Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék túllépni az...

Hogyan tudnék túllépni az osztálytársaim csúfolódásain?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy mértékben meghatározta a mostani éveimet. Duci kislány voltam, ha az osztálytársaimnak kedvük támadt, elkezdtek oltogatni. Akármikor megszólaltam, beszóltak, hogy hogy képzelem, k*ssoljak inkább. Kérdezgették hány kiló vagyok, a terem másik végéből hangosan röhögtek rajtam, aztán a tesi órákról már ne is beszéljünk. Pl futás alatt úgy "szurkoltak" hogy "Guruljál dagi!" Emellett közösségi oldalakon is oltogattak, ezért már facebookozni sem merek, erre meg mindenki olyan furán és lenézően néz rám, amikor mondom hogy sajnos nem szoktam fent lenni ilyeneken. Pedig szeretnék. Egy hülye profil képet sem merek kirakni mert félek hogy ott is szidni fognak, hogy "fúj de ronda, vagy biztos jó sok smink volt rajtad", vagy "élőben nem is így nézel ki"


Sajnos ez annyira bennem maradt, hogy nem merem idegen társaságban kinyitni a számat. Nem járok sehova szórakozni. Nem merek barátkozni, még egy emberrel esetleg, de ha már egy egész csapat van, akkor legszívesebben elrohannék jó messzire. A barátnőimmel most kicsit eltávolodtunk egymástól, és történt még pár olyan eset, amivel az önbizalmam mostanra már tényleg megszűnt létezni. Nemrég voltunk egy nagyobb családi összejövetelen (jó rég láttak...) aztán mesélte anyukám, hogy miket mondtak rólam. "Magába van fordulva, nem örül semminek, elveszi másoknak a kedvét az élettől, stb..." Ez is borzasztóan rosszul esett. :(

Úgy irigylem azokat, akik (jó értelemben) gátlástalanul élik az életüket, élvezik minden percét, imádják a barátaikat, szerelmesek...


Nagyon megköszönném ha valaki írna valamilyen tanácsot, esetleg ha hasonló cipőben járt, és hogy hogyan lépett túl a dolgon. Itt már tényleg csak a pszichológus segíthet? :/

17 L



2012. máj. 7. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is a túlsúly nem egészséges, figyelned kéne a kajára meg a mozgásra. Másodszor pedig nem csak test vagyunk. Ha értelmes, művelt valaki, akkor arra fognak figyelni mások.
2012. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Egész életedben egy érdektelen kövér csaj leszel mindenki szemében, de ha lefogysz túljuthatsz mindezen és boldogabb lehetsz mint az átlagos testalkatú emberek akik nem értékelik adottságaikat.
2012. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A túlsúly leküzdése már folyamatban van... Azóta már fogytam persze, de itt ott még van felesleg.

Egyébként ez a dolog az általánosban történt, most már teljesen jó osztályom van. Csak még mindig bennem van ez a dolog...

2012. máj. 7. 18:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez most téged, vagy ösztönöz, hogy változz és fejlődj spirituálisan és testileg, vagy nem változol, illetve visszafejlődsz. Rajtad áll. De a külső jelek azt mutatják, hogy ideje fejlődni! Neked kell érte megdolgozni! Nagyon sokunknak vannak ilyenek az életében. Ne hátráltasson, hanem hajtson előre, mutasd meg, hogy képes vagy változni. Változtass a szokásaidon. Kezdj el sportolni, mozogni, kezd el felfedezni magad, miket szeretsz csinálni, miben vagy jó, olvass önfejlesztő könyveket, mindenféle könyvet, ami a lelkedet erősíti.. Ez egy hosszú folyamat. De neked kell AKARNOD a változást, más nem teheti meg helyetted! Majd 10 év múlva ezek az osztálytársak, akik most csúfoltak, már egy teljesen más embert fognak látni.
2012. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Lépj oda valamelyikhez, verd ki néhány fogát, aztán többet nem lesz kedve pofázni. Ennyi. Borzasztó egyszerű.
2012. máj. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Gyerekkori barátnőm is duci volt, mégis volt önbizalma. Én sovány voltam, nekem is volt. Természetesen mindenki heccelte, csúfolta a másikat. Jókat nevettünk egymáson. A túlsúly nem volt probléma.

A Te esetedben szerintem, az a baj, hogy nagyon érzékeny voltál ha valaki cukkolt, mert Te nem fogadtad el magad olyannak amilyen vagy, így szinte minden reakciód félelem attól, hogy nem fogadnak el mások sem.

Pedig csak képzelődsz, mert a valóságban nem így működik.Ha Te elfogadod magad, vonzod az embereket. Ha nem fogadod el magad, taszítod. Megmondom neked egyébkén ezek az érzések nem az alaktól függnek. Próbálj erőt venni magadon, ne félj közeledni másokhoz, mert pont így taszítod el a legjobb barátaidat,ismerőseidet magad mellől. Fel a fejjel.

2012. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én hasonló cipőben járok csak engem a kicsi mellemmel csúfolnak és hogy milyen pálcika vagyok.szóval pont az ellenkezőjével. sajnos én sem reagálok jól az ilyenekre mert nagyon rosszúl esik de mindenki azzal bíztat hogy valami kis frappáns visszaszólással kéne visszavágni amivel kellemetlen szituációt okozol neki.másrészt meg valószínüleg később ezt kinövöd de ha genetika akkor nem tudsz mit csinálni vele.akkor is eljön majd az igazi aki a belsődet értékeli nem pedig azt hogy van rajtad felesleg
2012. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10 év múlva csak mosolyogni fog ezen és remélhetőleg csinos, vékony nő leszel majd. Keress meg akkor! ;-)
2013. nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ne legyen benned ez az érzés! Nyiss tiszta lappal. Próbálj meg lefogyni, ez mindennek az alapja. Ha látod magadon a változást akkor több önbizalmad lesz a külsőddel kapcsolatban. DE ha lefogysz elmodnhatod magadról hogy nagy akarat erőd van. Nyiss az emberek felé! Barátkozz, legyél mindenkivel közvetlen.Miért csúfolnának azért mert közvetlen vagy? Miért csúfolnának mert egy kcsit ducibb vagy az átlagnál,nem vagy torszülött. Felejtsd el hogy mi volt akkor. Koncentrálj a jelenre.. ;)
2014. márc. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!