Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ember hány éves korától...

Az ember hány éves korától felnőtt, hány éves korától nevezik annak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Amikor már nem tesz fel ilyen balga kérdéseket................például:D
2009. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon a felnőttkor 18 évtől kezdődik.De az más kérdés,hogy ki mikor érzi magát felnőttnek...Vannak fiatalok akik 16 évesen sokkal inkább "felnőttként" gondolkodnak,élnek mint sok 23-25 éves....
2009. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
18-tól számít annak, de én 25 vagyok és gyereknek érzem magam... hát lehet én sosem növök már fel, pedig jó lenne.
2009. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Én azt vallom, hogy hiába a 18-as korhatár. Szerintem igazán akkor válik felnőtté az ember, ha a szülei nélkül, magában is képes megállni a saját lábán. Tehát el tudja magát tartani,nem függ szinte semmiben a szülőktől. (20 vagyok, én sem érzem magam felnőttnek, de nemsokára egyedül fogok élni és dolgozni magamra,azt hiszem ,akkor már valóban felnőtt leszek :) )
2009. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
A felnőttséghez az előzőeken kívül a tapasztalat is szükséges.Tudjon felelősségteljes döntéseket hozni,azokért felelősséget vállalni,ne csak a saját véleményét fogadja el igaznak,hanem hallgassa meg másokét is,és tanuljon belőle.Egyszóval értelmileg is legyen felnőtt.
2009. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvastátok a kérdést???

Az ember hány éves korától felnőtt, hány éves korától nevezik annak?...A TÖRVÉNY szerint 18 éves kortól nevezünk minden embert felnőttnek,vagyis a törvények másképp vonatkoznak rá mint egy tinédzserre...18 éves kortól vehet alkoholt,cigit,és beleegyezés nélkül házasodhat...a felelősség is nagyobb...A tetteikért is másképp kell elszámolnia..Az,hogy ki mikor érzi magát felnőttnek,azt mindenki maga dönti el..Hiába mondod,hogy 23 éves vagy de nem érzed magad felnőttnek,inkább Tinédzsernek...akkor is felnőtt vagy a törvény szerint...PL:Ha valami bűnt követnél el,akár bíróság elé is állhatsz,és komoly ítéletet is kaphatsz,akkor hiába mondod,hogy igaz te 23 éves vagy de nem vagy felnőtt!!!

Vagyis a kérdésre a válasz: Mindenki maga dönti el,hogy hány éves korától nevezed magad felnőttnek,de Magyarországon 18 éves kortól számít minden ember felnőttnek!!!

2009. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

egyszer találtam egy idézetet:

"Valaki nem akkor válik felnőtté ha betölti a 18-at,

hanem ha kineveti saját magát."

2009. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok, abszolút az vagyok. Főleg, hogy sok emberért válallok felelősséget a munkahelyen fő műszakvezetőként. 26F
2021. ápr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!