Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy ne legyek irigy rá?

Hogy ne legyek irigy rá?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőm összejött egy nagyon ismert, befolyásos és gazdag pasival. És persze irigy vagyok rá. Én anyagi gondokkal küszködöm, alig van perspektívám. Neki egy kicsit eleve több volt, de most hirtelen ez megugrott, minden összejött neki.

Eddig nem volt nagy gond, de most bevallotta, hogy kicsit lelkiismeret-furdalása van emiatt, mert ez olyan igazságtalan. Persze mondtam mindenfélét, hogy ne legyen. Hiszen a szerelmet nem lehet befolyásolni. És tudom, hogy nem érdekből van vele, a pasi több mint egy évig udvarolt neki, mire beadta a derekát.

Ésszel felfogom én, de akkor is fáj és irigy vagyok. Hasonló vágyaink vannak, külföldre mennénk tanulni, de nekem úgy tűnik, soha nem jön össze, mert muszáj dolgoznom, hogy megéljek. Neki viszont sima ügy lesz, a pasi maga vitte ki felvételizni.

Hogy lehet az ilyet feldolgozni?


2012. ápr. 25. 21:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem kell foglalkozni vele , nem kell gondolni rá.Mindig voltak , vannak és lesznek gazdagok és szegények ez a világ rendje.
2012. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ugy, hogy nem érsz azzal semmit sem, hogy irigy vagy a barinõdre.

Te is meg fogod találni a boldogságodat!

2012. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell ezen rágódni, úgy nem fog változni semmi, csak emészted magad.


Nekem is van több ismerősöm, akiknek olyan hátterük volt, amivel szinte gyerekjátékká vált céljaik elérése-ami nekem csak álom még. De dolgozni kell rajta. ez van.

2012. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Két dolgot vegyél figyelembe: egyrészt a barátnődön kívül milliónyi ember van, aki pontosan úgy él, ahogy te szeretnél, most akkor mindenkire irigykedsz? Ha nem, akkor miért pont a barátnődre igen? A másik, hogy természetes érzés az irigység, mind bosszankodtunk már azon, hogy másvalaki él "helyettünk" hogy nekünk is ugyanaz az élet kellene, de nem jött össze... szóval nem baj, ha így érzel, csak ne gyűlölködj, ne bántsd a barátságotokat, előbb-utóbb pedig enyhülni fognak a rossz érzéseid.
2012. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem gyűlölködöm, és nem is éreztetem ezt vele. De attól még rossz.

És tudom, hogy sokan mások is így élnek, de őket nem ismerem. Valahogy egész más így testközelből :( Nem tudok nem gondolni erre. :(

2012. ápr. 25. 22:09
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Hát ez elég nehéz dolog. Nagyon nehéz elviselni az igazságtalanságot. De fogd fel pozitívan: ha ilyen közeli ismerősöddel megtörtént a jó, akkor veled is meg fog ne aggódj.

Irigykedni viszont a legrosszabb dolog mert csak negatív leszel tőle, akármilyen nehéz is, próbálj meg örülni a barátnőd sikereinek.

És úgysem lesz örökre együtt azzal a pasival, majd kitudja lehet ő lesz az aki téged protezsál be.

De ha meg nem így lesz, állj a saját lábadra, és tegyél meg mindent egy hasonló életért. Csodákra képes az emberi akarat:)

2012. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

22:14


Mert, ez mitől igazságtalanság? A barátnője és közte az a különbség, hogy fordított esetben szinte 99%-ig biztos vagyok benne, hogy a barátnője nem irigykedett volna, hanem elkezdett volna agyalni.


Képzeld csak el kérdező, mi lenne ha fordított esetben lennétek? Nyilvánvalóan a barátnőd próbálna támogatást kérni tőled vagy valamilyen módon még szorosabb kapcsolatba kerülni veled, hogy hasznot húzzon belőle..


Nem olyan bonyolult ez az egész, csak nem kell elkeseredni, hanem menni előre, ismerkedni és meg nem állni a csúcsig.

2012. ápr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ajánlotta már, hogy beprotezsál, hogy legalább egy olyan munkám legyen, amit meg is fizetnek. De én nem akarok protekciós lenni. Főleg úgy, hogy a pasi politikus és én nagyon nem értek egyet azzal, amit csinál és képvisel. Az gerinctelenség lenne, nem? Vagy csak túlnonyolítom?
2012. ápr. 25. 23:10
 9/16 A kérdező kommentje:
A barátnőmről ne feltételezzetek rosszat. Biztos, hogy fordított helyzetben nem használna ki, olyan emberrel nem is tudnék barátkozni.
2012. ápr. 25. 23:12
 10/16 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező...én meg azt nem tudom feldolgozni, hogy lehet valaki IRÍGY - akárkire. Soha nem ismertem ezt az érzést. Ilyen helyzetben egyszerűen örülnék a barátnőm szerencsés találkozásának. A másik pedig: talán mégis csak te vagy az, aki büszkébb lehet majd magára, mert amit a jövőben elér, a saját erejével, kitartásával, nehézségei lekűzdésével - és nem egy másik ember segítségével - éri el. Az a "kunszt" igazán, nem valakire támaszkodni, bármilyen kedves is nekünk. Sok szerencsét!
2012. ápr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!