Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tőrödnek az emberek...

Miért nem tőrödnek az emberek idős rokonaikkal?

Figyelt kérdés
Szegény nagy mamám már meg halt. 6 gyereket nevelt fel még 1-2 unokáját is ő nevelte fel .Még is öreg korában egyedül hagyták nem is látogatták a én mentem csak hozzá heti rendszerességgel .Szegénykém sokat sírt nekem hogy hiányoznak neki a gyermekei de nagyon boldog volt mikor át mentem hozzá sajna a gyermekei csak a halálos ágyán sírtak és ott már egymásnak adogatták a kilincset .De nem csak a nagy mamámról van szó rengeteg olyan öreget ismerek akit egyedül hagytak a nyugdíjára hitelt vettek fel a gyereke és a minden napi ennivalója is alig van ki.Nem értem miért dobják el az emberek a szüleiket ha meg öregszenek.Olyan könnyű egy idős embernek boldogságot okozni elég neki egy kis törődés egy kis jó szó.
2012. ápr. 23. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk épp fordított a helyzet, 95 éves a nagypapám és egyszerűen nem hagyja, hogy törődjünk vele. Nagyon nehéz neki bármit is segíteni, pedig azért elkélne. Nagyon hiú ember, nem tud segítséget elfogadni, ő egyedül akar mindent megcsinálni. Hetente viszek neki főtt ételt (pedig konzerveket eszik) és mindig leszúr, hogy nem kell, volt, hogy visszaküldte az egészet. Ha szeretnék nála kitakarítani, mert sokszor elég nagy kosz van, nem engedi, akárhogy erősködöm, mindig talál kifogást. Volt, hogy már olyan kosz volt, nekiálltam porolni, porszívózni, mindig ott volt a nyomomban és nem tetszett neki, ahogy csinálom, elég rossz volt így dolgozni. Ugye nem bír már úgy cipekedni sem, volt, hogy bevásároltam, mindenből amit nagyon szeret, akkor is leszúrt, hogy ő akar bevásárolni, mert legalább kimozdul otthonról, szóval bármit is próbálok segíteni, soha semmi nem jó és azért ezt hosszú hosszú évek alatt nehéz így.

Aki pedig nem törődik az idős rokonával, szerintem saját magát minősíti, nekem bármilyen nehéz természet is a papám, nem tudnám megállni, hogy ne nézzek rá hetente.

2012. ápr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

MI úgy oldottuk meg a nagymamánál hogy minden nap más gyereke/unokája látogat el hozzá.Hol mi hol pedig az unokatestvérem és családja , így mindig van társasága.


Hogyha önmagát majd nem tudja ellátni akkor kénytelenek leszünk otthonba adni mivel mindenki dolgozik és nem tud rá 24 órában felügyelni.

2012. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ha én megöregednék, vagy aktív maradnék, vagy pedig kínosnak érezném azt, hogy az unokáim kényszerből járkálnak hozzám és látom rajtuk, hogy unják az egészet.
2012. ápr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én nem kényszerből látogattam a mamám és szerintem az előttem szólók sem.És szerintem egy gyereknek az a minimum ha az idős szüleit akik felnevelték meglátogatja vagy segít neki.Csak sokan fel sem fogják.
2012. ápr. 23. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Csernus egyik könyvében olvastam, hogy nálunk az öregség, a halál tabuként van kezelve. A médiából vesszük az értékeinket, mindenki tökéletes, csillogó életet akar és karriert. Nem vagyunk hajlandóak tudomást venni arról, hogy öregszünk, és ezért mindenféle mesterséges dolgokkal fedjük el a ráncainkat és és az öregedés egyéb árulkodó jeleit és nem vagyunk hajlandóak tudomásul venni, hogy egyszer meghalunk.
2012. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó ebben van igazság.Én sem fogom hagyni a lelkem és a testem öregedni.Ameddig egészséges vagyok és a mozgásom , csontjaim,testtartásom is rendben vannak addig miért ne nézhetnék ki 50 helyett 30-nak vagy 65 helyett 45-nek.Az egyik nagymamám aki 87 évesen maghalt még a hallos ágyán is ki voltak festve a kéz és láb körmei.


Neki sikerült:

http://www.youtube.com/watch?v=DDeke8gGLp4


52 helyett 27-nek nézett ki.


A fiatalos kinézet , fiatalság és szépség igen nagy érték.

2012. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!