Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljanak, hogy sokkal...

Mit csináljanak, hogy sokkal jobban kedveljen/kedveljenek az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

10.osztályos szakközepes lány vagyok.Vannak barátaim az osztályban és az osztályon kívül is.Faluból városba járok suliba.Az általános iskolámban sokkal többen odajöttek hozzám,a kirándulásokra is szívesebben elmentem,mert itt minden jobban volt megszervezve.A mostani középiskolámban teljesen más minden.Nem szokott úgy össze az osztály.Nem volt gólyatábor,a gólyabálról is hiányoztam,mert éppen beteg voltam.Tavaly többet is hiányoztam,ez gátolta a beilleszkedésemet.Nyilván az is gátolta a beilleszkedésemet,hogy rögtön,teljesen oktalanul elindítottak rólam egy rosszindulatú pletykát.Aztán lett 4 barátom körülbelül..akik úgy közelebb állnak/álltak hozzám.Az egyik lánnyal(legyen Viki) nagyon jóba lettem tavaly félévkor,mert melléje ültem(elment egy másik lány).Hát ugye ő év végén 2 tantárgyból is bukott.Aztán ugye nem volt biztos benne,hogy kitudja javítani ezeket..így aztán én sem bízhattam a véletlenre,hogy lesz-e padtársam.Megbeszéltem egy másik lánnyal még a nyáron,hogy mellém ül..ezek után természetesen kiderült,hogy az én drága Viki barátnőm átment a pótvizsgákon.Mindegy,már megbeszéltem azzal a másik lánnyal,hogy mellé ülök.Azzal a lánnyal félév után összevesztünk(nagyon csúnyán),mert mindig elült..(igen,itt mindenki elül mindenki mellől).Most egyedül ülök.A Vikivel meg nagyon jóba lettem az utóbbi pár hétben,kicsit többet beszélgettünk..na,ez is az én érdemem,mert amilyen "kutya" voltam,mindig írogattam neki Faceboook-on..ő sosem írt rám egy szót sem.Ma lett elegem az egészből.Ugyanis ezen a hétvégén direkt szombaton megkérdeztem,hogy "ráérsz valamikor a jövő héten egyet csavarogni?"..erre azt válaszolta,hogy várjuk meg a hetet,míg elkezdődik(természetesen vannak,akik beütemezzék neki a hetet,hogyne).Aztán ma is megkérdeztem tőle,hogy "akkor lesz valami a csavargásból?mert mondd meg,hogyha nem akarsz jönni,akkor hívok mást,nem halok bele." Erre azt válaszolta,hogy "nem tudom,nem csak tőlem függ.."||Na,itt álljunk meg..a pasiktól meg a többi barátnőjétől nekem NE FÜGGJÖN A HETEM!!Ezt a dolgot én már nem vagyok hajlandó így elviselni.. hihetetlen..rám se ír,sokszor azt veszem észre,hogy le akar rázni..keresnem kell valaki mást,aki szeretne..


De mit csináljak,hogy én legyek az,akinek "beny_lnak" és ne én legyek az,akinek be kell "ny_lnia"??


2012. ápr. 16. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam.. de aztán azt mondtam hogy Hóóó.. :D

Ez így nem megy tovább az osztály "alsóbb" rétegével álltam neki haverkodni és jól éreztem/érzem magam.. nekik ez a legrosszabb.. :PP Próbálj nyitni mások felé, legyél, segítőkész, barátságos.. ;)

Sokkal többet nem tudok..

2012. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
énmár az alsóbb rétegeknél tartok..róluk írtam ezt..ők is ide tartoznak..
2012. ápr. 16. 19:50
 3/7 A kérdező kommentje:
egyébként köszi,jöhetnek még a válaszok
2012. ápr. 16. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj át másik osztályba, iskolába!
2012. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Másik ilyen középsulis osztály nincs..illetve van,csak ők sportosok..én meg egyáltalán nemvagyok jó tesis..sőt gerincferdülés miatt gyógytesire járok,ami egy időben van a rendes tesivel..:) másik iskolába nem szeretnék,mert egészségügyi suliban szeretnék végezni,és itt is akarok szakmát szerezni:) meg egyébként a szüleim sem engednék,főleg anya ellenezné.Általában kitartóbb vagyok ennél..
2012. ápr. 17. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező.


