, mert hű de jó, hanem mert ott vannak a barátai. Lehet filozofálni, hogy ez így nem jó, úgy nem jó, de ezen nem változtatsz, tény hogy ezt használják kommunikációra, innentől kezdve lemaradhatsz egy rakat társasági élményről, ha dacból nem regisztrálsz.


Elárulom, a mobiltelefon sem égetően szükséges, arra is mondhatod, hogy mesterségesen generált igény, és közel is jársz a valósághoz, azonban egy olyan világban, ahol elterjedt, ha neked nincs elvből, csak magaddal cseszel ki. És a mobiltelefon korszak hajnalán elég sokan voltak, akik így gondolkoztak róla.


Az a vicces, hogy te nevezed birkának a facebook felhasználókat, pedig te sokkal nagyobb birka vagy, mert kivagyiságból kerülöd az oldalt. Hidd el, aki használja, az sem mind szereti, sőt, de van amikor nem lehet megkerülni.

2012. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
Ez az igazi barátos szöveg meg a legszánalmasabb, a legtöbb embernek nincsenek is olyan ismerősei, akiket nem a valós életben ismert meg.
2012. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!