Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó az ha valaki V-helyet...

Miért jó az ha valaki V-helyett W-t ír állandóan?

Figyelt kérdés

Én nem értem. A magyar nyelv alapba nem használja a W-t, de miért írnak sokan állandóan így? "Itt wagyok" "XY helyen woltam" stb....

Ugyan ilyen az i = y ami szintén hülyeség.


Miért jó az ha valaki tudatosan w-t ír a v helyett? Szerintem annyira gyerekes...nem?


(most nem jó ér, hogy gyorsabb SMS-t írni...pár tized másodperc nem a világ)


2012. máj. 5. 14:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

"A magyar nyelv alapba nem használja a W-t"

Ez alól persze a vezetéknevek kivételek. pl Weöres

2012. máj. 5. 14:29
 2/12 A kérdező kommentje:
*érv
2012. máj. 5. 14:30
 3/12 A kérdező kommentje:
Jah meg nem is SMS-be látok inkább ilyeneket...hanem facebook, közösségi oldalak, fórumok stb...
2012. máj. 5. 14:33
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
SMS-ben azért "jobb", mert a w az egy billentyűvel elérhető, a v-hez meg 3x kell 8-ast nyomni. Persze ha nincs teljes billentyűzet.
2012. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De most az SMS-en kívül. Bár mondjuk SMS-be ritkán szoktam ezt látni.
2012. máj. 5. 14:44
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
csomóan telefonról facebookoznak, tehát ott is könnyebb
2012. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a válasz: (vagy inkább Wálasz ?! :D)

Mert szerintük ez olyan menő,ennél rosszabb már csak az amikor látom a kis lánykákat így írni : szercsi,puszcsi...stb Habár ez már egészen lemenőbe van,most inkább a szimpla v hanyagolása és "írjunk angolosan",mert az olyan "húú" a divat.

Meg akkor nem beszéltünk az egyéb értelmetlen hozzászólásokhoz ,mint pl.: asd

Az én régi ismerőseim körébe még az írjuuunkszóköznélküléstegyünkrengetegmagánhangzót ... a divat !


Jogos ,hogy szúrja a szemed. Nekem is ,mert a való életben az ilyen emberek a füzetbe írni se tudnak,értelmesen beszélni meg még amúgy se.(tisztelet a kivételnek)

2012. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Mással képtelen kitűnni. Majd kinövik. Bár én sose voltam ilyen. Úgyhogy nem tudom mennyire kell gyökérnek lenni ehhez.
2012. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó, csak szánalmas.

Egyébként hülye magyarázatnak tartom azt, hogy "Így gyorsabb, egyszerűbb". Nem csak a W-nél, hanem a többi esetben is.

Ha sms-t írok, akkor is normális magyar ember módjára írom le az üzenetet, vagy ha msn-en beszélgetek, ott is.

2012. máj. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pont annyira szánalmas, mint Zámbó Árpy.
2012. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!