Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes Kazahsztánba költözni?

Érdemes Kazahsztánba költözni?

Figyelt kérdés

Engem mindíg is lenyűgözött az ország, de érdemes akár letelepedni?


Csak angolul és németül tudok, (angolul sokkal jobban !) de szívesen megtanulnám a kazahot is, csak azt itt Magyarországon nem nagyon lehetséges.


Angollal el lehet boldogulni ott? Pl munka stb...gondolom a mindennapi életben nemigazán. Vagy igen?


Mik a feltételei a BEUTAZÁSNAK, és az ÁLLAMPOLGÁRSÁGNAK?


Amúgy Astana a főváros lenne a cél.


2012. máj. 15. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Angollal nem mész semmire. A volt szovjet tagköztársaságokban elenyésző azok aránya, akik beszélnek valamilyen felkapott európai nyelvet.(angol, francia, pl.).

Viszont az oroszt sok helyen megértik és beszélik is. Amúgy Kazahsztán a "legfejlettebb" abban a régióban, főleg az olajiparban vannak munkalehetőségek. Mivel Kazahsztán a régió fejlett országa, így rengeteg az illegális a szomszédos országokból. Jártam Kazahsztánban, Asztana egész tűrhető, de európai mércével mérve rettentően elmaradott, még Magyarországhoz képest is. Viszont a vasút nagyon fejlett és nem drága.

2012. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem költöznék oda, de ha neked ennyire bejön a hely, miért ne? Hogy érdemes-e? Hát, munkaügyi szempontból rosszabb helyzetben leszel, viszont lakást tutira olcsóbban tudsz venni. Ott nyugatinak számítasz, tehát menő leszel. Viszont sokat levon a dolog értékéből, hogy nem beszélsz se oroszul, se kazahul. Normális munkát így nem nagyon fogsz találni. Viszont ha csinálsz ott egy vállalkozást, és alkalmazol angolul beszélő embereket, akkor tutira tárt karokkal fognak fogadni. Az állampolgársági szabályokért keresd az Astana-i Bevándorlási Hivatalt.
2012. máj. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Angollal semennyire? :S Ez komoly?

De kazahot itthon nem tudnám megtanulni, mert egy darab könyv sincs ami pl a nyelvtant leírná, de még angol verzióba se a neten se....

Oroszul nem szeretnék, többre mennék a kazahhal...



De ha kimennék, akkor engem kinéznének? (kiközösíés stb) mert ránézésre nem ázsiai vagyok, hanem európai....

2012. máj. 16. 15:01
 4/4 anonim ***** válasza:

A kazahot európában tényleg nem igauán lehet megtanulni. Én éltem 1évet Asztanában. Sztem nem annyira mocskosváros, de európai nyelvvel nemigazán tudsz kommunikálni. Ha oroszul tudsz, jó. Bár én a törököt tanultam, és kristálytisztán beszélgettem emberekkel. Rokonnyelvek. Volt szerencsém látni 3méterről Nursultan Nazarbajev elnököt, egy egyetemi rendezvényen.


Én a török kifejezéseket használtam, pl:asszalám alejkum stb. ha vmit meg akarsz köszönni, elég aszívedre tenni a kezedet.


Szóval Bye

2012. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!