Az ellenkező nembe tartozom, de valamilyen szinten áttudom érezni a helyzetedet.


Ha megengeded, kicsit mesélnék egy kicsit magamról. Tanulságos lesz, hidd el nekem.


Sokak szerint rettentő jó szívem van. Senkinek sem tudnék ártani, sőt nem hogy ártani, de még sértegetni sem sértegetek senkit.


Mindenki érzéseit figyelembe veszem. Sokszor a saját érdekeimet se nézem, csak azt nézem, hogy a másiknak jobb legyen.


Mindig segítettem mindenkinek.

A barátaimnak önzetlenül, gondolkodás nélkül adtam oda bármit amire szükségük volt.

Kerestem őket, facebookon telefonon, de nem azért, mert akartam valamit, hanem azért mert érdekelt mi van velük.


Ha rosszul érezte magát bármi miatt. Elfogyott a piája, a cigije, éhes volt. Akkor mit csinált az én naiv kisgyerek énem? Nem érdekelt, hogy kevesebb cigim lesz, nem érdekelt, hogy fogy a pénzem. Ha tudtam segítettem.

Nem sumákoltam el semmit, hogy magamnak jobb legyen. Mindent megosztottam.


És én mit kaptam? Elmondjam neked? Azt kaptam, hogy gyakorlatilag rájöttem, hogy szinte mindenki kihasznált.

Odáig fajult némelyik "barátomnál" hogy átment csicskáztatásba.


20 évesen lelki nyomorék lettem.

20 évesen férfi létemre már azon a szinten tartok, hogy otthon sírok.

20 évesen ott tartok, hogy minden barátomban csalódtam.


És mindezt miért? Mert én mindent megtettem. Bármit mondtak futottam. Bármi bajuk volt segítettem.


És mit kaptam vissza? Mikor írnak rám? Ha kell valami.

Mert van egy hülye gyerek aki körbeugrálja őket.

Azt hiszik, hogy nekem ez nem fáj. Dehogynem, egy depressziós lelki nyomorékká tettek a környezetemben lévő emberek. A legrosszabb, ha a barátaid elfelejtik a mondat végére rakni, hogy kérlek vagy légyszíves és átmegy utasításba.



Úgyhogy kedves kérdező. Ha el akarod kerülni ezt, akkor elsősorban a saját érdekeidet nézd, de ne úgy hogy másokét a föld alá tiprod. És akik nem érdemlik meg, hogy törődj velük mint például ez a lány, azzal ne törődj.


Végezetül pedig az utolsó kérdésedre a válasz:

Mit csináljak, hogy én legyek az, akinek benyalnak és ne az akinek be kell nyalnia.


Erre egyszerű a válasz. Mások érzéseit/érdekeit a föld alá tiprod. Manipulatív, csak a saját érdekeidet néző, másokat kihasználó ember leszel. Amihez a másik semmibenézése, esetleges lejáratása is párosul.


De kérlek, csak ilyen emberré ne válj.

2012. ápr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat,kedves utolsó:) nagyon aranyos vagy,hogy így meséltél magadról!Esetleg írhatnál egy privátot!Remélem visszanézel ide.Ha nem,akkor én még ma este írok neked valószínűleg,vagy hamarosan.Remélem azért,hogy sikerül igazi barátokra találnod.Nem akarok olyan ember lenni,aki másokat kihasznál!Viszont olyan akarok lenni,akinek mások ott vannak..

De ma is hallottam,hogy az egyik csaj megkérdezte a Vikitől,hogy elmegy-e vele valamilyen fontos helyre..aztán a Viki egyszerre ugrott neki.-.-" én meg mikor szólok neki,akkor az van,hogy nem,most nem ér rá... de mikor ő szól nekem,akkor érjek rá..most meg keresztanyám csinált kaját a gyerekeknek(az unokáinak) meg maguknak..én meg anyám kajáját most nem kérem.Ugye hát aztán anyám megy majd be apámhoz a kórházba(elvonón van apám),aztán elvileg odakéne mennem a kölyköknek ugrálni..más gyerekének ugráltam már eleget..ezeknek a gyerekeknek is ugráltam eleget..a mai naptól azonban megfogadom,hogy senki se használhat továbbra ki!!

2012. ápr. 20. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!