Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is utáljátok a franciákat...

Ti is utáljátok a franciákat Trianon miatt?

Figyelt kérdés
Itthon folyton ezt hallgatom, hogy a franciák így, a franciák úgy stb, és hogy egy becsületes magyar utálja a franciákat. Én nem utálom őket, mert ami történt megtörtént, történelem, és nem a mai mostani emberek hozták meg azt a bizonyos döntést, hanem az akkoriak. De amúgy sem az egész francia nép volt az, hanem csak néhány ember. Tehát nem értem, hogy most nekem ezért miért kéne gyűlölnöm őket? Akkor a németeket is gyűlöljem, mert belerángattak a vh-ba? Az amerikaiakat, mert '56-ban biztattak minket, hogy lázadjunk fel, de a kisujjukat sem mozdították? Aztán mégis mennyi magyar hagyja el az országot, megy külföldre épp az említett országokba, mert ott kap munkát jó fizetésért. Elég nagy szégyen, hogy egyesek épp azt a népet szidják, utálják, akik befogadják őket s akiktől munkát kapnak...
2012. máj. 5. 13:48
1 2
 1/13 rajcziz ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem utálok semmilyen népet a múlt miatt. Az pedig, hogy a franciákat hibáztatják Trianonért, nevetséges. Attól, hogy ott írták alá a szerződést (vagy diktátumot, kinek hogy tetszik), még nem biztos, hogy ők is csinálták az egészet.
2012. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Engem ez az egész Trianon téma nem érdekel. Nem is értem, hogy ennyi év után minek még emiatt sírni. Elvettek tőlük területeket, na és akkor mi van? Rengeteg ország van, amiknek a területe töredéke a mai Magyarországnak. Ők is sírjanak, hogy jajj, milyen kicsi országok? Egyébként a rokonaim Erdélyben élnek, én is ott születtem. Ha még ma is Magyarország lenne, attól még ugyanúgy 6 és fél órát kéne autóznom, ha meg akarnám látogatni őket. Kit érdekel, hogy közben van egy határ?
2012. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első két válaszolónak :) örülök, hogy mások is tudnak felvilágosultan gondolkodni.
2012. máj. 5. 14:01
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
miért utálnék egy népet egy olyan dolog miatt ami majd száz évvel ezelőtt történt? 1:a mostaniak egyébként se tehetnének semmiről 2: nem a franciák tehetnek róla, csak ott írták alá a békediktátumot
2012. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Az egész Trianon-kérdés egy vicc. Az számít a legnagyobb bohócnak benne, aki újra Nagy-Magyarországot akar. Nekem ez a véleményem.
2012. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik kedvenc zeném francia xD

Amúgy a többiekkel egyetértek.

2012. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Ennyi erővel a ruszkikat is utálhatnánk.


Egyébként a franciákat tényleg kedvelem , olyan fennhéjázó "ki ha nem én" népség.Amúgy az amerikaiak sem szeretik őket meg úgy általánosságban egy ország sem.Egy amerikai kollégám szerint "csigaevők".

2012. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem utálom őket. ami történt már a múlt, miért siránkozzak azon, ami elmúlt? én nem ismertem a naaagy magyarországot, így nincs semmi féle hiányom, el vagyok a kis Mo-ban is :)
2012. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Én magát a kultúrájukat , szokásaikat nem szeretem.Nem szeretnek fürdeni helyette ,magukra borítanak egy liter lo france parfümöt.
2012. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Akkor is csak a politikusok tehettek Trianonról, nem a franciák. A maiak meg végképp nem tehetnek róla.

És nem akarok nagymagyországot, de nagyon örülök pl annak, hogy az a föld (kb 10 ha) amit a nagyapám és a testvére összekuporgatott, ma is a szlovák állam földje, és, hogy jómagam, bár majdnem 40 évvel a háború után születtem, a nagyszüleim falujában, a szülőföldemen háborús bűnös vagyok. Bár mindez nem közvetlenül Trianon miatt van, de az egész ott kezdődött, így csak azt mondhatom: áldassék Trianon, és az Ő szent neve!

2012. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!