Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Őn alkalmazna roma származásu...

Baranyi kálmanné kérdése:

Őn alkalmazna roma származásu embert?

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha tisztességes, és ért ahhoz, amire alkalmazom, akkor igen. Nem érdekel a származása, csak az, hogy ne legyen csaló.
2009. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha ért is ahhoz, amihez felvenném, nem kultúrálatlan és mosdatlan akkor igen!
2009. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kőszőm hogy vannak még rendes emberek magyar országon.
2009. jún. 27. 13:05
 4/14 anonim válasza:
80%
Amugy igazából ha jobban megnézünk egy roma származású embert akkor látszik azért rajta, hogy milyen személyiségű szerintem
2009. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha kulturált, megfelelően képzett, akkor igen. De ez a feltétel a nem roma jelentkezőkre is igaz.
2009. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Őszintén: Önt biztosan nem, mert a helyesírása borzalmas. Szerintem az írás tükrözi az embert is. Aki képtelen arra, hogy helyesen írjon, az más téren sem ad magára.
2009. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

00:16 - Akkor nagyon sok újságírót is ki kéne rúgni, mert a sajtóban is sok a helyesírási hiba. :-)


Egyébként meg vannak olyan munkakörök, ahova nem kell tudni tökéletesen helyesen írni (takarító, kőműves, szakács, cukrász, sofőr, kertész, piaci eladó, fotós, videós, szobafestő, vízvezeték-szerelő, sportoló, zenész, énekes, táncos, állatidomár...), és biztos vagyok benne, hogy vannak is. Anyukámék iskolájában az informatikus dyslexiás, vagyis kever bizonyos betűket, aminél ilyen hiba nem lehet, azt együtt végzik a tanárokkal, és figyelnek, ennyiből áll. Nem igaz, hogy igénytelen valaki a munkájára, ha a helyesírásában vét hibát. Nekünk aki parkettázott, beszédhibás, az írását nem láttam, de tökéletesen elvégezte a munkát. Még a te gyereked-unokád is születhet úgy, hogy valami miatt soha nem fog tudni teljesen helyesen írni, ne ítélj ezalapján.

2009. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
nekem van roma származású alkalmazottam. talán azt mondanám, hogy ő végzi a munkáját a legbecsületesebben a csapatból immár 10 éve, szóval nekem eszemben sincs származás alapján válogatni.
2009. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm széppen a hozzá szolásokat.15éve dolgozom ,soha nem azt nézték hogy roma vagyok ,vagy nem elvégzem a munkámat ugyam ugy mint a tőbbi ember és rendesen járok dolgozni.Ugy szlntén a szűleim is 30éve dolgoznak ,amyu is volt ovodai dajka ,vagy ebéd ki osszto egy nagy űzembe,vagy sorolhatnám ,valakit nem a bőre szine alapján kell elitélni ha nem munkavégzése alapján.
2009. jún. 29. 05:26
 10/14 anonim ***** válasza:

És ez volt a reklám helye...

Azért ti is érzitek, hogy kissé eröltetettek ezek a válaszok. Mind nyomja a sablon dumát: nekem nem a származás a fontos, én nem nézem a bőrszínt, ha elvégzi rendesen a munkát... A helyzet azért nem fekete-fehér! Sokkal árnyaltabb. Árkot ásni én is bárkit felvennék. Személyes bizalmasnak már nagyon megválogatnám, kit alkalmaznék. És fontos szempont (a helyesírás is), hogy várhatóan mennyire lesz lojális hozzám bizonyos helyzetekben, mennyi az esélye, hogy a kultúrális különbségeken fennakadunk.

2011. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!