Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is utáljátok a franciákat...

Ti is utáljátok a franciákat Trianon miatt?

Figyelt kérdés
Itthon folyton ezt hallgatom, hogy a franciák így, a franciák úgy stb, és hogy egy becsületes magyar utálja a franciákat. Én nem utálom őket, mert ami történt megtörtént, történelem, és nem a mai mostani emberek hozták meg azt a bizonyos döntést, hanem az akkoriak. De amúgy sem az egész francia nép volt az, hanem csak néhány ember. Tehát nem értem, hogy most nekem ezért miért kéne gyűlölnöm őket? Akkor a németeket is gyűlöljem, mert belerángattak a vh-ba? Az amerikaiakat, mert '56-ban biztattak minket, hogy lázadjunk fel, de a kisujjukat sem mozdították? Aztán mégis mennyi magyar hagyja el az országot, megy külföldre épp az említett országokba, mert ott kap munkát jó fizetésért. Elég nagy szégyen, hogy egyesek épp azt a népet szidják, utálják, akik befogadják őket s akiktől munkát kapnak...
2012. máj. 5. 13:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem utálom őket, egy francia-magyar vegyesvállalatnál vagyok mérnök, tovbbá anyanyelvi szinten vagyok franciából, járok is ki gyakran Franciaországba a munkám miatt (évente párszor).

Alapvetően barátságos és szimpatikus emberek szerintem, egy kis franciás büszkeséggel, de nem nagyképűséggel! (Ezt a fennhordják az orruk dumát olyan találhatta ki, aki sosem járt Franciaországban.)

Befogadó és érdeklődő nép még a tapasztalataim szerint, tanulnak angolul is rendesen (bár nekem nincs rá szükségem), de éttermekben, buszokon, reptereken hallottam nem egy franciát angolul megszólalni.

Fürdenek, napról-napra, sőt a cég Franciországi telephelyén van munkahelyi zuhanyzó is.


Az nem lo france, hanem La France, kedves 9. válaszoló!

2012. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
41%

Én az Antantot utálom... Ahhoz képest, hogy minket tüntettek ki Európa és a Kereszténység Védőbástyájának nem sokat kaptunk. De ez függ attól is, hogy hol nőttél fel, mert ahol sok öreg van ott te is úgy gondolkodnál, mint én.

Mert ők átélték azt, hogy egyik napról a másikra Hazájuk 70% "eltűnt"... De a család is befolyásolja ezt a fajta beállítottságot, pl. ha anyukádat megverik a cigányok onnantól te is utálni fogod őket, mert amint meglátsz egyet azt hiszed, hogy az is olyan mint akik megverték az anyukád...

2012. máj. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A franciákat nem ezért kell utálni amúgy is egy alávaló, senkiházi nép. Trianon miatt a környező népeket kell utálni.
2012. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!